Gargoyles

Βαθμολογήστε την Σειρά:

  • Εξαιρετική

    Votes: 0 0.0%
  • Πολύ Καλή

    Votes: 0 0.0%
  • Καλή

    Votes: 0 0.0%
  • Μέτρια

    Votes: 0 0.0%
  • Κακή

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    0

AlexTheodin

Supreme Member
25 December 2007
5,912
Athens, Thessaloniki, Köln
Φέτος βρέθηκα απο τις 16 Αυγούστου να διαβάζω για την εξεταστική και σε ένα διάλειμμα έπεσα πάνω σε ένα απο τα πιό αγαπημένα καρτούν των 90ς.

Gargoyles
394px-gargoyles01cvr.jpg

Η υπόθεση ακολουθεί την ιστορία μιας clan απο Gargoyles που απο την μεσαιωνική Σκωτία βρίσκονται στην σύγχρονη Νεα Υόρκη. Ορκίζονται να προστατεύσουν την πόλη (σαν νέο κάστρο) απο νέους και παλαιούς εχθρούς.
Και απο αυτούς έχουν πολλούς.

Ενδιαφέροντες χαρακτήρες, δυνατή πλοκή με ιστορίες που διατρέχουν τον χρόνο (και τις σεζόν...) και όμορφο σχέδιο. Η σειρά βλέπεται ευχάριστα ακόμα και τώρα 15 χρόνια μετά. Πολύ καλοφτιαγμένη δουλειά που δεν απευθύνεται μόνο σε παιδιά.

Το πρώτο επεισόδιο
http://www.youtube.com/watch?v=ZJ0E3dEoP9E
 

AlexTheodin

Supreme Member
25 December 2007
5,912
Athens, Thessaloniki, Köln
Άσε, τα βλέπω τώρα κάθε βράδυ πριν πέσω για ύπνο και έχω λιώσει... Αν δεν είχα διαβασμα θα τα είχα καταβροχθίσει μέσα σε δυο μέρες όλα! Αλλα ας όψεται...
 

Stergito

Μέλος Σωματείου
11 November 2006
14,527
Θεσσαλονίκη
Τα έβλεπα κι εγώ παλιά. Πραγματικά από τα πιο καλοσχεδιασμένα καρτούν της εποχής (ήμασταν και στην κατάλληλη ηλικία γι' αυτά τότε ;)).
 

JL_?

AVClub Fanatic
19 September 2008
15,415
Terra
Άλλος ένας παλιός θεατής-οπαδός από εδώ... :D

Τα δείχνει κανένα κανάλι Alex ή από το ιντερνέτι τα βλέπεις;
 

AlexTheodin

Supreme Member
25 December 2007
5,912
Athens, Thessaloniki, Köln
You tube! Έχω βάλει λινκ στο αρχικό ποστ, ο ίδιος τα έχει ανεβασμένα όλα με την σειρά. Είναι και σε playlist οποτε πατας την ανοίγεις, full screen, και αράζεις!
 

JL_?

AVClub Fanatic
19 September 2008
15,415
Terra
Πραγμάτικα, έχει τα πάντα, απορώ πως δεν του τα έχουν κατεβάσει ακόμα...

Thanks, Alex... -bye-
 

engel85

Established Member
28 January 2008
234
Αθήνα
Τι μου θύμισες τώρα, απίστευτη σειρά! Την έβλεπα φανατικά όταν την έπαιζε η τηλεόραση. Αν θυμάμαι καλά το Mega στο Disney Club δεν το πρόβαλε εδώ;