LG7000 - ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ

neof1z

AVClub Enthusiast
14 January 2009
848
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Εδω θα γραφουμε της κακιες εντυπωσης απο την LG7000 για δουμε ποση ειμαστε απογοητευμενη που την αγορασαμε και το τη μπορουμε να κανουμε για τα προβληματα της.
 

GARRET

Senior Member
10 December 2008
360
lol ρε Neo μ' αυτή την ορθογραφία :)

τις εντυπώσεις, πόσοι, απογοητευμένοι, τι μπορούμε... :)

Επί του θέματος, αποφάσισα να την ξεφορτωθώ, ακόμα και στο pc mode κάνει πλέον κόλπα και δε βλέπω φως στο τούνελ, μας γράφει η LG.
 

neof1z

AVClub Enthusiast
14 January 2009
848
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Ειμαι περιεργος να δω ποσοι παραδεχονται και ειναι σε θεση να πουν "Ναι το μετανιωσα που την πηρα"ελευθερα χωρις να του κολαμε ταμπελες τυπου "Αυτος ειναι πρακτορας της ταδε εταιριας" και βεβαια να δουμε τη θα κανουμε.Το Firmware πριν απο λιγο ειχε κατεβει 60 φορες.Ποιος το κατεβασε? αυτος που εχει η αυτος που δεν εχει προβλημα?
 

vragias

Established Member
21 February 2009
161
Κοζάνη
neof1z, είναι πιο απλά τα πράγματα. Κατά τη γνώμη σου, αυτός που κατέβασε το SP1 και το SP2 για τα Windows είχε ή δεν είχε πρόβλημα;
 

vragias

Established Member
21 February 2009
161
Κοζάνη
...βλέποντας δηλαδή πιο καινούρια έκδοση, όπως αναφέρθηκε και από φίλο παραπάνω, απλά την κατεβάζεις χωρίς να σε ενδιαφέρει αν σου λύνει κάποια συγκεκριμένα προβλήματα. Λες ότι αφού είναι μεταγενέστερη από τι δική σου, κάτι θα έχει να προσθέσει. -bye-
 

vragias

Established Member
21 February 2009
161
Κοζάνη
sorry για το "τι δική σου" (αλά neof1z...).
"...τη δική σου..." ήθελα να πω, αλλά έχει περάσει κι η ώρα! :sleepey:
 

neof1z

AVClub Enthusiast
14 January 2009
848
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Ναι αλλα δεν μιλαμε για λειτουργικο αλλα για μια TV.Και οταν κατι δουλευει τζαμι οπως λενε ολοι δεν το πειραζουμε.

Και στα αγγλικα:

If it ain't broke, don't fix it
 

The^L0sT2

Senior Member
19 December 2008
574
Παλληνη
neo με αυτο το thread πλεον σε παραδέχομαι. Προσωπικά μου την εσπασες που ενω οι ανθρωποι στο PB ξεροσταλιαζαν να παραλαβουν εσυ ατοπα κατα την γνωμη μου εκραζες την 7000 (αν και οχι αδικα).Τεσπα αν την ψαξεις θα δεις οτι ειμαι απο τους πρωτους κατοχους, αλλα και απο τους πρωτους που αρχισαν να εκθετουν τα μειονεκτηματα της, με κινδυνο να παρεξηγηθω.
Κακα τα ψεματα, ολοι που την προτιμησαμε το καναμε γιατι πιστεψαμε οτι μπορουσαμε με low budget να τα εχουμε ολα. Τη δεδομενη στιγμη που την αγορασα πιστευω οτι πετυχα. Ηθελα μια μεγαλη αξιοπρεπεις TV και αυτο πηρα.
Ε.. και το πολυ πολυ να εχω σε κανα δυο χρονια 47αρα στην κρεβατοκαμαρα-bye-
 

The^L0sT2

Senior Member
19 December 2008
574
Παλληνη
Απάντηση: Re: LG7000 - ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ

lol ρε Neo μ' αυτή την ορθογραφία :)

τις εντυπώσεις, πόσοι, απογοητευμένοι, τι μπορούμε... :)

Επί του θέματος, αποφάσισα να την ξεφορτωθώ, ακόμα και στο pc mode κάνει πλέον κόλπα και δε βλέπω φως στο τούνελ, μας γράφει η LG.
:flipout::flipout::flipout: no offence
 

Chris85

AVClub Addicted Member
26 February 2009
2,609
Re: Απάντηση: LG7000 - ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ

Προσωπικά μου την εσπασες που ενω οι ανθρωποι στο PB ξεροσταλιαζαν να παραλαβουν εσυ ατοπα κατα την γνωμη μου εκραζες την 7000 (αν και οχι αδικα)

εγω αντιθετως τον βρηκα θεο!!

Μη σκατε, σ οσους δεν αρεσει η Τι-Βι εχετε ενα 6μηνο περιθωριο να την γυρισετε πισω

Αν και δεν καταλαβαινω γιατι δεν απενεργοποιείτε τα 24p για να ειναι ολα μια χαρα.
 

neof1z

AVClub Enthusiast
14 January 2009
848
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Οι ανθρωποι του ΡΒ ειχαν μια ευκαιρια να ακυρωσουν την παραγγελία τους και να παρουν κατι αλλο.Εγω πηγα κανονικα σαν το προβατο στη σφαγη.Ουτε διαβασα αλλα ουτε και ρωτησα που οσο αναφορα το διαβασμα υπηρχε ειδη forum που την εκραζε.Αυτο το μηνυμα ηθελα να περασω και αρκετη θυμωσαν.Καποιοι μαλλον θελουν να βγαζουν τα δικα τους συμπερασματα αλλα σε αυτη την περιπτωση πληρωνης το τιμημα.

