Το sub "περπαταει".Τι κανω;

Ιωαννης

Senior Member
30 June 2006
333
Καλημερα!
Εχω το SUB SUNFIRΕ HRS-8.Ειναι τοποθετημενο, πανω σε μαρμαρο αντι για την μοκετα.Σε δυνατα περασματα ομως ,αρχιζει να κινειται και φευγει απο την θεση του.
Τι λυση προτεινετε; Να το βαλω σε αντικραδασμικα και αν ναι ,παρακαλω προτεινετε καποια.
Ευχαριστω!
 

Larry

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
20,875
τα μαμισια τα πεταξες? αυτα που σιγουρα ειχε η κουτα
 

argi

Banned
17 July 2006
7,032
salmonela
Αλλο ενα κοματι μοκετα ισως βοηθησει .Το σαμπακι ειναι εκρηκτικο για τον ογκο του με αποτελεσμα να κανει βολτες στον χωρο.θυμαμαι στον πρωτο αντιπροσωπο της σαν το κυνηγαγαμε στον χωρο οταν το πρωτοακουσαμε.
Πληροφοριακα ερχεται τον αλλο μηνα ο απογονος του.Ο κατασκευαστης υποστηριζει οτι θα ειναι 4 φορες πιο δυνατο.Για να ακουσουμε.
 

Ιωαννης

Senior Member
30 June 2006
333
Απάντηση: Re: Το sub "περπαταει".Τι κανω;

τα μαμισια τα πεταξες? αυτα που σιγουρα ειχε η κουτα

Νομιζω πως δεν ειχε κατι η κουτα... τωρα που το λες ομως θα ξαναψαξω.
Αν δε βρω τι λες να κανω;
 

argi

Banned
17 July 2006
7,032
salmonela
αν το σαμπ δεν πρεπει να μετακινηται ταινια διπλης και βελκρο .Αλλιως μοκετα.
 

Ιωαννης

Senior Member
30 June 2006
333
Αλλο ενα κοματι μοκετα ισως βοηθησει .Το σαμπακι ειναι εκρηκτικο για τον ογκο του με αποτελεσμα να κανει βολτες στον χωρο.θυμαμαι στον πρωτο αντιπροσωπο της σαν το κυνηγαγαμε στον χωρο οταν το πρωτοακουσαμε.
Πληροφοριακα ερχεται τον αλλο μηνα ο απογονος του.Ο κατασκευαστης υποστηριζει οτι θα ειναι 4 φορες πιο δυνατο.Για να ακουσουμε.

argi, το εβαλα σε μαρμαρο πιστευοντας, οτι βελτιωνεται η αποδοση του ,οπως και εγινε. Αν ξαναβαλω μοκετα δεν θα αναιρεσω αυτη τη βελτιωση;
 

argi

Banned
17 July 2006
7,032
salmonela
Κοιτα ειναι οπως εγραψα αλλου, τι μπορεις και τι εχεις διαθεση να κανεις.Αν βαλεις μια ταβλα για σαμπ της auralex θα λυσεις καθε προβλημα μετακινησης και επιδοσης σε σχεση με το μαρμαρο.τιμη καταλογου 65 ευρω.Αν βαλεις μια πας και για αλλη .Εγω σταματησα στις 4 λογο υψους.Αν δεν μπορεις οικονομικα καντην μονος σου.Κοντραπλακε θαλλασης και ντυστο με μοκετα .
Πες μου τι σκεφτεσαι.
 

mr_rebelos

Μέλος Σωματείου
10 July 2006
11,508
Κερατσίνι
αν του βαλεις καποιο βαρος πανω του και το σταθεροποιησεις?
Παντως το δικο μου earthquake το εχω πανω σε μαρμαρο και χρησιμοποιω κωνους και δεν παει πουθενα.
 

Ιωαννης

Senior Member
30 June 2006
333
αν το σαμπ δεν πρεπει να μετακινηται ταινια διπλης και βελκρο .Αλλιως μοκετα.[/QUOTE

Mηπως μπορεις να γινεις περισσοτερο σαφης ως προς την κατασκευη; το σαμπ
εχει απλα ποδαρακια βιδωμενα απο την μανα του.
 

