Σκέψεις γιά ΟΜΑΔΙΚΗ ΑΓΟΡΑ απο Γερμανία

Status
Not open for further replies.

ntg24

New member
4 June 2009
69
Οποιος ενδιαφερεται για να αγορα ενισχυτη απο schlauershoppen.de ή καποιον αλλο αξιοπιστο απο Γερμανια, ας το δηλωσει εδω, ωστε να πετυχουμε καλυτερες τιμες αν μαζευτουμε αρκετοι.
 
Last edited by a moderator:
Απάντηση: ΟΜΑΔΙΚΗ ΑΓΟΡΑ απο Γερμανία

Οποιος ενδιαφερεται για να αγορα ενισχυτη απο schlauershoppen.de ή καποιον αλλο αξιοπιστο απο Γερμανια, ας το δηλωσει εδώ, ωστε να πετυχουμε καλυτερες τιμες αν μαζευτουμε αρκετοι.

Επίσημα το Av club δεν έχει αναλάβει καμία τέτοια πρωτοβουλία προς το παρών.
Συνεπως ουδεμία ευθύνη μπορούμε να φέρουμε γιά την διαδικασία και το τελικό αποτέλεσμα, μιάς τέτοιας κίνησης.
 

ntg24

New member
4 June 2009
69
Re: Απάντηση: ΟΜΑΔΙΚΗ ΑΓΟΡΑ απο Γερμανία

Επίσημα το Av club δεν έχει αναλάβει καμία τέτοια πρωτοβουλία προς το παρών.
Συνεπως ουδεμία ευθύνη μπορούμε να φέρουμε γιά την διαδικασία και το τελικό αποτέλεσμα, μιάς τέτοιας κίνησης.

Ο καθενας θα πληρωσει και θα παραλαβει μονος του τη παραγγελια του. Απλα θα παρουμε μια ομαδικη προσφορα απο τα eshops της Γερμανιας.
Δεν νομιζω οτι υπαρχει κινδυνος σε κατι...
 
Απάντηση: Re: Απάντηση: ΟΜΑΔΙΚΗ ΑΓΟΡΑ απο Γερμανία

Ο καθενας θα πληρωσει και θα παραλαβει μονος του τη παραγγελια του. Απλα θα παρουμε μια ομαδικη προσφορα απο τα eshops της Γερμανιας.
Δεν νομιζω οτι υπαρχει κινδυνος σε κατι...

Δεν γνωρίζω εαν υπάρχει κίνδυνος σε κάτι, όμως απο την στιγμή που η κίνηση αυτη δεν υποστηρίζεται επίσημα απο εδω, είμαι υποχρεωμένος ως συντονιστής της κατηγορίας αυτής να το πω, δημόσια και εδω.
 

ntg24

New member
4 June 2009
69
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: ΟΜΑΔΙΚΗ ΑΓΟΡΑ απο Γερμανία

Δεν γνωρίζω εαν υπάρχει κίνδυνος σε κάτι, όμως απο την στιγμή που η κίνηση αυτη δεν υποστηρίζεται επίσημα απο εδω, είμαι υποχρεωμένος ως συντονιστής της κατηγορίας αυτής να το πω, δημόσια και εδω.

ok
 

margas ioannis

Senior Member
5 January 2009
489
florina
Απάντηση: ΟΜΑΔΙΚΗ ΑΓΟΡΑ απο Γερμανία

Δεν υπαρχη κανενα προβλιμα εχω παρη πολλα απο το schlauershoppen ποτε δεν ειχα προβλιμα εδω και 15 ημερες περιμενω να παρω των pr-sc5507.Y.Γ. Αμα θελετε μπωριτε να χρυσιμοπιοισετε το ονομα μου, πιστευω οτι θα σας κανει καλιτερες τιμες.Τηλ.6995918950
 

JohnR

Established Member
8 June 2009
124
Re: ΟΜΑΔΙΚΗ ΑΓΟΡΑ απο Γερμανία

Οποιος ενδιαφερεται για να αγορα ενισχυτη απο schlauershoppen.de ή καποιον αλλο αξιοπιστο απο Γερμανια, ας το δηλωσει εδω, ωστε να πετυχουμε καλυτερες τιμες αν μαζευτουμε αρκετοι.

