ΕΠΤΑ ΖΩΕΣ -Seven Pounds

ποια η γνωμη σας για την ταινια ?


  • Total voters
    0

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,185
Εκεί ψηλά.....





ΕΠΤΑ ΖΩΕΣ -Seven Pounds






Παιζουν: Γουιλ Σμιθ, Ροζάριο Ντόσον, Γουντι Χαρελσον, Μαικλ Ιλι, Μπαρι Πεπερ,
Σκηνοθεσια : Γκαμπριελε Μουτσινο
Διάρκεια : 123 λεπτά
Studio : Sony Pictures
Γλώσσα : English
Sound : Dolby Digital 5.1
Subtitles : Ελληνικοί









Με ένα μεγάλο μυστικό να βαραίνει τη συνείδησή του, ο Μπεν Τόμας (Γουίλ Σμιθ) επιλέγει επτά άγνωστους ανθρώπους και προσπαθεί να βελτιώσει δραστικά τη ζωή τους για να εξιλεωθεί. Το μόνο κοινό στοιχείο ανάμεσά τους είναι ότι όλοι χρειάζονται άμεσα βοήθεια – οικονομική, πνευματική, ιατρική. Ο Μπεν Τόμας βάζει σε λειτουργία το σχέδιό του και όλα δείχνουν να εξελίσσονται όπως τα είχε προγραμματίσει. Στην πορεία όμως, συμβαίνει κάτι που δεν το υπολόγιζε: ερωτεύεται την Έμιλι Πόζα (Ροζάριο Ντόσον), μία νεαρή κοπέλα που πάσχει από την καρδιά της. Η Έμιλι, με τη ζωντάνια της, καταφέρνει το ακατόρθωτο, διεισδύοντας στο συναισθηματικό κόσμο του Μπεν και αλλάζοντάς του τελικά του άποψή για την ίδια τη ζωή.
 

-ARIS-

Moderator
Staff member
23 October 2008
1,846
Αθήνα
Αρκετά καλή η ταινία, δεν το γλυτώσαμε το δάκρυ στο τέλος της ταινίας όπου το δράμα...(πολύ βαρύ το θέμα και κάπως αργός ο ρυθμός της).
Στο DVD πολύ καλή η εικόνα και ο ήχος.
 

VEN_REN

Senior Member
13 September 2007
340
Αν και δεν είμα φαν των βαριών ταινιών, θα έλεγα ότι με άριστα το 10 του δίνω ενα 6,5.

Το 'story' του μου φάνηκε λίγο αδύναμο και αρκετά προβλέψιμο σε διάφορα σημεία. Επίσης ο Will Smith δεν μου άφησε και τις καλύτερες εντυπώσεις στο ρόλο του.

Σίγουρα απο τους φανς του είδους θα εκτιμηθεί περισσότερο.
 

-ARIS-

Moderator
Staff member
23 October 2008
1,846
Αθήνα
ποιο βαρυ θεμα ...:flipout:
κριμα τον Γουιλι

.

Φαντάζομαι πως δεν εννοείς ότι το δίλημμα του «Γουιλη» είναι καθημερινότητα για τους ποιο πολλούς από εμάς;
 

The^L0sT2

Senior Member
19 December 2008
574
Παλληνη
πατατα?
Μηπως ειδατε αλλη ταινία?
Για απρόβλεπτα μπορεις να δεις ταραντινο, η prison brake...
 
Last edited:

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: Απάντηση: ΕΠΤΑ ΖΩΕΣ -Seven Pounds

Εγω προσωπικα δεν ξερω τι βαθμο να βαλω γιατι χωρις να ειναι κακη μου φανηκε λιγο μπερδεμενη και πολυ αργη σε σημειο που την σταματησα καπου στην μεση...θα προσπαθησω να δω το υπολοιπο καποια αλλη στιγμη...
 

Stellios papa

AVClub Fanatic
17 June 2006
10,844
Ελλαδα
Απάντηση: Re: ΕΠΤΑ ΖΩΕΣ -Seven Pounds

πατατα?
Μηπως ειδατε αλλη ταινία?
Για απρόβλεπτα μπορεις να δεις ταραντινο, η prison brake...

μην απορεις φιλε μου,δεν μπορει ολοι να εχουμε τα ιδια γουστα
δεν ειδα αλλη ταινια και δεν χρειαζομαι ταραντινο και το αλλο
για να βρω τα απροβλεπτα που λες.

-bye-