marantz UD9004, BLU RAY PLAYER

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

kblachos

Μέλος Σωματείου
18 February 2009
17,134
ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
Το αντίπαλον δέος του DENON DVD A1UD.....

UD9004-DEAD_ON_door_closed_inside-w1200_96dpi.jpg
 

argi

Banned
17 July 2006
7,032
salmonela
Δακτυλοιδης μετασχηματιστης , και καποιες ακομα διαφορες.Μιας και το Pioneer 91 παιζει καλυτερα απο το μεγαλο denon θα ηθελα να δω τι κανει αυτο.Βεβαια σε καμμια περιπτωση δεν θα παιζει διπλα απο το 91 .Αλλα αν και αυτο παιζει χειροτερα , τι να πω?
 

argi

Banned
17 July 2006
7,032
salmonela
Απάντηση: Re: marantz UD9004, BLU RAY PLAYER

Σε αυτο το επιπεδο, οι διαφορες στην εικονα των πλαυερ που εντοπίζονται?

σε καθε τι που αφορα την εικονα

ειναι διαφορες ορατες με το ματι ή με μετρήσεις?


ματι σιγουρα , για μετρησεις το ρωταω
 

argi

Banned
17 July 2006
7,032
salmonela
Τα ειδε γνωστος ριβιουερ ελληνας που το εμπιστευομαι , και κατι ακομα ενα παλοιομοδιτικο σκειλερ πως μπορει να πλησιασει ενα marvel ?
 

argi

Banned
17 July 2006
7,032
salmonela
Γαι ηχο δεν ρωτησα , οποτε δεν μπορω να πω .Σιγουρα αν ειναι καλυτερο δεν ειναι δυο φορες καλυτερο .Οσο αφορα την τιμη ο καθενας πουλα οσο θελει.Οποιος τσιμπισει τσιμπισε.Αυτο ισχυει και για τα δυο πλειερ.Η διαφορα ειναι οτι καποτε εβρισκες το 91στα 650 ευρω κατω απο την τιμη καταλογου.Εστω και απο το εξωτερικο , αλλα με εγγυηση.Το ντενον οχι.
 

ichaltou

AVClub Enthusiast
γενικως πηγαίνοντας σε ενα καλύτερο πλαυερ θα δεις διαφορα απο πόσες ιντζες και πάνω?
δλδ εγω που εχω το bd 80 εαν πάω σε μια κατηγορια 600 ευρώ θα δω διαφορά σε 46 τηλέοραση
 

kblachos

Μέλος Σωματείου
18 February 2009
17,134
ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
Re: Απάντηση: marantz UD9004, BLU RAY PLAYER

Δεν εχω λογο να πω ψεματα.Και αν θες το βγαζω απο το κουτι και το βλεπουμε λαιβ.

Σε πιστεύω βρε... Απλώς μου κάνει εντύπωση που δεν το γράφουν. Μήπως προέκυψε από firmware upgrade....

Υ.Γ. Γιατί το έχεις στο κουτί;
 

argi

Banned
17 July 2006
7,032
salmonela
Αν ψαξεις ποσα πραματα δεν γραφονται........Οσο αφορα το φιρμγουερ το δικο μου φορα το πρωτο οποτε αναβαθμιση δεν παιζει.
.Για το κουτι ειναι γιατι ολα εχουν παει στο υπογειο.Ο νεος χωρος συντομα ξεκινα να φτιαχνεται.
 

kblachos

Μέλος Σωματείου
18 February 2009
17,134
ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
.......δλδ εγω που εχω το bd 80 εαν πάω σε μια κατηγορια 600 ευρώ θα δω διαφορά σε 46 τηλέοραση

Είναι απορία πολλών εδώ μέσα.
Πάντως θα είχε ενδιαφέρον να κάναμε ένα συγκριτικό μεταξύ players διαφόρων κατηγοριών π.χ. μέχρι 500, μέχρι 1500, και άνω των 1500 ευρώ.....