Τηλεοπτική Σειρά Chuck

Ψηφίστε την Σειρά:


  • Total voters
    0

vaskal

AVClub Addicted Member
19 June 2008
1,540
Κύριοι Γεια σας είμαι φανατικός οπαδός / Θεατής της σειράς CHUCK και μια και έκανα μια αναζήτηση στο forum και μη
βρίσκοντας κάποια σχετική αναφορά στη σειρά αυτή αποφάσισα, στο πλαίσιο του αγώνα που γίνεται αυτή τη περίοδο
για ανανέωση της σειράς για άλλη μία σεζόν , να σας την παρουσιάσω.

Είμαι βέβαιος πως σε αρκετούς σ αυτό το forum η εν λόγο σειρά θα τους ξετρελάνει.

O CHUCK λοιπόν έπεσε στην αντίληψή μου όταν άρχισε να τον προβάλει το STAR Channel, πέρυσι σε ανύποπτο χρόνο και
αμέσως μου έκανε τρομερή εντύπωση ( σε βαθμό εξάρτησης πλέον ;) , όπως είναι φυσικό για τα ελληνικά δεδομένα το ίδιο
ξαφνικά που ξεκίνησε το ίδιο ξαφνικά κόπηκε πριν την ολοκλήρωση της σεζόν ,ή τουλάχιστον έτσι νομίζω.... παρόλα αυτά
στην εποχή της πληροφορίας ζούμε :BDGBGDB55:οπότε δεν δυσκολεύτηκα να παρακολουθήσω και τα 13 επεισόδια της πρώτης
σεζόν (και με πολύ καλούς ελληνικούς υπότιτλους μάλιστα ) καθώς και τα 22 επεισόδια της δεύτερης σεζόν (επίσης με
ελληνικούς υπότιτλους , χάρη στην πολύ καλή και ΓΡΗΓΟΡΗ ομάδα που τους έχει αναλάβει ).

Η σειρά CHUCK που προβάλετε στην Αμερική απο το δίκτυο NBC έχει την επιτυχία που έχει γιατί δεν ανήκει σε μία κατηγορία
π.χ. δράμα, κωμωδία κλπ αλλά συνδυάζει στοιχεία απο πολλές κατηγορίες , έχει φοβερό κάστ ( μόνο να δείτε την Yvonne
Strahovski ....) με φοβερή χημία και πολύ καλή παραγωγή και σενάριο απο τους Chris Fedak και Josh Schwartz .

Επειδή το παρόν μήνυμα άρχισε να γίνεται κάπος μεγάλο σας παραθέτω κάποιους συνδέσμους για περετέρω ενημέρωση:
wwwww.nbc.com/chuck , chcuktv.net , tvbythenumbers.com

Είμαι βέβαιος οτι όσοι μπείτε στον κόπο να ασχοληθείτε λίγο δε θα το μετανιώσετε ...

Help Chuck.jpg






 
Last edited by a moderator:

vaskal

AVClub Addicted Member
19 June 2008
1,540
Re: Τηλεοπτική σειρά CHUCK

Πρόσεξα οτι εκ παραδρομής οι 2 απο τους 3 συνδέσμους που έδωσα παραπάνω είναι λανθασμένοι ορίστε οι σωστοί http://chucktv.net , http://tvbythenumbers.com , θα ανεβάσω και κάποιες φώτος αλλά θα ήθελα και τη γνώμη σας....
 

vaskal

AVClub Addicted Member
19 June 2008
1,540
Re: Τηλεοπτική σειρά CHUCK

Τι έγινε ρε παλικάρια ΚΑΝΕΙΣ ΜΑ ΚΑΝΕΙΣ δεν γνωρίζει τη σειρά αυτή ούτε ένα τόσο δα σχόλιο, μόνος είμαι να πιστεύω οτι πραγματικά ΑΞΙΖΕΙ την προσοχή σας ::::::::::::
 

pontios

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
6,736
Clermont-Ferrand, France
Απάντηση: Τηλεοπτική σειρά CHUCK

Φίλε μου καλημέρα. Όντως είναι μια πολύ καλή σειρά αλλά με όχι κάποιο φοβερό σενάριο. Εάν εξαιρέσουμε την παρέλαση των φοβερών γυναικών, και φυσικά της απίστευτης Yvonne, δεν προσφέρει κάτι φοβερό.
Εμένα προσωπικά μου αρέσει πολύ. Ο πανηλίθιος Morgan καθώς και το υπόλοιπο καστ είναι αρκετά καλό.
Δυστυχώς όμως το σενάριο αναλώνεται συνέχεια σε μικρο καταστάσεις που συχνά δεν έχουν λογική συνοχή. Αυτό έχει συνέπεια να ξέρεις τι θα γίνει κάθε φορά. Άσε που το ερωτικό Yvonne-Chuck έχει καταντήσει Ευτυχισμένοι Μαζί.
Συνιστάται πάντως για ευχάριστη παρακολούθηση.
 

