ΠΑΓΙΔΕΥΜΕΝΟΙ - EAGLE EYE

πως σας φανηκε η ταινια?


  • Total voters
    0

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,198
Εκεί ψηλά.....






ΠΑΓΙΔΕΥΜΕΝΟΙ - EAGLE EYE


Περιπετεια




Παιζουν : Μπιλυ Μπομπ Θορτον, Ροζάριο Ντόσον,
Σκηνοθεσιια : Ντι Τζει Καρουσο
Studio : DreamWorks
Γλώσσα : Aγγλικά
Sound : Dolby Digital / DTS 5.1
Subtitles : Ελληνικά








Δύο ανυποψίαστοι Αμερικάνοι, ο Τζέρι Σο (Σάια ΛαΜπεφ), ένας αργόσχολος νέος και η Ρέιτσελ Χόλομαν (Μισέλ Μόναχαν), μια ανύπαντρη μητέρα, βρίσκονται ξαφνικά μπλεγμένοι στα δίχτυα μιας απίστευτης συνομωσίας, με βασικό τους εχθρό το χρόνο…
Πίσω από την τεράστια αυτή σκευωρία κρύβεται…η φωνή μιας άγνωστης γυναίκας, την οποία ποτέ τους δεν έχουν γνωρίσει.
Για κακή τους τύχη όμως, εκείνη μοιάζει να γνωρίζει την κάθε τους κίνηση και έτσι τους παγιδεύει όλο και περισσότερο, χρησιμοποιώντας όλα τα τεχνολογικά μέσα της καθημερινότητάς τους.
Έτσι, οι δυό τους καταλήγουν να είναι οι πλέον περιζήτητοι καταζητούμενοι, έρμαια ενός διαβολικού σχεδίου, φυλακισμένοι σε ένα κελί, να αγωνίζονται να σωθούν και να εμποδίσουν το χάος που πρόκειται να προκληθεί.
 

kyrliot

Supreme Member
31 March 2008
3,913
Θεσσαλονίκη
To minority report συναντα την τελευταια κληση και τα δυο μαζι μια αλλη ταινια που δεν θυμαμαι τον τιτλο :flipout:.Παντως εχει πολυ καλη εικονα (το .mkv) και την βλεπεις ανετα.
 

alefantos2007

Supreme Member
17 August 2007
3,646
European Union
νομιζω το comment αυτο τα λεει ολα.... βλεπετε ευχαριστα. τιποτα παραπανω τιποτα παρακατω....:ernaehrung004:
 

gedi

Established Member
2 November 2007
268
Αθήνα
Όντως μία ακόμη περιπετειούλα η οποία βλέπεται ευχάριστα και την ξεχνάς.

Αν και πρωταγωνιστεί αυτός ο Shia Labeouf, ο οποίος, εκτός από το γεγονός ότι για κάποιο απροσδιόριστο λόγο μου προκαλεί μία αντιπάθεια, πλασάρεται γενικά πάρα πολύ (Indy, Transformers, Eagle Eye).
Παίζει καμία σχέση/συγγένεια με κανά μεγάλο (Spielberg ίσως)?
 

alefantos2007

Supreme Member
17 August 2007
3,646
European Union
Όντως μία ακόμη περιπετειούλα η οποία βλέπεται ευχάριστα και την ξεχνάς.

Αν και πρωταγωνιστεί αυτός ο Shia Labeouf, ο οποίος, εκτός από το γεγονός ότι για κάποιο απροσδιόριστο λόγο μου προκαλεί μία αντιπάθεια, πλασάρεται γενικά πάρα πολύ (Indy, Transformers, Eagle Eye).
Παίζει καμία σχέση/συγγένεια με κανά μεγάλο (Spielberg ίσως)?


ρε παλικαρια αυτος δεν ειναι ο γιος του harrison ford ή λεω λαλακιες??
 

lykman

Supreme Member
29 June 2006
5,798
Aθήνα
Πράγματι βλέπεται πολύ ευχάριστα... Πολύ προσεγμένη σε αυτά που πρέπει (σε κρατά στην τσίτα). Για το είδος της πετυχημένη! Και παρότι παίζει ο ΛεΜπούφος, τον οποίο αντιπαθώ (χωρίς να ξέρω και τον λόγο, απλά μου κάθεται στραβά :afro: )

Φυσικά δεν χρειάζεται να παρθεί πολύ στα σοβαρά, αλλά με πίτσα / μπύρα θα διασκεδάσει την παρέα στο φουλ...
 

Stergios Giotas

AVClub Enthusiast
4 November 2006
833
Όντως μία ακόμη περιπετειούλα η οποία βλέπεται ευχάριστα και την ξεχνάς.

Αν και πρωταγωνιστεί αυτός ο Shia Labeouf, ο οποίος, εκτός από το γεγονός ότι για κάποιο απροσδιόριστο λόγο μου προκαλεί μία αντιπάθεια, πλασάρεται γενικά πάρα πολύ (Indy, Transformers, Eagle Eye).
Παίζει καμία σχέση/συγγένεια με κανά μεγάλο (Spielberg ίσως)?


Εύστοχη παρατήρηση. Πραγματικά, ο συγκεκριμένος έχει μια φάτσα που προκαλεί την εύλογη απορία: "μα καλά τώρα, αυτή η μουράκλα είναι πρωταγωνιστής μεγάλων ταινιών του Χόλιγουντ και πλασάρεται ως ο νέος καρδιοκατακτητής;" (η Μέγκαν Φοξ στην αληθινή ζωή αμφιβάλλω αν θα γυρνούσε ποτέ να τον κοιτάξει). Η απάντηση είναι μάλλον απλή και ήδη δόθηκε. Ο εν λόγω αποτελεί εδώ και αρκετό καιρό τον επίσημο προστατευόμενο του Στήβεν Σπίλμπεργκ που πριν μερικούς μήνες μάλιστα δήλωσε ότι τον θεωρεί τον νέο Τομ Χάνκς, οπότε απ'ότι καταλαβαίνετε έχουμε να φάμε πολύ από τον κύριο Λε Μπούφ στη μάπα μελλοντικά. Για να είμαι δίκαιος, όμως, οφείλω να του αναγνωρίσω ότι παρόλο το πολύ νεαρό της ηλικίας του έχει κάνει πολύ δουλειά και σε καμία περίπτωση δεν τον λες ατάλαντο ή αδιάφορο ως ηθοποιό (στις πρώτες μικρού βεληνεκούς παραγωγές που είχε παίξει, ήταν πραγματικά πολύ καλός).