Max Payne

Πως σας φανηκε η ταινια ?


  • Total voters
    0

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,174
Εκεί ψηλά.....







MAX PAYNE




Περιπετεια


Παιζουν : Μαρκ Γουολμπεργκ, Μιλα Κουνις, Μπο Μπριτζες, Κρις Ο Ντονελ, Ολγα Κουριλενκο,
Σκηνοθεσια: Τζον Μουρ
Διάρκεια : 100 λεπτά
Studio : 20th Century Fox
Γλώσσα : English, Czech, Polish, Hungarian, Ukranian
Sound : Dolby Digital 5.1
Subtitles : Ελληνικά, English, Arabic, Bulgarian, Croatian, Czech, Hebrew, Hungarian, Polish, Portuguese, Romanian, Serbian, Ukranian









Ένα από τα δημοφιλέστερα videogames όλων των εποχών έρχεται στη μεγάλη οθόνη. Ο υποψήφιος για Όσκαρ Μαρκ Ουόλμπεργκ υποδύεται τον MaxPayne σε έναν μοναδικό συνδυασμό σκοτεινού θρίλερ με φιλμ νουάρ.

Ο Max Payne είναι ένας μυστικός αστυνομικός, ένας μυθικός αντι-ήρωας, που προσπαθεί να εντοπίσει τους υπεύθυνους για τους κτηνώδεις φόνους της οικογένειάς του και του συνεργάτη του. Τυφλωμένος από τη μανία του για εκδίκηση, η έρευνα τον οδηγεί σε ένα εφιαλτικό ταξίδι στον σκοτεινό υπόκοσμο. Ενώ το μυστήριο περιπλέκεται, ο Maxαναγκάζεται να πολεμήσει εχθρούς πέρα από τον φυσικό κόσμο και να αντιμετωπίσει μια αδιανόητη προδοσία...
 

alefantos2007

Supreme Member
17 August 2007
3,646
European Union
Re: MAX PAYNE

γιατι εχω την εντυπωση πως την ειδαν μονο αυτοι που ηταν fun του παιχνιδιου και μονο?????:grinning-smiley-043
 

psytransas

AVClub Enthusiast
5 February 2008
849
Θεσσαλονικη
Απάντηση: MAX PAYNE

Εχω χασει πολλες ωρες απο τη ζωη μου λιωνοντας τα παιχνιδια (1 & 2).

Αυτο το εκτρωμα που εβγαλαν στο σινεμα δεν πρεπει καν να φερει το λογοτυπο και το ''ιερο'' ονομα του Max Payne...

:violent-smiley-030::violent-smiley-030::violent-smiley-030:
 

alefantos2007

Supreme Member
17 August 2007
3,646
European Union
Re: Απάντηση: MAX PAYNE

Εχω χασει πολλες ωρες απο τη ζωη μου λιωνοντας τα παιχνιδια (1 & 2).

Αυτο το εκτρωμα που εβγαλαν στο σινεμα δεν πρεπει καν να φερει το λογοτυπο και το ''ιερο'' ονομα του Max Payne...

:violent-smiley-030::violent-smiley-030::violent-smiley-030:

πες τα ρε αφεντη γαμωτοο πες τα.... τα χρονια μας τα φαγαμε στο παιχνιδι κ μετα σου αντε να δεις κ το εργο .... πας με μια χαρα κ στο τελος λες αισχωςςςςςς.... λιγο σεβασμο σε μας που φαγαμε τα νιατα μας στο παιχνιδιιιιιι

:grinning-smiley-043
 

Δημήτρης Ιωάννου

Moderator
Staff member
18 June 2006
15,857
Αθήνα-Κέντρο
Απάντηση: MAX PAYNE

Εγώ το είχα παίξει λίγο ,οπότε δεν δικαιούμαι να ομιλώ για το game.

Η ταινία μέτρια ,με πολλές αφέλειες στο σενάριο αλλά η "τεχνητή" φωτογραφία,τα πλάνα και γενικότερα η εικόνα και ο ήχος με αποζημίωσαν..
 

AFam

AVClub Fanatic
11 September 2006
26,961
Re: MAX PAYNE

Δλδ εμείς που δεν το έχουμε παίξει......το παιχνίδι, να μη τη δούμε την ταινία ??????

έχει παγώσει και η μπαμπούσκα !!!!!!!!
 
Last edited:

Ch3RoUv1M

AVClub Enthusiast
22 February 2007
785
Athina
Re: MAX PAYNE

Ηταν μια μεγαλη τραγωδια η ταινια,ειδικα για αυτους που εχουν λιωσει το παιχνιδι(1 & 2).Δεν ειναι δυνατον να βγαζουν τετοιες μαλ....,καταστρεψανε την φημη του παιχνιδιου.Καλα καλα ουτε οι χαρακτηρες δεν ταιριαζανε.
Οσοι εχουν παιξει το game να μην δουν την ταινια,θα κανουν εμετο.
 

alefantos2007

Supreme Member
17 August 2007
3,646
European Union
Re: MAX PAYNE

Ηταν μια μεγαλη τραγωδια η ταινια,ειδικα για αυτους που εχουν λιωσει το παιχνιδι(1 & 2).Δεν ειναι δυνατον να βγαζουν τετοιες μαλ....,καταστρεψανε την φημη του παιχνιδιου.Καλα καλα ουτε οι χαρακτηρες δεν ταιριαζανε.
Οσοι εχουν παιξει το game να μην δουν την ταινια,θα κανουν εμετο.