Εγώ ενδιαφέρομαι για τον TX-SR607.
 

FABIAWRC

AVClub Enthusiast
10 October 2007
864
Re: ΟΜΑΔΙΚΗ ΑΓΟΡΑ απο Γερμανία

εγω για τον 707.Γιαννη marga σε πηρα τηλεφωνο τωρα ...043
 

margas ioannis

Senior Member
5 January 2009
489
florina
Απάντηση: ΟΜΑΔΙΚΗ ΑΓΟΡΑ απο Γερμανία

Το ειχα ξεχαση μεσα στο αυτοκινιτο παρε να συνενωηθουμε.
 

ntg24

New member
4 June 2009
69
Re: ΟΜΑΔΙΚΗ ΑΓΟΡΑ απο Γερμανία

ok δινουμνε διωρια μεχρι το τελος του μηνα, για να συγκεντρωσουμε ολους οσους ενδιαφερονται, και μετα προχωρουμε.
 

vaskal

AVClub Addicted Member
19 June 2008
1,540
Re: Απάντηση: ΟΜΑΔΙΚΗ ΑΓΟΡΑ απο Γερμανία

Επίσημα το Av club δεν έχει αναλάβει καμία τέτοια πρωτοβουλία προς το παρών.
Συνεπως ουδεμία ευθύνη μπορούμε να φέρουμε γιά την διαδικασία και το τελικό αποτέλεσμα, μιάς τέτοιας κίνησης.
Κάνω μια απλή ερώτηση και δεν θέλω να παρεξηγηθώ αλλά ΤΙ χρειάζεται για να γίνει "επίσημη" μια τέτοια προσπάθεια , και ερωτώ γιατί στην παρούσα φάση ενδιαφέρομαι και γω για ενισχυτή ( αν και ψάχνω για DENON 1910 - 2310 ) δεν θα χαλιόμουν και με έναν αντίστοιχο ONKYO...:grinning-smiley-043
 

JohnR

Established Member
8 June 2009
124
Re: Απάντηση: ΟΜΑΔΙΚΗ ΑΓΟΡΑ απο Γερμανία

Και εγώ ενδιαφέρομαι για τον Onkyo TX-NR807. Για τι τιμή μιλάμε?

Η αρχική τιμή του 807 στο schlauershoppen.de είναι 828 ευρώ.

Στο κόστος πρόσθεσε και 35 ευρώ ταχυδρομικά.

Μια ομαδική αγορά μπορεί σίγουρα να πετύχει διψήφιο ποσοστό έκπτωσης, ίσως να εξαρτάται και από το κάθε μοντέλο. Έχει κανείς ξανακάνει ομαδική από το schlauershoppen.de να μας πει πόσο παρακάτω πήγε από την αρχική τιμή?
 
Απάντηση: Re: Απάντηση: ΟΜΑΔΙΚΗ ΑΓΟΡΑ απο Γερμανία

Κάνω μια απλή ερώτηση και δεν θέλω να παρεξηγηθώ αλλά ΤΙ χρειάζεται για να γίνει "επίσημη" μια τέτοια προσπάθεια , και ερωτώ γιατί στην παρούσα φάση ενδιαφέρομαι και γω για ενισχυτή ( αν και ψάχνω για DENON 1910 - 2310 ) δεν θα χαλιόμουν και με έναν αντίστοιχο ONKYO...:grinning-smiley-043

Εαν ανατρέξεις σε ομαδικές παραγγελίες που έχουν υποστηριχθεί επίσημα απο διάφορα forums του εξωτερικού ,αλά και απο Ελλάδα, θα καταλάβεις σε πόσα πολλά πράγματα υπάρχει διαφορά....απο οργάνωση μέχρι παράδοση και κυρίως εξασφάλιση καλύτερων ,τιμών λόγω τιμολογιακής πολιτικής (συμψηφιστικές διαφημίσεις μέσω Δ/Φ baners, και πολλά άλα που δεν είναι της ώρας...)
 

