Taken — Η Αρπαγή

Ψηφίστε την ταινία:


  • Total voters
    47

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,120
Λιβαδειά
avclubx.jpg










Η ΑΡΠΑΓΗ
Taken






» Παιζουν: Λιαμ Νησον, Λιλαντ Ορσερ, Φαμκε Γιανσεν, Μαγκι Γκρεις, Χολι Βαλανς, Κειτι Κασιντι.
» Σκηνοθέτης: Πιερ Μορέλ
» Διάρκεια: 97 λεπτά
» κατηγορία: Περιπέτεια
» Studio: Audio Visual
» Γλώσσα: Αγγλικά
» Subtitles : Ελληνικά
» Διαθέσιμο σε: BLU-RAY και DVD







» Υπόθεση:
Tι χειρότερο μπορεί να συμβεί σε έναν πατέρα, από το να παρακολουθεί αβοήθητος μέσα από το κινητό του τηλέφωνο την απαγωγή της ίδιας του της κόρης;
Αυτός ο φρικτός εφιάλτης γίνεται πραγματικότητα για τον Μπράιαν, έναν πρώην κυβερνητικό μυστικό πράκτορα. Τώρα, δεν του απομένουν παρά ελάχιστες
ώρες για να σώσει την κόρη του, Κιμ, από τα χέρια μιας αδίστακτης σπείρας που ειδικεύεται στο εμπόριο νεαρών κοριτσιών στα σκλαβοπάζαρα της πορνείας.
Ο Μπράιαν, ξαναβρίσκει τις δυνάμεις του και μετατρέπεται σε φονική μηχανή, αλλά πρέπει πρώτα να λύσει ένα σημαντικό πρόβλημα: ότι αυτός βρίσκεται
στο Λος Αντζελες, ενώ η κόρη του στο Παρίσι...






— AvCLUB.gr // Audio & Video Fanatics Area —
 
Last edited:

spcav

AVClub Fanatic
18 August 2006
16,598
Re: TAKEN — Η Αρπαγή

Αξιοπρεπέσταση.

Απόλαυση σε BD.

Η AV όμως βλέπω μας προσφέρει άφθονο γέλιο (βλ. πάνω δεξιά εξώφυλλο) και χαρά που θα το έχει σκοτώσει το εργάκι σε BD (φαντάζομαι θα το έκοψε σε 4/3 και θα το έκανε 720i/50 :p)
 

Aggelos M.

AVClub Fanatic
19 June 2006
10,475
Απάντηση: Re: TAKEN — Η Αρπαγή

Αξιοπρεπέσταση.

Απόλαυση σε BD.

Η AV όμως βλέπω μας προσφέρει άφθονο γέλιο (βλ. πάνω δεξιά εξώφυλλο) και χαρά που θα το έχει σκοτώσει το εργάκι σε BD (φαντάζομαι θα το έκοψε σε 4/3 και θα το έκανε 720i/50 :p)

Για ξαναπες το αυτο...

Εγω το πηρα σε BR και το καδρο ηταν 4:3!!!!:damnyou:
 

ak170805

New member
27 October 2007
20
Νέο Ηράκλειο
Re: TAKEN — Η Αρπαγή

Μου αρεσε. Το ειδα με την κόρη μου -με καποια λογοκρισια σε σκηνες βιας.
Το πρόβλημα ειναι οτι εριξα τα μουτρα μου και αναγκάστηκα να παραδεχτω οτι σε μια υποθετικά αντίστοιχη περίπτωση εγω ΔΕΝ ειμαι Λίαμ Νισον...:bigcry:
 

Budda

Supreme Member
2 February 2009
3,734
Orc Village(Λουτσα)
Re: TAKEN — Η Αρπαγή

Συγγνωμη να ρωτησω κατι ,γιατι εγω θυμαμαι να εχω γραψει την αποψη μου για την ιδια ταινια σε post by kosh ;Σβηστηκε και ξαναμπαινει ;Σιφουρα παντως εχω γραψει /ψηφισει για την ταινια
;;;;;;;;;;;
 

John Locke

AVClub Enthusiast
4 November 2007
1,050
Re: TAKEN — Η Αρπαγή

Κορυφαία ταινία. Ο Νίσον καθαρίζει ή/και ξυλοφορτώνει όποιον βρει μπροστά του. :BDGBDGB53:
 

sokos

AVClub Addicted Member
19 January 2007
2,316
Re: TAKEN — Η Αρπαγή

Μέτρια θα έλεγα.. απο τον Νίισον πέριμενα λίγο περισσοτερη "ποιότητα"..
για αυτόν τον ρόλο και ένας Σταλόνε έκανε :)
 

yianniskyr

AVClub Enthusiast
26 May 2008
834
UK
Re: TAKEN — Η Αρπαγή

Μετα απο πού καιρό είδα μια καλή ταινία. περνάει ευχάριστα η ώρα.
 

aime

Senior Member
14 April 2007
595
Paris
Re: TAKEN — Η Αρπαγή

Βλέπετε ευχάριστα *παρέα με 500ml Haagen Dazs! (pralines & cream). Μεγάλωσε ο Ντι Κάπριο, και βουβάλεψε ολίγον. Στο The Aviator μου άρεσε πάρα πολύ. Βέβαια εδώ έχουμε να κάνουμε με άλλου είδους ταινία.
 

lykman

Supreme Member
29 June 2006
5,798
Aθήνα
Απάντηση: Re: TAKEN — Η Αρπαγή

Βλέπετε ευχάριστα *παρέα με 500ml Haagen Dazs! (pralines & cream). Μεγάλωσε ο Ντι Κάπριο, και βουβάλεψε ολίγον. Στο The Aviator μου άρεσε πάρα πολύ. Βέβαια εδώ έχουμε να κάνουμε με άλλου είδους ταινία.

μήπως την μπερδεύεις με κάποια άλλη? -bye-