vaskal

AVClub Addicted Member
19 June 2008
1,540
Re: Τηλεοπτική σειρά CHUCK

Κατ αρχάς χαίρομαι που κάποιος γνωρίζει τη σειρά αυτή αλλά θα μου επιτρέψεις να κάνω μία παρατήρηση στο σχόλιο σου "Αυτό έχει συνέπεια να ξέρεις τι θα γίνει κάθε φορά. " μα σε όλες τις σειρές το ίδιο γίνεται άσε που εγώ προσωπικά έχω εκπλαγεί αρκετές φορές με τις ανατροπές του σεναρίου , αλλά στο θέμα Chuck - Shara έχεις ένα δίκιο έχει αρχίσει να κουράζει λίγο , αν και στα τελευταία επεισόδια έχει βελτιωθεί αισθητά η κατάσταση.
Πάντως το τέλος της 2ης σεζόν ήταν Awesome !!! ;)
 

Αυγερινός Παπαδάκης

AVClub Addicted Member
29 November 2006
1,621
Νέα Ιωνία, Αθήνα
Απάντηση: Τηλεοπτική σειρά CHUCK

Και εγώ την παρακολουθώ απ' την αρχή και την βρίσκω ιδιαίτερα ευχάριστη και ένα είδος που ολοένα λείπει απ' την TV. Δεν τρελαίνομαι αλλά πραγματικά προτιμώ τέτοιες σειρούλες, ειδικά καλοκαιράκι με τα χίλια.
 

vaskal

AVClub Addicted Member
19 June 2008
1,540
Re: Τηλεοπτική σειρά CHUCK

Είναι απο της λίγες σειρές αυτή τη στιγμή ( έστω και αμερικάνικη ) που παρόλο έχει να κάνει με "κατασκοπία" δεν έχει βωμολοχίες και δείχνει τη λιγότερη δυνατή βία , πράγμα που την καθιστά οικογενειακή σειρά και σίγουρα πολύ ευχάριστη ( για όλες τις εποχές ) .
Πάντως αυτή τη στιγμή γίνεται χαμός στο δύκτιο για να την ανανεώσει το NBC
 
Re: Τηλεοπτική σειρά CHUCK

Η σειρά είναι ένα διαμαντάκι της τηλεόρασης, συνδυάζοντας δράση, χιούμορ, ρομάντζο, και ένα εξαιρετικό cast.

Πραγματικά θα μου λείψει αν τελικά δεν ανανεωθεί.

Ειδικά η Yvonne Strahovski (a.k.a. Strahotski :p) είναι μια εξαιρετική νέα ηθοποιός ;).
 

vaskal

AVClub Addicted Member
19 June 2008
1,540
Re: Τηλεοπτική σειρά CHUCK

Η σειρά Chuck έχει πολλούς λόγους για να τη δει κάποιος αλλά η YVONNE ( και το ταίριασμα της με τον Levi ) είναι απο τους ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟΥΣ ;).
 

vaskal

AVClub Addicted Member
19 June 2008
1,540
Re: Τηλεοπτική σειρά CHUCK

Γειά σας και πάλι τα νέα ,όπως όλα δείχνουν ,είναι καλά για τους οπαδούς της δημοφιλούς σειράς Chuck , καθώς έχει ανανεωθεί για την νέα σεζόν και για 13 επεισόδια σε πρώτη φάση , με όψιον για ακόμη 9.
 

Αυγερινός Παπαδάκης

AVClub Addicted Member
29 November 2006
1,621
Νέα Ιωνία, Αθήνα
Απάντηση: Re: Τηλεοπτική σειρά CHUCK

Γειά σας και πάλι τα νέα ,όπως όλα δείχνουν ,είναι καλά για τους οπαδούς της δημοφιλούς σειράς Chuck , καθώς έχει ανανεωθεί για την νέα σεζόν και για 13 επεισόδια σε πρώτη φάση , με όψιον για ακόμη 9.

Εύγε για την εξαιρετική, πραγματικά σειρά. Διαμαντάκι απίστευτο!
 

