ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΣ.

19 June 2006
8,661
Καλημέρα.

Θέλω ν´ευχαριστήσω όλους τους φίλους που μας τίμησαν στα γενέθλια.

Ειδικά τώρα ,τον Λύμπε για τη συμμετοχή του . Έβαλε κάποιους αδιανόητους ύμνους , όχι μόνο για μυημένους. Καταλαβαίνω πια την ιδιαίτερη αίσθηση που έχει στο ρυθμό και τη μελωδία γι αυτό έχει και τον απόλυτο σεβασμό μου.
Τι να λέμε τώρα. Με παλιότερα πράγματα, πόσο μπροστά μπορεί να είσαι.

Τον Μπάϊρα για το εκπληκτικό σετ. Αισθάνθηκα σαν να του ανοίγω το πρόγραμμα. Σαν να είμαι ο λευκός που παίζει μαύρα και ο original μαύρος (Μπάϊρας) ν´ακολουθεί.
Κάλυψε και το κενό του Μουκ με τρελά tracks. Respect.
Έχω πολλά να μάθω ακόμα.

Τον Πολυχρονίδη που μας βοήθησε τρελά όλο το βράδυ. Η παρουσία του καταλυτική. Πήγε να κάνει και το απόλυτο της βραδιάς, βγάζοντας ένα διακοσμητικό 45αρι από τον τοίχο με το strangers in the night και ήθελε να το βάλει στο κλείσιμο. Φοβήθηκα τη μπίχλα που θα είχε πάνω και το γλιτώσαμε.

Kύριοι ,να είμαστε καλά, πάντα τέτοια.
Χρόνια πολλά στο κλαμπ.
 

Larry

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
20,878
ηταν τσεκαρισμενα 77 ατομα αλλα ο γiατρος επιμενει να βαλω και τα τρια πανεμορφα κοριτσια παρεα της stefania 24

Λυπαμαι Jim φυγανε μολις τελειωσε ο Λυμπε.....

Η μουσικη κατηγορια για μια ακομη φορα δειχνει τον δρομο... Η μουσικη για πεθαμένους ΖΕΙ
του χρονου Jim δεν θα μας χωραει το μαγαζι κανόνισε για Gagarin :flipout::flipout:
 
18 June 2006
8,260
Θεσσαλονίκη
-bye- Εκείνα για να είμαι ειλικρινείς είχα τις επιφυλάξεις μου όσον αφόρα τι μουσική που θ ακούγαμε . Ευτυχώς εξανεμίστηκαν άμεσος , Ήταν μια funky βράδια που γούσταρα πολύ . Μπράβο παίδες
 
17 June 2006
62,722
Χολαργός
Απάντηση: Re: ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΣ.

.....

Η μουσικη κατηγορια για μια ακομη φορα δειχνει τον δρομο... Η μουσικη για πεθαμένους ΖΕΙ



Ετερος τών Πεθαμένων...
Αυτή ειναι πραγματική Νεκρανάσταση και όχι κάτι Ζομπι απο ταινίες γιά παιδάκια μέ Κατι Μάσκες και Μυτερά ,και καλά,Νυχάκια.:flipout::flipout:


Νάσαι καλά βρέ Larry...
Kαι να διατηρείς πάντα τήν Χαρά τής Δημιουργίας.:grinning-smiley-043


Προς Μανωλάκο:Φετος θα καλέσεις και άλλους γιά Death Metal..
Δεν την γλυτώνεις.:flipout::flipout:
 
Last edited:

send

AVClub Fanatic
19 June 2006
30,947
Θεσσαλονίκη
Γεια σου Larry μανα μ'! :grinning-smiley-043:grinning-smiley-043
Ο πεθαμένος

Μα τι στην ευχή, γυφτολαϊκά να έπαιζαν?
Laskaridis%20anestises%20ena%20pethameno.jpg


και μετά έρχονται εδώ και μας μιλούν για το μεγαλείο του Miles και την καρέκλα του Gould για μούρη :flipout:
 

opsim

Moderator
Staff member
11 May 2008
15,808
Αθήνα
Re: Απάντηση: ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΣ.

