Sci-Fi Series?

georget

Supreme Member
31 March 2007
3,109
Λευκωσία
Το κακό όμως είναι ότι πολλές σειρές που παρακολουθούσα τα τελευταία χρονια όπως το Star Trek,Stargate,Galactica,Terminator,4400,Bionic έχουν σταματήσει.
Από ότι διάβασα σε άλλο νήμα πολύ καλά είναι το Doctor Who και το Torchwood. Άλλες εισηγήσεις παρακαλώ.
Προς το παρόν οι Σειρές που παρακολουθώ είναι:

Lost
Heroes

Prison Break
Stargate Atlantis
Merlin
 
Last edited:

georget

Supreme Member
31 March 2007
3,109
Λευκωσία
Όπως καταλαβαίνετε στο edit του πιο πάνω post έχω σβήσει κατά λάθος κάποια πράγματα αλλα OK δεν πειράζει καταλάβατε το νόημα.
 

theox

AVClub Enthusiast
11 June 2007
713
Westeros
Το κακό όμως είναι ότι πολλές σειρές που παρακολουθούσα τα τελευταία χρονια όπως το Star Trek,Stargate,Galactica,Terminator,4400,Bionic έχουν σταματήσει.

Μεγάλο το κενό του Galactica...
 

georget

Supreme Member
31 March 2007
3,109
Λευκωσία
Ξεκίνησα εψές το Doctor Who. Είδα δυο επεισόδια και μπορώ να πω ότι μου άφησε μέτριες εντυπώσεις.
 

georget

Supreme Member
31 March 2007
3,109
Λευκωσία
Σίγουρα θα το συνεχίσω και θα αρχίσω και το Fringe.
Το Torchwood από ότι κατάλαβα έχει σχέση με το Doctor Who, ποτε θα είναι καλο να το αρχίσω, τώρα η να δω το Doctor Who και μετά?
 
Δεν είναι απαραίτητο να έχεις δει Doctor Who για να δεις Torchwood, αλλά σίγουρα βοηθάει.

Μιας και το Torchwood αποτελεί ουσιαστικά spinoff του Doctor Who, αν θέλεις να είσαι σωστός πρέπει να το ξεκινήσεις περίπου αφού παρουσιαστεί ο ήρωας του Torchwood στο Doctor Who. Θα καταλάβεις.. -bye-
 

Antoniss

Established Member
18 January 2008
223
το Fringe απλά τα ... σπάει...!!! :violent-smiley-030:

πολύ καλό επλίζω να συνεχίσει ετσι
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,198
Εκεί ψηλά.....
Δεν είναι απαραίτητο να έχεις δει Doctor Who για να δεις Torchwood, αλλά σίγουρα βοηθάει.

Μιας και το Torchwood αποτελεί ουσιαστικά spinoff του Doctor Who, αν θέλεις να είσαι σωστός πρέπει να το ξεκινήσεις περίπου αφού παρουσιαστεί ο ήρωας του Torchwood στο Doctor Who. Θα καταλάβεις.. -bye-

Ετσι.....


Εγω στην πρωτη σαιζον ειχα ξενερωσει μεχρι το 6ο επεισοδιο......μετα απλα εγινε η καλυτερη μακραν σειρα στην τιβι για εμενα.

Τετοιο κολλημα εχω χρονια να φαω.

Οσο για την αδελφη σειρα οπως ειπε ο Δημητρης θα το καταλαβεις οταν εμφανιστει ο Captain Jack.
 

JL_?

AVClub Fanatic
19 September 2008
15,415
Terra
Σίγουρα θα το συνεχίσω και θα αρχίσω και το Fringe.
Το Torchwood από ότι κατάλαβα έχει σχέση με το Doctor Who, ποτε θα είναι καλο να το αρχίσω, τώρα η να δω το Doctor Who και μετά?

Εντελώς τυπικά, αν κάποιος θέλει να τα παρακολουθήσει με την επίσημη σειρά προβολής τους, η 1η σεζόν του Torchwood, πάει παράλληλα με την 3η σεζόν του Doctor Who κ.ο.κ.
 
Εγω στην πρωτη σαιζον ειχα ξενερωσει μεχρι το 6ο επεισοδιο......μετα απλα εγινε η καλυτερη μακραν σειρα στην τιβι για εμενα.

Εγώ το έπαθα με το δεύτερο μόλις επεισόδιο:

The Doctor takes Rose on her first voyage through time, to the year five billion, when the Sun is about to expand and swallow the Earth.

:grinning-smiley-043
 

JL_?

AVClub Fanatic
19 September 2008
15,415
Terra
Εμένα η πρώτη μου επαφή με τη νέα εκδοχή ήταν με τον "πιλότο", που είχε δωθεί σε ένα διαφημιστικό DVD του ΣΚΑΪ με μεγάλη εφημερίδα. Μέχρι να αρχίσουμε να πιάνουμε το κανάλι στην επαρχία, είχε μπει στη δεύτερη σεζόν (κι έτσι γλίτωσα τη φρικτή μεταγλώττιση).

Από εκεί κι έπειτα δεν χρειάστηκε και πολύ προσπάθεια για να φάω σκάλωμα, όντας παλιός fan του franchise από τις προβολές της ΕΡΤ κάποιων επεισοδίων με τον Tom Baker.

Doctor Who rulez!!! :flipout::grinning-smiley-043

Δημήτρης Δημητρακούδης said:
Εγώ το έπαθα με το δεύτερο μόλις επεισόδιο:

The Doctor takes Rose on her first voyage through time, to the year five billion, when the Sun is about to expand and swallow the Earth.

Από τις κορυφαίες στιγμές του επεισοδίου, είναι όταν παρουσιάζεται ένα juke box ως iPod :flipout: και το βάζουν να παίξει λίγη κλασσική μουσική ( το Tainted Love των Soft Cell).