fatima

New member
31 July 2009
1
Re: Τηλεοπτική σειρά CHUCK

Κύριοι Γεια σας είμαι φανατικός οπαδός / Θεατής της σειράς CHUCK και μια και έκανα μια αναζήτηση στο forum και μη βρίσκοντας κάποια σχετική αναφορά στη σειρά αυτή αποφάσισα, στο πλαίσιο του αγώνα που γίνεται αυτή τη περίοδο για ανανέωση της σειράς για άλλη μία σεζόν , να σας την παρουσιάσω.
Είμαι βέβαιος πως σε αρκετούς σ αυτό το forum η εν λόγο σειρά θα τους ξετρελάνει.
O CHUCK λοιπόν έπεσε στην αντίληψή μου όταν άρχισε να τον προβάλει το STAR Channel, πέρυσι σε ανύποπτο χρόνο και αμέσως μου έκανε τρομερή εντύπωση ( σε βαθμό εξάρτησης πλέον ;) , όπως είναι φυσικό για τα ελληνικά δεδομένα το ίδιο ξαφνικά που ξεκίνησε το ίδιο ξαφνικά κόπηκε πριν την ολοκλήρωση της σεζόν ,ή τουλάχιστον έτσι νομίζω.... παρόλα αυτά στην εποχή της πληροφορίας ζούμε :BDGBGDB55:οπότε δεν δυσκολεύτηκα να παρακολουθήσω και τα 13 επεισόδια της πρώτης σεζόν ( και με πολύ καλούς ελληνικούς υπότιτλους μάλιστα ) καθώς και τα 22 επεισόδια της δεύτερης σεζόν ( επίσης με ελληνικούς υπότιτλους , χάρη στην πολύ καλή και ΓΡΗΓΟΡΗ ομάδα που τους έχει αναλάβει ).
Η σειρά CHUCK που προβάλετε στην Αμερική απο το δίκτυο NBC έχει την επιτυχία που έχει γιατί δεν ανήκει σε μία κατηγορία π.χ. δράμα , κωμωδία κλπ αλλά συνδυάζει στοιχεία απο πολλές κατηγορίες , έχει φοβερό κάστ ( μόνο να δείτε την Yvonne Strahovski ....) με φοβερή χημία και πολύ καλή παραγωγή και σενάριο απο τους Chris Fedak και Josh Schwartz .
Επειδή το παρόν μήνυμα άρχισε να γίνεται κάπος μεγάλο σας παραθέτω κάποιους συνδέσμους για περετέρω ενημέρωση :
wwwww.nbc.com/chuck , chcuktv.net , tvbythenumbers.com
Είμαι βέβαιος οτι όσοι μπείτε στον κόπο να ασχοληθείτε λίγο δε θα το μετανιώσετε ...
View attachment 39144
ΕΙΜΑΙ ΦΑΝΑΤΙΚΗ ΟΠΑΔΟΣ ΤΟΥ CHUCK ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΔΩ ΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΚΥΚΛΟ ΑΛΛΑ ΣΤΟ NBC ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΨΑΧΝΩ ΑΛΛΑ ΠΟΥΘΕΝΑ
 

vaskal

AVClub Addicted Member
19 June 2008
1,540
Re: Τηλεοπτική σειρά CHUCK

και ΝΑΙ είναι πλέον γεγονός το NBC τελικά παρήγγειλε 6 ακόμα επεισόδια για τον 3ο κύκλο και όπως όλα δείχνουν θα αρχίσει να προβάλετε νωρίτερα απο ότι είχε αρχικά προγραμματιστεί , αρχές του νέου έτους , ΓΙΟΥΠΙ !!!!!
 

pontios

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
6,736
Clermont-Ferrand, France
Απάντηση: Τηλεοπτική σειρά CHUCK

Και για όσους από εμάς έχουμε δει το τέλος του 2ου κύκλου με όλα όσα απίστευτα συνέβησαν, και με το κορυφαίο ίσως τέλος κύκλου που έχω δει για πολύ καιρό, η αναμονή είναι μεγάλη.
Orion ζεις εσύ μας οδηγείς.
 

darth_kospo

Established Member
4 March 2009
224
Re: Τηλεοπτική σειρά CHUCK

Μόλις σήμερα ανακάλυψα ότι υπάρχει thread αφιερωμένο σε μια από τις αγαπημένες μου σειρές. Την ανακάλυψα λίγο πριν το τέλος της 1ης σεζόν κι
κόλλησα. Στη αρχή απογοητεύτηκα, όταν έμαθα ότι η 3η σεζόν δεν θα ξεκινήσει από αρχές Οκτώβρη, από ότι φαίνεται όμως θα έρθει νωρίτερα από ότι το περιμέναμε.
 

softice

AVClub Addicted Member
28 October 2007
2,078
Re: Τηλεοπτική σειρά CHUCK

Το βλέπω αλλά περιστασιακά γιατί δεν είναι και στις καλύτερες σειρές στις προτιμήσεις μου.
Σε 720p και καλογυρισμένη είναι καλή στο μάτι...αλλά το σενάριο φαίνεται να έχει έναν μονόδρομο και όλα τα επεισόδια λίγο πολύ μοιάζουν μεταξύ τους. -Είμαι στο τρίτο επεισόδιο της δεύτερης σαιζον...
Αυτή τη βδομάδα είδα 2-3 επεισόδια επειδή δεν είχε How i met και big bang
 

pontios

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
6,736
Clermont-Ferrand, France
Απάντηση: Re: Τηλεοπτική σειρά CHUCK

Το βλέπω αλλά περιστασιακά γιατί δεν είναι και στις καλύτερες σειρές στις προτιμήσεις μου.
Σε 720p και καλογυρισμένη είναι καλή στο μάτι...αλλά το σενάριο φαίνεται να έχει έναν μονόδρομο και όλα τα επεισόδια λίγο πολύ μοιάζουν μεταξύ τους. -Είμαι στο τρίτο επεισόδιο της δεύτερης σαιζον...
Αυτή τη βδομάδα είδα 2-3 επεισόδια επειδή δεν είχε How i met και big bang

Τα τελευταία 5 περίπου επεισόδια είναι απλά κορυφή.