-bye- Εκείνα για να είμαι ειλικρινείς είχα τις επιφυλάξεις μου όσον αφόρα τι μουσική που θ ακούγαμε . Ευτυχώς εξανεμίστηκαν άμεσος , Ήταν μια funky βράδια που γούσταρα πολύ . Μπράβο παίδες

+10000
 

Stergito

Μέλος Σωματείου
11 November 2006
14,527
Θεσσαλονίκη
Μα τι στην ευχή, γυφτολαϊκά να έπαιζαν?
Laskaridis%20anestises%20ena%20pethameno.jpg


και μετά έρχονται εδώ και μας μιλούν για το μεγαλείο του Miles και την καρέκλα του Gould για μούρη :flipout:

Άσε Τάσο, ψιλό γαζί μας δουλεύουν! :flipout:
 

Simos.I

Moderator
Staff member
17 June 2006
25,536
Land of Dystopia
Re: Απάντηση: Re: ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΣ.

Ετερος τών Πεθαμένων...
Αυτή ειναι πραγματική Νεκρανάσταση και όχι κάτι Ζομπι απο ταινίες γιά παιδάκια μέ Κατι Μάσκες και Μυτερά ,και καλά,Νυχάκια.:flipout::flipout:


Νάσαι καλά βρέ Larry...
Kαι να διατηρείς πάντα τήν Χαρά τής Δημιουργίας.:grinning-smiley-043


Προς Μανωλάκο:Φετος θα καλέσεις και άλλους γιά Death Metal..
Δεν την γλυτώνεις.:flipout::flipout:

Επιτέλους, ο Σπύρος μας καταλαβαίνει, εκεί είμασταν ( οι Death Metal :flipout::flipout:), Tzimice, Δημήτρης Θ, κι εγώ, αλλά καραγουστάραμε.
Βέβαια οι πεθαμένοι´, ήταν δεόντως εξαιρετικοί:grinning-smiley-043
 
17 June 2006
14,350
Θέλω ν´ευχαριστήσω όλους τους φίλους που μας τίμησαν στα γενέθλια.

Ειδικά τώρα ,τον Λύμπε για τη συμμετοχή του . Έβαλε κάποιους αδιανόητους ύμνους , όχι μόνο για μυημένους.

Δεν έχω ξαναβάλει ποτέ μουσική σε bar.
Θεωρώ πως αυτά είναι μέρη όπου η μουσική παίζει εν πολλοίς ρόλο ...διακοσμητικό: είναι 'ταπετσαρία', κανείς δεν ακούει.
Εφτιαξα ένα αρκετά 'ψαγμένο' playlist για τα δικά μου μέτρα πάντα.
Ξεκίναγε με girl groups, κυρίως bubble-gum: τραγουδάκια που θυμίζουν νηπιαγωγείο αλλά μέσα τους χτυπάει η καρδιά του ροκ'ν'ρολ.
Βαθμιαία, το πράγμα 'βάρενε', περιπλανιόταν και σε άλλες ατραπούς: γιόρταζε το garage, άγγιζε το funk, έκανε περατζάδα στην ψυχεδελική τζάζ, κλιμακωνόταν στις παρυφές της avant-garde.
Tζάμπα κόπος: είχα δίκιο, ελάχιστοι άκουγαν πραγματικά.
Εκλεισα με Art Ensemble Of Chicago, 'Les Stances A Sophie', ίσως ο πιο ενδιαφέρων avant-garde δίσκος που κυκλοφόρησε το 1970, στην καρδιά των πέτρινων χρόνων, μετά το θάνατο του Coltrane, τότε που η τζάζ έμοιαζε για 5-6 χρόνια να έχει πια χάσει τ αυγά και τα καλάθια -μετά την περιπέτεια του New Thing, πριν την πλυμμύρα των 70ς εκείθεν του Ατλαντικού, πριν από την ECM και τη γιορταστική δημιουργική εμμηνόρροια της ευρωπαϊκής αυτοσχεδιαζόμενης.
Επαιξα το 'Theme de Yo-Yo': Kακοηχογραφημένο...η μουσική των Art Ensemble μόνο αργότερα, στην ECM, ηχογραφήθηκε με την έμφαση στη λεπτομέρεια που της άρμοζε. Οργασμός απ τα πνευστά, το μπάσσο να κεντάει όντας ταυτόχρονα σταθερό, το ακρόαμα διάστικτο από τα τατουάζ μιάς αστραφτερής πανοπλίας από αδιανόητα κρουστά κι από πάνω τα φωνητικά της Fontella Bass:
'Your fanny's like two sperm whales
floating down the Seine
Your voice is like a long fart
that's music to your brain...'