Τη δεδομενη στιγμη που την αγορασες απετυχες οπως και εγω και οι αλλοι του ΡΒ γιατι οι αντιστοιχες λειτουργιες 24ρ 100ΗΖ δεν υπαρχουν και θα μπορουσαμε να γλυτωσουμε κανα 400 ευρω αν περναμε αυτες που δεν τα εχουν.

:flipout::flipout::flipout: no offense

:flipout::flipout::flipout: Non taken
 

GARRET

Senior Member
10 December 2008
360
Neo, απλά το περνούσες με λάθος τρόπο και αρκετά άτομα έβγαζαν δικά τους συμπεράσματα του στυλ "βάζεις το blue ray και δε παίζει καν".

Κατα τα άλλα το είπαμε όλοι ότι έχει χοντρά προβλήματα με 100hz και απορώ πως ακόμα δε τις έχει αποσύρει από όλες τις αγορές του κόσμου η LG.

Αν έφτιαχναν έστω το γαμώ PC mode θα είχαμε εικόνα καμπάνα, αλλά ΠΟΥ...
 

GARRET

Senior Member
10 December 2008
360
Re: Απάντηση: LG7000 - ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ

εγω αντιθετως τον βρηκα θεο!!

Μη σκατε, σ οσους δεν αρεσει η Τι-Βι εχετε ενα 6μηνο περιθωριο να την γυρισετε πισω

Αν και δεν καταλαβαινω γιατι δεν απενεργοποιείτε τα 24p για να ειναι ολα μια χαρα.

Αυτό το 6μηνο, πως σου ήρθε; Υπάρχει κάποια σχετική νομοθεσία εννοώ;
 

spalam

New member
27 June 2006
89
Τη δεδομενη στιγμη που την αγορασες απετυχες οπως και εγω και οι αλλοι του ΡΒ γιατι οι αντιστοιχες λειτουργιες 24ρ 100ΗΖ δεν υπαρχουν και θα μπορουσαμε να γλυτωσουμε κανα 400 ευρω αν περναμε αυτες που δεν τα εχουν.

-400 Ευρω? Υπερβολική η εκτίμιση κατά τη γνώμη μου.
Δηλαδή εγώ που αγόρασα την 47LG7000 1080 Ευρώ τελική τιμή με τα μεταφορικά σε επαρχία (από AVOutlet), θα μπορούσα να βρω TV 46-47" με 700 Ευρώ περίπου?
Με μια αναζήτηση που έκανα στο Skroutz (βάζοντας 46" σα λέξη αναζήτησης) η φθηνότερη που έβγαλε ήταν η Sharp LC-46X8E στα 891 Ευρώ με αμέσως επόμενη τη Samsung LE46A558 στα 971 Ευρώ . Όλες οι υπόλοιπες ήταν ακριβότερες από την 47LG7000.
Εγώ παντως παρά τα προβλήματα λειτουργίας των 100Hz και των 24p εξακολουθώ να τη θεωρώ (τουλάχιστον την 47") τίμια αγορά.
 

GARRET

Senior Member
10 December 2008
360
Ε...Spalam...αν δε βάλεις pc mode δεν έχεις ΠΟΥΘΕΝΑ σωστή απεικόνιση...και αν βάλεις pc mode έχεις κολλημένο το true motion, οπότε πάλι @@....

Μπορείς με ρυθμίσεις να την φέρεις σε αρκετά καλό σημείο, αλλά ΜΟΝΟ στο PC mode έχουμε ΤΕΛΕΙΑ απεικόνιση...
 

neof1z

AVClub Enthusiast
14 January 2009
848
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Δεν υπαρχει το Skroutz μονο για αγορες.Κανε καμια βολτα σε κανα media markt στοα φεξη κανε και κανα παζαρι
 

sakisaa

Established Member
17 January 2009
156
Άλλος ένας απογοητευμένος από την αγορά δηλωνει παρόν και κατηγορώ την LG για παραπλάνηση.
Πόσοι από μας θα αγόραζαν την TV αν δεν τους μοστράριζαν 100hz 24p με μεγάλες ταμπέλες και ήξεραν ότι είναι μιά απλή HD TV (οπώς τόσες άλλες και μάλιστά με χαμηλότερη τιμή).
Όσοι δηλώνουν "εμένα δεν με πειράζει" θέλω να τους ρωτήσω :
Δεν νοιώθετε εξαπατημένοι ?
Πρώτη φορά στα χρονικά μια τηλεόραση αποσύρεται από την αγορά
με μόλις 5 μήνες κυκλοφορίας.
Αυτό και μόνο λέει πολά ?
Πιστέυω ότι πρέπει να γίνει επιστροφή όλων της σειράς 7000.
(μπορεί να είναι τραβηγμένο αλλά είναι το σωστό).
 

-Γιώργος-

Supreme Member
19 June 2007
8,441
37°54'25''N-23°45'24''E
Κρίμα που υπάρχουν τόσοι δυσαρεστημένοι κάτοχοι, αλλά μου φαίνεται δύσκολο να βρείτε άκρη επειδή κάποια χαρακτηριστικά δεν παίζουν όπως θα όφειλαν.

Για παράδειγμα σχεδόν καμιά τηλεόραση δεν μπορεί να πιάσει την αντίθεση που αναφέρεται στα τεχνικά χαρακτηριστικά της, αλλά αμφιβάλλω αν υπάρχει καταστηματάρχης/αντιπρόσωπος που θα δεχθεί αλλαγή/επιστροφή/αντικατάσταση για αυτό τον λόγο.