ΑΠΟΠΛΑΝΗΣΗ S.E - Deception S.E.

πως σας φανηκε η ταινια ?


  • Total voters
    0

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,175
Εκεί ψηλά.....




ΑΠΟΠΛΑΝΗΣΗ S.E - Deception S.E.




ΘΡΙΛΕΡ




Παιζουν : Χιου Τζακμαν, Μαγκι Κιου, Γιουαν ΜακΓκρεγκορ, Μισελ Γουιλιαμς, Νατασα Χενστριντζ,
Σκηνοθεσια : Μαρσελ Λανγκενεγκερ
Διάρκεια : 100 λεπτά
Studio : Summit Entertaiment
Γλώσσα : Αγγλικά
Sound : Dolby Digital 5.1
Subtitles : Eλληνικοί, Αγγλικοί









Ο Χιου Τζάκμαν (X-Men,ThePrestige), ο Γιούαν ΜακΓκρέγκορ (Big Fish, Cassandras Dream) και η Μισέλ Ουίλιαμς (Brokeback Mountain) πρωταγωνιστούν σε ένα αγωνιώδες θρίλερ, όπου τίποτε δεν είναι αυτό που φαίνεται.

Ο Τζόναθαν είναι ένας λογιστής που ζει μια ήρεμη, σχεδόν ανιαρή, ζωή. Όλα αλλάζουν όμως όταν συνάπτει φιλία με έναν χαρισματικό δικηγόρο, τον Γουάιατ, μέσω του οποίου ανακαλύπτει ένα μυστηριώδες sexclub, γνωστό ως The List. Ο Τζόναθαν βυθίζεται ολοένα και περισσότερο σε έναν νέο κόσμο, μέχρι που βρίσκεται μπλεγμένος ως ο κύριος ύποπτος για την εξαφάνιση μιας γυναίκας και για μια ληστεία πολλών εκατομμυρίων. Τώρα θα πρέπει να ξεσκεπάσει τα μυστικά που κρύβει ο κόσμος στον οποίο έχει παγιδευτεί πριν είναι πολύ αργά...
 

ΚΩΣΤΑΣ ΖΑΓΓΟΓΙΑΝΝΗΣ

Super Moderator
Staff member
20 October 2007
17,815
Μεσευρώπη
Ψήφισα "καλούτσικη" γιατί αν και ξεκινάει πολύ καλά το τελευταίο δεκάλεπτο είναι ψιλοαπογοήτευση. Πάντως οι ερμηνείες είναι όλες πολύ καλές, ειδικά του Ewan McGregor. Αυτός ο άνθρωπος χαραμίζεται σε τέτοιους ρόλους και σε κάτι μπλοκμπάστερ της σειράς ("Το Νησί" ας πούμε, οι οι ανεκδιήγητοι Πόλεμοι των Άστρων)..
 

akisnm156

AVClub Enthusiast
1 July 2007
1,012
Πολύ προβλεπόμενο σενάριο.....
Σαν να την έχω δει άλλες 100 φορές.
Μια από τα ίδια, με την ''τρομερή'' ανατροπή στο τέλος.... Μπούρδες.:tdown:
 

Lepton

Supreme Member
19 June 2006
5,346
Γλυφάδα
Εμένα μου άρεσε αρκετά ως ιδέα, και αποδόθηκε καλά. Το τέλος, ωστόσο, ήταν τόσο υπερβολικό που μου χάλασε την εντύπωση. Πολύ ωραία έκπληξη ο μικρός ρόλος της Charlotte Rampling.
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: Απάντηση: ΑΠΟΠΛΑΝΗΣΗ S.E - Deception S.E.

Την ταινια αυτη την σωζουν κατ'εμε οι ηθοποιοι που ειναι καλοι στον ρολο τους.

Το τελος οντως δεν συμβαδιζει με την υπολοιπη ταινια , αλλα για αλλη μια φορα επρεπε ο κακος να τιμωρηθει και αυτοι να ζησουν καλα και εμεις καλυτερα.
 

spcav

AVClub Fanatic
18 August 2006
16,599
Re: Απάντηση: ΑΠΟΠΛΑΝΗΣΗ S.E - Deception S.E.

Πολύ προβλεπόμενο σενάριο.....
Σαν να την έχω δει άλλες 100 φορές.
Μια από τα ίδια, με την ''τρομερή'' ανατροπή στο τέλος.... Μπούρδες.:tdown:
Ακριβώς αυτό!