Περιέργως ήταν το μόνο κομμάτι για το οποίο 2-3 άτομα με ρώτησαν 'τι είναι αυτό φίλε;'.
 
17 June 2006
14,350
Το δικό μου playlist ήταν αυτό εδώ:

Angel Corpus Christie: 'Rock'N'Roll Heart', 'Wake Up & Cry'
Kim Fowley: 'Looking For Work', 'Living Art In A Tech-No-Color World'
Kasenetz-Katz Super Circus: 'Quick Joey Small'
The Turtles: 'House Of Pain'
Danielle Dax: 'Big Blue '82'
Sparks: 'Strange Animal'
Devo: 'Going Under' (live από το άλμπουμ 'Now It Can Be Told')
Nile Rodgers: 'Adventures In The Land Of The Good Groοve'
James Blood Ulmer: 'Little Red House'
Charlie Hunter Quartet: 'Day Is Done'
Don Cherry: 'Brown Rice'
Art Ensemble Of Chicago: 'Theme De Yo-Yo'
 
Last edited:

Δημήτρης Ν.

AVClub Fanatic
17 June 2006
10,209
Θεσσαλονίκη
Απάντηση: Re: ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΣ.

Εκλεισα με Art Ensemble Of Chicago, 'Les Stances A Sophie', .
Επαιξα το 'Theme de Yo-Yo':
Περιέργως ήταν το μόνο κομμάτι για το οποίο 2-3 άτομα με ρώτησαν 'τι είναι αυτό φίλε;'.

Φυσικά . Ο ήχος είναι τόσο σύγχρονος . Drum'n'bass καμμιά 20αριά χρόνια προτού υπάρξει σαν όρος :grandpa:
 

AFam

AVClub Fanatic
11 September 2006
26,961
Δεν έχω ξαναβάλει ποτέ μουσική σε bar.
Θεωρώ πως αυτά είναι μέρη όπου η μουσική παίζει εν πολλοίς ρόλο ...διακοσμητικό: είναι 'ταπετσαρία', κανείς δεν ακούει.
Εφτιαξα ένα αρκετά 'ψαγμένο' playlist για τα δικά μου μέτρα πάντα.
Ξεκίναγε με girl groups, κυρίως bubble-gum: τραγουδάκια που θυμίζουν νηπιαγωγείο αλλά μέσα τους χτυπάει η καρδιά του ροκ'ν'ρολ.
Βαθμιαία, το πράγμα 'βάρενε', περιπλανιόταν και σε άλλες ατραπούς: γιόρταζε το garage, άγγιζε το funk, έκανε περατζάδα στην ψυχεδελική τζάζ, κλιμακωνόταν στις παρυφές της avant-garde.
Tζάμπα κόπος: είχα δίκιο, ελάχιστοι άκουγαν πραγματικά.
Εκλεισα με Art Ensemble Of Chicago, 'Les Stances A Sophie', ίσως ο πιο ενδιαφέρων avant-garde δίσκος που κυκλοφόρησε το 1970, στην καρδιά των πέτρινων χρόνων, μετά το θάνατο του Coltrane, τότε που η τζάζ έμοιαζε για 5-6 χρόνια να έχει πια χάσει τ αυγά και τα καλάθια -μετά την περιπέτεια του New Thing, πριν την πλυμμύρα των 70ς εκείθεν του Ατλαντικού, πριν από την ECM και τη γιορταστική δημιουργική εμμηνόρροια της ευρωπαϊκής αυτοσχεδιαζόμενης.
Επαιξα το 'Theme de Yo-Yo': Kακοηχογραφημένο...η μουσική των Art Ensemble μόνο αργότερα, στην ECM, ηχογραφήθηκε με την έμφαση στη λεπτομέρεια που της άρμοζε. Οργασμός απ τα πνευστά, το μπάσσο να κεντάει όντας ταυτόχρονα σταθερό, το ακρόαμα διάστικτο από τα τατουάζ μιάς αστραφτερής πανοπλίας από αδιανόητα κρουστά κι από πάνω τα φωνητικά της Fontella Bass:
'Your fanny's like two sperm whales
floating down the Seine
Your voice is like a long fart
that's music to your brain...'