Larry

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
20,875
ωπα Αρχηγε, μην ψαχνεις τα ποδαρακια εννοουσα ...οποτε πας σε λυσεις οπως του Αργυρη ή σε μοκετα
 

Giannis Amar

AVClub Addicted Member
23 August 2006
1,416
Πειραιάς
Re: Απάντηση: Το sub "περπαταει".Τι κανω;

αν του βαλεις καποιο βαρος πανω του και το σταθεροποιησεις?
Παντως το δικο μου earthquake το εχω πανω σε μαρμαρο και χρησιμοποιω κωνους και δεν παει πουθενα.

Billy για να μετακινηθεί το sub πρέπει να παίξει και δυνατά.
Σε νορμάλ και χαμηλές εντάσεις κάθεται στα αυγά του.
 

Ιωαννης

Senior Member
30 June 2006
333
Κοιτα ειναι οπως εγραψα αλλου, τι μπορεις και τι εχεις διαθεση να κανεις.Αν βαλεις μια ταβλα για σαμπ της auralex θα λυσεις καθε προβλημα μετακινησης και επιδοσης σε σχεση με το μαρμαρο.τιμη καταλογου 65 ευρω.Αν βαλεις μια πας και για αλλη .Εγω σταματησα στις 4 λογο υψους.Αν δεν μπορεις οικονομικα καντην μονος σου.Κοντραπλακε θαλλασης και ντυστο με μοκετα .
Πες μου τι σκεφτεσαι.

Δεν τιθεται θεμα χρηματων αν ειναι να λυσω το θεμα. Που μπορω να βρω αυτες τις "ταβλες"; Γιατι εβαλες 4;
 

Ιωαννης

Senior Member
30 June 2006
333
Απάντηση: Re: Απάντηση: Το sub "περπαταει".Τι κανω;

Billy για να μετακινηθεί το sub πρέπει να παίξει και δυνατά.
Σε νορμάλ και χαμηλές εντάσεις κάθεται στα αυγά του.

Αυτο ακριβως! Σε κανονικες εντασεις δεν παει πουθενα!
 

Ιωαννης

Senior Member
30 June 2006
333
αν του βαλεις καποιο βαρος πανω του και το σταθεροποιησεις?
Παντως το δικο μου earthquake το εχω πανω σε μαρμαρο και χρησιμοποιω κωνους και δεν παει πουθενα.

To σκεφτηκα και εγω αλλα οπτικως δεν θα μου αρεσε. Τι κωνους χρησιμοποιεις;
 

AS Mocca

Supreme Member
19 June 2006
4,805
Athens
Χοντρή αυτοκόλλητη ταινία "χρατς" στο πάτωμα και στο sub. προτιμότερο να βάλεις στο sub την πλευρά της ταινίας που είναι υφασμάτινη και στο πάτωμα την άλλη που είναι πλαστικοποιημένη.

Εγώ το είχα κάνει στο αυτοκίνητο και δεν κουνιόταν ρούπι μετά.
Ούτε σε απότομες αλλαγές πορείας, ούτε σε απότομες εκκινήσεις.

Θα την βρεις σε όλα τα καταστήματα που πουλάνε σεντόνια, κλωστές κτλ.
 

argi

Banned
17 July 2006
7,032
salmonela
Η ταινια χρατς λεγεται βελκρο. Τις ταβλες στο ιντερνετ για μαγαζια στην ελλαδα.Εγω τις ειχα παρει απο την νεα σμυρνη.
 

sfortis

Administration Team
Staff member
3 August 2006
11,396
t3.large
και το δικό μου μάθαινε να περπάταγε, αλλα ενα διάστημα το επαιζα πάντα σε normal εντασεις...τώρα δεν πάει πουθενα και όταν προσπαθώ να το κουνήσω με το χέρι, μάλλον έκαναν οι ακιδες κάτι σαν μικρολακούβες στο πάτωμα (πλακάκια)