dimitr2003

Established Member
17 September 2008
279
θα πάρω τα βουνά....
Re: Απάντηση: ΟΜΑΔΙΚΗ ΑΓΟΡΑ απο Γερμανία

Δεν υπαρχη κανενα προβλιμα εχω παρη πολλα απο το schlauershoppen ποτε δεν ειχα προβλιμα εδω και 15 ημερες περιμενω να παρω των pr-sc5507.Y.Γ. Αμα θελετε μπωριτε να χρυσιμοπιοισετε το ονομα μου, πιστευω οτι θα σας κανει καλιτερες τιμες.Τηλ.6995918950


Χωρίς να βιάζομαι, όποτε είμαστε έτοιμοι παραγγέλνουμε αν έχει όντως διαφορά στην τιμή. Είχα αποφασίσει για τον 707 αλλά αν υπάρχει καλή έκπτωση πάω και για τον 807 (τα klipsch σειρά 62 ίσως τον χρειαστούνε)

(margas ioannis προσπάθησα να στείλω PM με τα στοιχεία μου αλλα είναι κλειστά)
 

vaskal

AVClub Addicted Member
19 June 2008
1,540
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: ΟΜΑΔΙΚΗ ΑΓΟΡΑ απο Γερμανία

Εαν ανατρέξεις σε ομαδικές παραγγελίες που έχουν υποστηριχθεί επίσημα απο διάφορα forums του εξωτερικού ,αλά και απο Ελλάδα, θα καταλάβεις σε πόσα πολλά πράγματα υπάρχει διαφορά....απο οργάνωση μέχρι παράδοση και κυρίως εξασφάλιση καλύτερων ,τιμών λόγω τιμολογιακής πολιτικής (συμψηφιστικές διαφημίσεις μέσω Δ/Φ baners, και πολλά άλα που δεν είναι της ώρας...)
Κατ αρχάς ευχαριστώ για την απάντηση αν και ελλιπής και όχι ακριβώς αυτό που ήθελα να μάθω.Και εξηγούμαι η ερώτηση μου ήταν "ΤΙ ακριβως" και αυτό γιατί δεν ασχολούμαι με ξένα forum ειδικά σε ότι αφορά τις παραγγελίες τους ( άραγε θα με έβαζαν μέσα.....) αλλά θα με ενδιέφερε πραγματικά ( και πιστεύω και άλλους , και όχι μόνο για τη συγκεκριμένη αγορά ) να μάθουμε το ΠΩΣ και το ΑΝ θα μπορούσαμε να εκμεταλλευτούμε τη δύναμη του αγαπημένου μας forum ώστε να βγούμε κερδισμένοι αλλά να κάνουμε και το site εβρήτερα γνωστό στην αγορά.Κλείνοντας θα ήθελα να σου πω ( όχι προσωπικά αλλά σαν διαχειριστή ) οτι η μόνη φορά που ασχολήθηκα με ομαδική παραγγελία ( όχι σαν αγοραστής ) απλά παρακολουθούσα το νήμα με την αγορά της KURO και πάλι δεν είδα εμπλοκή του forum..... και γι αυτό νομίζω οτι είναι και ο κατάλληλος χώρος αλλά και στιγμή να δοθούν κάποιες εξηγήσεις - κατευθύνσεις απο τους διαχειριστές για να κανονίσουμε την πορεία μας οι ενδιαφερώμενοι ως προς το τι είδους βοήθεια θα πρέπει ( και αν υπάρχει περίπτωση δηλαδή..) απο το forum αυτό.
Απ ότι βλέπω πάντως αρχίζουμε και μαζευόμαστε σιγά σιγά και θα πρέπει να οργανωθούμε αρχίζοντας απο το ΠΙΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ψάχνουμε ;;;;;
Αυτά και ελπίζω σε μια εμπεριστατωμένη και Ξεκάθαρη απάντηση απο όποιον είναι πραγματικά αρμόδιος να την δώσει .
Με κάθε σεβασμό προς όλους και πάντα φιλικά Βασίλης.:grinning-smiley-043
 