Περιέργως ήταν το μόνο κομμάτι για το οποίο 2-3 άτομα με ρώτησαν 'τι είναι αυτό φίλε;'.

Νομίζεις ότι δεν ακούγαμε !!!!!!!:grandpa:


Απλά, δεν σου είπαμε τίποτα για να μη δίνουμε και αξία σε γαύρους !!!!:flipout::flipout:


Η λίστα ήταν τόσο επιλεκτική που για να ακούσεις αυτά τα κομμάτια θες καμιά 30αριά χρόνια μαζεμένα σε 30' !!!!!!

:grinning-smiley-043
 

jim...

Moderator
Staff member
22 February 2008
24,619
Μπακοτσιάνος...
Το δικό μου playlist ήταν αυτό εδώ:

Angel Corpus Christie: 'Rock'N'Roll Heart', 'Wake Up & Cry'
Kim Fowley: 'Looking For Work', 'Living Art In A Tech-No-Color World'
Kasenetz-Katz Super Circus: 'Quick Joey Small'
The Turtles: 'House Of Pain'
Danielle Dax: 'Big Blue '82'
Sparks: 'Strange Animal'
Devo: 'Going Under' (live από το άλμπουμ 'Now It Can Be Told')
Nile Rodgers: 'Adventures In The Land Of The Good Groοve'
James Blood Ulmer: 'Little Red House'
Charlie Hunter Quartet: 'Day Is Done'
Don Cherry: 'Brown Rice'
Art Ensemble Of Chicago: 'Theme De Yo-Yo'


Αυτή δεν είναι η λίστα του Λύμπέ. Αυτή είναι η λίστα του Σίντλερ...:FSGSFGS4:






Πέρα από την πλάκα ήταν πολύ καλή η playlist απ'ότι φαίνεται...:grinning-smiley-043
 

more peers

AVClub Fanatic
24 April 2009
20,155
Αθήνα
Απάντηση: Re: ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΣ.

θέλω την μουσική λεβέντες, υπάρχει περίπτωση....:grinning-smiley-043

+1

Tελικά δεν την κρατήσατε σε κανά σκληρό? Ενδιαφέρομαι και εγώ.
Τζαμπατζίδικο το ξέρω... Αλλά αν υπάρχει στείλτε pm, παραλαμβάνω από το χώρο σας... :BDGBGDB55:

:grinning-smiley-043 -bye-
 

opsim

Moderator
Staff member
11 May 2008
15,808
Αθήνα
Δεν έχω ξαναβάλει ποτέ μουσική σε bar.
Επαιξα το 'Theme de Yo-Yo': Περιέργως ήταν το μόνο κομμάτι για το οποίο 2-3 άτομα με ρώτησαν 'τι είναι αυτό φίλε;'.

Και εγώ που δεν ρώτησα μόλις το ανακάλεσα στη μνήμη με τη βοήθεια του youtube, ομολογώ ότι είναι το καλύτερο κομμάτι που άκουσα προχθές!