Mama, dont take my Kodachrome away...

AlexTheodin

Supreme Member
25 December 2007
5,912
Athens, Thessaloniki, Köln
http://1000words.kodak.com/default.asp?item=2388083

Είναι ποιά γεγονός... Η εμφάνιση του θα συνεχίσει μέχρι τα τέλη του 2010 στο Dwayne's.

Όποιος θέλει ίσα που προλαβαίνει.

Θα στείλω 2 φιλμάκια στο Τέξας για εμφάνιση και θα παραγείλω μαζί και μερικά ακόμα να έχω να τραβήξω πριν εξαφανιστεί για πάντα.
Θα τα στείλω αύριο το πρωί πριν ξεκινήσω για Θεσσαλονίκη μάλλον, οπότε αν θέλει κανένας να παραγείλω και κανα δυο και γιαυτόν μου λεεί, να μην πληρώνει τα μεταφορικά.
 

AlexTheodin

Supreme Member
25 December 2007
5,912
Athens, Thessaloniki, Köln
Δεν έχει ακουστεί κάτι, μάλιστα πριν απο μερικούς μήνες είχε ανακοινώσει μία μικρή αυξηση στις πωλήσεις φίλμ.
Έτσι κιαλλίως η Fuji δεν είχε το πρόβλημα με το Kodachrome που είχε η Kodak να χρειάζεται ειδική παραγωγή με ακριβά υλικά, και ειδικό εργαστήριο που να τα εμφανίζει κλπ.
Και η Kodak τα υπόλοιπα τα φίλμ της που παράγει τα συνεχίζει κανονικά. Και παρουσιάζει και καινούργια φιλμ τελευταία. Και όχι μόνο σε 35μμ... Το Ektar 100 απο τον απρίλιο το παράγει και σε 120 μία κίνηση με σαφή αφετηρία την ζήτηση του απο την αγορά...

Προς το παρόν δλδ δεν κινδυνέυουμε να μείνουμε απο φίλμ... Και η εκτίμηση μου είναι οτι ούτε στο άμεσο μέλλον...
 

geovar

AVClub Addicted Member
24 February 2008
1,698
Δεν έχει ακουστεί κάτι, μάλιστα πριν απο μερικούς μήνες είχε ανακοινώσει μία μικρή αυξηση στις πωλήσεις φίλμ.
Έτσι κιαλλίως η Fuji δεν είχε το πρόβλημα με το Kodachrome που είχε η Kodak να χρειάζεται ειδική παραγωγή με ακριβά υλικά, και ειδικό εργαστήριο που να τα εμφανίζει κλπ.
Και η Kodak τα υπόλοιπα τα φίλμ της που παράγει τα συνεχίζει κανονικά. Και παρουσιάζει και καινούργια φιλμ τελευταία. Και όχι μόνο σε 35μμ... Το Ektar 100 απο τον απρίλιο το παράγει και σε 120 μία κίνηση με σαφή αφετηρία την ζήτηση του απο την αγορά...

Προς το παρόν δλδ δεν κινδυνέυουμε να μείνουμε απο φίλμ... Και η εκτίμηση μου είναι οτι ούτε στο άμεσο μέλλον...
ΟΚ ανακουφιστηκα-bye-
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,162
Εκεί ψηλά.....
Αλεξη τους εστειλα ενα email και δεν μου απαντησαν για την διαδικασια.


Την εξηγεις σε παρακαλω ?

Τυπωνουμε την φορμα την συμπληρωνουμε και την στελνουμε ταχυδρομικα ?

Δεν εχει online αποστολη?
 

AlexTheodin

Supreme Member
25 December 2007
5,912
Athens, Thessaloniki, Köln
Δεν είναι αναγκη να την στείλεις ταχυδρομικά. Εγώ την στέλνω τώρα έτσι γιατί έτσι κιαλλίως τους στέλνω τα δικά μου για εμφάνιση.

Η διαδικασία αν το κάνεις πρώτη φορά είναι :
Ανοίγουμε την φόρμα σε πρόγραμα επεξεργασίας εικόνας (Photoshop, paint κλπ) και την συμπληρώνουμε. Μετά τους την στέλνουμε σε email και αυτοί αφού το λαβουν μας στέλνουν invoice (αν πληρώνουμε με paypal) πληρώνουμε και το στέλνουν.

Το email που τα είχα στείλει εγώ είναι αυτό
[email protected]
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,162
Εκεί ψηλά.....
Μολις μου απαντησαν !!!

Ειμαι στην λιστα αναμονης. Εχουν ξεστοκαρει και περιμενουν αποθεμα!!

Καλα παντου εξαντληθηκε μολις εγινε γνωστο το θεμα....

Αραχτοι λοιπον.



υγ

12 κομματακια εκανα παραγγελια.