+1 ... χωρις τον εμετο ομως:worshippy::worshippy:
 

antonisgr

AVClub Addicted Member
10 November 2006
1,502
Σουηδική Αραβία
Re: MAX PAYNE

Χάσαμε 1¨30 ώρα από την λάμπα του προβολέα
Άλλη φορά θα κάνω preview στην Tv και μετά προβολέα!
Μάλωσα και με την κυρα που λέει ( με το δίκιο της ) ότι όλο μ..κιες βλέπουμε τελευταία
 

mr.cleaner

New member
13 May 2008
26
Re: MAX PAYNE

Χάσαμε 1¨30 ώρα από την λάμπα του προβολέα
Άλλη φορά θα κάνω preview στην Tv και μετά προβολέα!
Μάλωσα και με την κυρα που λέει ( με το δίκιο της ) ότι όλο μ..κιες βλέπουμε τελευταία


:flipout::flipout::flipout: τα ιδια παθαινω και 'γω :ernaehrung004:
 

alefantos2007

Supreme Member
17 August 2007
3,646
European Union
Re: MAX PAYNE

Χάσαμε 1¨30 ώρα από την λάμπα του προβολέα
Άλλη φορά θα κάνω preview στην Tv και μετά προβολέα!
Μάλωσα και με την κυρα που λέει ( με το δίκιο της ) ότι όλο μ..κιες βλέπουμε τελευταία

αυτα ειναι δε φτανει που χανουμε τις ωρες κ τις μερες με λαλακιες ακουμε κ τι μουγρα της γυναικες οτι οπου ειναι η λαλακια πας κ τη βλεπεις.....
ευτυχως αυτη τη ταινια την ειδα μονος γιατι τη μυριστηκα τη δουλεια απτο τραιλερ!!!!! :furious3::furious3::furious3:

κριμα.....
 

psytransas

AVClub Enthusiast
5 February 2008
849
Θεσσαλονικη
Απάντηση: MAX PAYNE

Και γω απο το τρειλερ υπεθεσα πως δεν θα ειναι κατι φοβερο οπως πολλοι fun του κορυφαιου αυτου παιχνιδιου περιμεναν...

Αλλα ειχα "υποχρεωση" σαν fun να παω να τη δω και μαλιστα σινεμα...για να δω τι;;; Μια ##$#$#%$ και μιση :frusty::frusty::frusty:

Περιμενα τουλαχιστον μια παραγωγη επιπεδου Matrix. Και να πεις δεν ειχα σεναριο το παιχνιδι...εχει απιστευτο υλικο για μια ταινια τουλαχιστον 2 ωρων.
 
Last edited:

Samoladopoulos Asteris

Established Member
1 January 2008
258
Θεσ/νίκη
Re: MAX PAYNE

Τίποτα το ιδιαίτερο...
Παρόλο που το παιχνίδι το είχα παίξει χρόνια πριν , μου έχει μείνει πολύ περισσότερο από την ταινία που δεν έχει ούτε βδομάδα που την είδα
 

AlexTheodin

Supreme Member
25 December 2007
5,912
Athens, Thessaloniki, Köln
Re: MAX PAYNE

Ούτε καν ιδιέτερη δράση δεν είχε... Για να μην πούμε για τον Σούκρε που ατάκα δεν έβγαλε σε όλη την ταινία... Χωρίς κανέναν λόγο συνέβαιναν όσα συνέβαιναν...
 

KMDemon

New member
26 March 2009
29
Re: MAX PAYNE

Δε θα πω πολλά!Μετά από τα δύο παιχνίδια που εβγαλε πιστεύω ότι η ταινία θα είναι εκπληκτική!
Αυτή είναι η γνώμη μου δηλαδή!Τώρα για εφέ,δράση και κύλιση της ιστορίας δε ξέρω!

Περιμένω να τη δω με ανυπομονησία!

Χαίρομαι που μοιράστηκα τη γνώμη μου μαζί σας!
 

psytransas

AVClub Enthusiast
5 February 2008
849
Θεσσαλονικη
Απάντηση: Re: MAX PAYNE

Δε θα πω πολλά!Μετά από τα δύο παιχνίδια που εβγαλε πιστεύω ότι η ταινία θα είναι εκπληκτική!
Αυτή είναι η γνώμη μου δηλαδή!Τώρα για εφέ,δράση και κύλιση της ιστορίας δε ξέρω!

Περιμένω να τη δω με ανυπομονησία!

Χαίρομαι που μοιράστηκα τη γνώμη μου μαζί σας!
Ετσι τη περιμεναμε κι εμεις αλλα δεν...μιλαμε για πολυ ΔΕΝ...σκετο ΜΗΔΕΝ...