Asus ION EeeBox EB1501

lykman

Supreme Member
29 June 2006
5,798
Aθήνα
eeebox1501.jpg


~400 :rifle:

Παρόλα αυτά είναι μικρό, πανέμορφο, πλήρες, συν 1080p / cuda / κλπ... Ανταγωνιστής του ASRock ION, αλλά αρκετά ακριβότερο θα έλεγα...
 

Attachments

  • asus_eeebox_eb1501_specifications.jpg
    asus_eeebox_eb1501_specifications.jpg
    69.7 KB · Views: 119

MANOS

Inactive User
1 July 2007
1,780
1. Θα έρθει εδώ???
2. Παίζει να μπει και οριζόντια???
3. Είναι fanless???
 

lykman

Supreme Member
29 June 2006
5,798
Aθήνα
Απάντηση: Re: Asus ION EeeBox EB1501

1. Θα έρθει εδώ???
2. Παίζει να μπει και οριζόντια???
3. Είναι fanless???

Μόλις ανακοινώθηκε, στην σελίδα της asus δεν υπάρχει ακόμα... Τώρα για αυτά που ρωτάς, το 1) λογικά ναι αφού τα asus έρχονται συνήθως Ελλάδα, 2) πιστεύω ναι, δεν βλέπω το λόγο του να μην μπορεί, 3) δύσκολα, καθότι όλα αυτά έχουν κάποιο ενεργό σύστημα ψύξης, μιας και το ΙΟΝ είναι δυνατούτσικο και το κουτάκι μικρό... Ξαναλέω, αυτές είναι οι εκτιμήσεις μου καθώς ειναι πολύ φρέσκο ακόμα... Πάντως πρέπει να είναι το πρώτο eee με οπτικό drive...
 

lykman

Supreme Member
29 June 2006
5,798
Aθήνα
~400 :rifle:

Αν κρίνω από τις φωτό, το άρθρο το ξεσήκωσα από το fudzilla (την επόμενη φορά να μην ξεχάσω να αναφέρω την πηγή της είδησης :FSGSFGS4: ), οπότε λογικά εκεί θα είδα και την τιμή...
 

GARRET

Senior Member
10 December 2008
360
Έχει αρκετά + σε σχέση με το Asrock, και εμφανισιακά και λειτουργικά πάντως. Αν είναι 400 θα είναι μια χαρά πιστεύω.

Τα +

Wifi
Card Reader
Μισο πάχος
E-sata
+++ Windows 7 Premium :)

Πάντως δεν έχω δει κανένα μοντέλο που να τα έχει όλα, ε..

Πχ, ακόμα και το mac mini που με εντυπωσίασε..δεν έχει card reader.

Άλλα nettop έχουν card readers αλλά δεν έχουν Bluetooth πχ ^^

Βγάλτε ρε παλικάρια ένα να τα έχει ΟΛΑ !!

Θα μου πεις, βάζεις bluetooth me 7-8 ευρώ...ναι, ΟΚ, αλλά σου πιάνει και 1 θύρα Usb μόνιμα αν θες να έχεις ένα μικρό Bluetooth πληκτρολόγιο / mouse.
 

Θωμάς1

AVClub Addicted Member
26 June 2006
1,760
Θεσσαλία
Απάντηση: Re: Asus ION EeeBox EB1501

1. Θα έρθει εδώ???
2. Παίζει να μπει και οριζόντια???
3. Είναι fanless???

Επειδή έχω το παλιότερο της asus που είναι ακριβώς στο ίδιο στιλ έγραφε κατηγορηματικά οτι δεν πρέπει να αφαιρεθεί από τη βάση ούτε να τοποθετηθεί οριζόντια.
 

birbilis

Established Member
2 November 2007
201
Ηράκλειο - Κρήτη
Το πακέτο που πουλιέται μέχρι στιγμής μόνο στην Αγγλία Ευρωπαικά περιλαμβάνει τηλεκοντρόλ και ασυρματα πληκτρολόγιο-ποντίκι. Επίσης Windows 7 Premium και κοστίζει 440 ευρώ περίπου.
Απομένει να εμφανιστεί και στα μέρη μας...
 

neten

Established Member
13 July 2007
136
Ρε παιδιά είναι νομίζω το πιο πλήρες nettopaki, τα ψάχνω εδώ και καιρό. Κάποια άλλα που έχω δει (πάντα διπλοπύρηνα), υστερούν κάπου, τα περισσότερα στο θέμα θορύβου. Αλλά πολύ μας αργεί να μας έρθει... Το θέλω!!!