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: ΟΜΑΔΙΚΗ ΑΓΟΡΑ απο Γερμανία

Κατ αρχάς ευχαριστώ για την απάντηση αν και ελλιπής και όχι ακριβώς αυτό που ήθελα να μάθω.Και εξηγούμαι η ερώτηση μου ήταν "ΤΙ ακριβως" και αυτό γιατί δεν ασχολούμαι με ξένα forum ειδικά σε ότι αφορά τις παραγγελίες τους ( άραγε θα με έβαζαν μέσα.....) αλλά θα με ενδιέφερε πραγματικά ( και πιστεύω και άλλους , και όχι μόνο για τη συγκεκριμένη αγορά ) να μάθουμε το ΠΩΣ και το ΑΝ θα μπορούσαμε να εκμεταλλευτούμε τη δύναμη του αγαπημένου μας forum ώστε να βγούμε κερδισμένοι αλλά να κάνουμε και το site εβρήτερα γνωστό στην αγορά.Κλείνοντας θα ήθελα να σου πω ( όχι προσωπικά αλλά σαν διαχειριστή ) οτι η μόνη φορά που ασχολήθηκα με ομαδική παραγγελία ( όχι σαν αγοραστής ) απλά παρακολουθούσα το νήμα με την αγορά της KURO και πάλι δεν είδα εμπλοκή του forum..... και γι αυτό νομίζω οτι είναι και ο κατάλληλος χώρος αλλά και στιγμή να δοθούν κάποιες εξηγήσεις - κατευθύνσεις απο τους διαχειριστές για να κανονίσουμε την πορεία μας οι ενδιαφερώμενοι ως προς το τι είδους βοήθεια θα πρέπει ( και αν υπάρχει περίπτωση δηλαδή..) απο το forum αυτό.
Απ ότι βλέπω πάντως αρχίζουμε και μαζευόμαστε σιγά σιγά και θα πρέπει να οργανωθούμε αρχίζοντας απο το ΠΙΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ψάχνουμε ;;;;;
Αυτά και ελπίζω σε μια εμπεριστατωμένη και Ξεκάθαρη απάντηση απο όποιον είναι πραγματικά αρμόδιος να την δώσει .
Με κάθε σεβασμό προς όλους και πάντα φιλικά Βασίλης.:grinning-smiley-043
Νομίζω ότι τουλάχιστον σε αυτά που είπα ήμουν απόλυυτα ξεκάθαρος...διαδικαστικά τώρα εαν θέλεις να μάθεις πως γίνονται όλα αυτά, είναι διαφορετικό θέμα....
 

svellinis

AVClub Addicted Member
1 January 2008
1,850
Νομος Αττικης
Απάντηση: ΟΜΑΔΙΚΗ ΑΓΟΡΑ απο Γερμανία

Παντως επειδη εχει ξαναγινει η κινηση και την ειχα οργανωσει εγω μπορω να σας διαβεβαιωσω οτι θα σας κοψουν 100 ευρω πανω κατω στο καθε κομματι το οποιο θα σας το κοψουν ακομα και χωρις ομαδικη αγορα εαν το ζητησετε
 

alexca

Established Member
Απάντηση: ΟΜΑΔΙΚΗ ΑΓΟΡΑ απο Γερμανία

Καλησπέρα και απο μένα.
Θέλω να παραγγείλω τον Onkyo TX-SR607 (black). Θα παρακολουθώ το θέμα για ότι χρειαστεί.
 

petros n

AVClub Enthusiast
16 April 2008
987
Re: ΟΜΑΔΙΚΗ ΑΓΟΡΑ απο Γερμανία

και εγω ενδειαφερομαι για τον 807. θα παρακολουθω το φορουμ και ταξαναλεμε, αν και καλοβλεπω τον 1007 ,θα δουμε οταν γυνουν σοβαρα τα πραγματα
 
Status
Not open for further replies.