RocknRolla

Πως σας φανηκε η ταινια ?


  • Total voters
    0

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,174
Εκεί ψηλά.....
ROCKNROLLA










ROCKNROLLA







Παιζουν: Τζεραρντ Μπατλερ, Θαντι Νιουτον, Τομ Γουιλκινσον, Ιντρις Ελμπα, Τομ Χαρντι, Καρελ Ροντεν,
Σκηνοθεσια : Γκαι Ριτσι
Διάρκεια : 116 λεπτά
Studio : Warner Bros
Γλώσσα : English, Italian
Sound : Dolby Digital 5.1
Subtitles : English, Arabic, Hebrew, Ελληνικά, Icelandic, Italian








Αυτή η πόλη μου ανήκει. Αλλά μια συγκεκριμένη ιδιοκτησία έχει αρχίσει να κοστίζει ακριβά στο Λονδρέζο γκάνγκστερ Λένι Κόουλ (Τομ Γουίλκινσον), ο οποίος θέλει να πουλήσει και στήνει μια μεγαλοκομπίνα με οικόπεδα μέσα στο Λονδίνο. Στη διαδικασία ανακατεύονται ένας Ρώσος μαφιόζος που θέλει να αγοράσει, μια στιλάτη λογίστρια (Θάντι Νιούτον) που διακινεί άδηλα εκατομμύρια, ένας μικροκακοποιός (Τζέραρντ Μπάτλερ) και η συμμορία του που προσπαθούν να βγάλουν λεφτά και από τις δυο πλευρές, ένας ροκάς που το παίζει νεκρός για να ανεβάσει τις πωλήσεις των δίσκων του, δυο μουσικοί παραγωγοί (Τζέρεμυ Πίβεν και Κρις Μπρίτζες) και ένας πίνακας-φετίχ που δεν βλέπουμε.
Από τον Γκάι Ρίτσι (Η Αρπαχτή και Δυο Καπνισμένες Κάννες) έρχεται μια ξεκαρδιστική ταινία γεμάτη σεξ, έγκλημα και rock n roll.
 

Che

AVClub Addicted Member
1 September 2008
1,774
ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
Re: ROCKNROLLA

@α@ατο ο παλιος καλος Γκαι ειναι ξανα εδω.Αφου ξεμπερδεψε απο την τρελλη.........
 

lykman

Supreme Member
29 June 2006
5,798
Aθήνα
Απάντηση: ROCKNROLLA

Καλή, αν και κατά την γνώμη μου ένα κλικ κατώτερη από τα Snatch και Lock stock,...
 
Re: ROCKNROLLA

προχθες καθησα και ειδα το lock stock, το rocknrolla το ειχα δει την προηγουμενη βδομαδα...τι να σας πω, ηταν σαν να εβλεπα την ιδια ταινια
τοπ στορυ ηταν σχεδον ιδιο, απλα ειχε μπει και το ρομαντζο στη μεση
καλες δεν λεω απλα το να κανεις δεκα χρονια μετα το lock stock το rocknrolla μου δειχνει μεγαλη στασιμοτητα
 

akisg

Established Member
9 February 2009
294
Θεσσαλονίκη
Re: ROCKNROLLA

Έχει περάσει καιρός αλλά αν θυμάμαι καλά τα Snatch και Lock stock μου είχαν αρέσει πολύ, αντίθετα αυτό όχι, μέτριο κατά την γνώμη μου...
 

VEN_REN

Senior Member
13 September 2007
340
Re: ROCKNROLLA

Προσωπικά με κούρασε με την επαναληψιμότητα της.....μία ακόμα προσπάθεια του Γκαϊ Ρίτσι να αρμέξει από τις επιτυχίες των Snatch/Lock, Stock and 2 Smoking Barrels.
 

usherades

Senior Member
5 November 2007
548
Aθηνα/Βυρωνας
ROCKnROLLA







rocknrolla-poster_m.jpg










Σκηνοθεσια : Γκάι Ρίτσι
Πρωταγωνιστουν : Τζέραρντ Μπάτλερ, Τομ Γουίλκινσον, Θάντι Νιούτον
Διαρκεια : 114 min
Hxoς : English 5.1 Dolby Digital(Dvd),English 5.1 Dolby True HD (blu-ray)
Υποτιτλοι : Ελληνικα,English, Dutch, French, Spanish, Portuguese
Aspect Ratio: 2.40:1

Υποθεση: Όταν ένας Ρώσος μαφιόζος σχεδιάζει τη μεγάλη κομπίνα, τα εκατομμύρια που παίζονται είναι πολλά και όλος ο υπόκοσμος του Λονδίνου τα θέλει. Από τον επικίνδυνο αρχηγό του εγκλήματος μέχρι τη σέξι λογίστρια, τον διεφθαρμένο πολιτικό και τους κακότυχους μικροαπατεώνες, όλοι θα εμπλακούν σε συνωμοσίες, συνεργασίες και συγκρούσεις στο όνομα του γρήγορου κι εύκολου κέρδους.