New Sony BDP-S360, BDP-S560 Blu-ray Players.

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
10231-sonybdps560span.jpg


Sony's existing Blu-ray players offered great image quality but precious little else at launch - requiring updates to add features they should have debuted with. Fortunately that sin is being repented for with the BDP-S360 and BDP-S560 which are both much more capable players right out of the box.

Foremost on the amendment list is support for Profile 2.0 Blu-ray discs and all the interactive web-based content offered thereof and the S560 has the useful addition of wireless connectivity. Both players crank up audio support from their predecessors, with decoding and bitstream output of Dolby TrueHD and Dolby Digital Plus, DTS-HD High Resolution Audio, and DTS-HD Master Audio.

The S360 and S560 will upscale standard definition DVDs to 1080p, output Deep Colour content and, of course, can cope with 1080p/24 output with compatible discs. Were I feeling a little cynical I could point out this effectively brings Sony's stand-alone players in line with the PS3 several months ago - even the XMB menu system sees a transition - but the output quality will almost definitely be better on the S360 and S560 than the console can muster, so the three aren't all that comparable, really.

In the US the BDP-S560 and BDP-S360 are priced at $350 and $300 respectively, so we can expect UK pricing in the £200 and £250 region at a guess. Who knows with the state of the economy right now, though?


http://www.trustedreviews.com/home-...-BDP-S360--BDP-S560-Blu-ray-Players-Launch/p1
 

The^L0sT2

Senior Member
19 December 2008
574
Παλληνη
Εκτος απο τις web based ευκολιες, δεν καταλαβα για κατι νεο σε σχεση με τα 350 και 550 αντιστοιχα. Ετσι δεν ειναι?
 

herc

New member
15 January 2007
6
Μονο play και stop. Tα κουμπια για εμπρος-πισω που πηγαν.Καποτε θυμαμαι τα sony(dvd 535) ειχαν και joystick για πλοηγηση στο menu.Σε λιγο ουτε που θα αναβουν απο την συσκευη.Χαλαει το χειριστηριο και πετας την συσκευη.
 

cane

Senior Member
13 June 2008
534
Re: Απάντηση: New Sony BDP-S360, BDP-S560 Blu-ray Players.

Εκτος απο τις web based ευκολιες, δεν καταλαβα για κατι νεο σε σχεση με τα 350 και 550 αντιστοιχα. Ετσι δεν ειναι?
Έχει επιπλέον και θύρα USB, έχω την εντύπωση ότι τα προηγούμενα δεν είχαν.
 

JL_?

AVClub Fanatic
19 September 2008
15,415
Terra
Είχαν, αλλά πίσω... (όπως η αχλάδα την ουρά, ένα πράγμα... :flipout: )
 

The^L0sT2

Senior Member
19 December 2008
574
Παλληνη
Απάντηση: Re: New Sony BDP-S360, BDP-S560 Blu-ray Players.

Είχαν, αλλά πίσω... (όπως η αχλάδα την ουρά, ένα πράγμα... :flipout: )
Ναι πισω, αλλα μονο για save σε BDlive material και οχι για αναπαραγωγη video η Mp3.
Τα καινουργια παιζουν video απο USB?
 

kef2566

Established Member
30 June 2006
140
Athens
Σίγουρα πάιζουν αλλά δεν γνωρίζω πια φορμα υποστηρίζουν όπως δεν ξέρω εάν υποστηρίζουν ελλ. υπότιτλους. Πάντως έχω το BD 350 και για αυτά που προσφέρει είναι άψογο. Του έλειπε αυτή η προσθήκη και γι αυτό το λόγο μόνο έχω κρατήσει στο σύστημα μου και το Pioneer DV 600.
 

hvoul

Senior Member
27 June 2006
545
Ούτε τα καινούρια παίζουν! αυτά γράφουν.

<and a USB port allowing users to add their external flash memory for BD-Live features.>
 
Wirless connectivity....

......Foremost on the amendment list is support for Profile 2.0 Blu-ray discs and all the interactive web-based content offered thereof and the S560 has the useful addition of wireless connectivity.

Από ότι καταλαβαίνω, έχουν προσθέσει και την δυνατότητα ασύρματης σύνδεσης, που δεν νομίζω να υπήρχε στα 350-550.

Επίσης, φαίνεται πως η Sony προσπαθεί να διορθώσει τα μειονεκτήματα που παρουσίαζαν τα προηγούμενα στην επεξεργασία της εικόνας HD, όταν έκαναν απόπλεξη 3:2 και 2:2 σε σήμα 1080i, μειονέκτημα που έχει και το 5000ES και που ο ανταγωνισμός το έχει λύσει (τα Panasonic 35 και 55 πέρασαν με επιτυχία αυτό το τεστ).

Αυτό είναι δικό μου συμπέρασμα, που εξάγω εκ των συμφραζομένων. Ίσως και να μην υφίσταται.
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
To 350 ηταν απο τα καλυτερα της κατηγοριας του (ισαξιο του Panasonic BD35) οποτε μαλλον στο ιδιο επιπεδο πρεπει να κινειται και αυτο , σκεφτομαι να το παραγγειλω μαλιστα αυτη την εβδομαδα...
 

rider

Supreme Member
5 December 2006
8,069
To 350 ηταν απο τα καλυτερα της κατηγοριας του (ισαξιο του Panasonic BD35) οποτε μαλλον στο ιδιο επιπεδο πρεπει να κινειται και αυτο , σκεφτομαι να το παραγγειλω μαλιστα αυτη την εβδομαδα...

Tελικα το αγορασες Υperion ? Αν ναι... εντυπωσεις ?
 

rider

Supreme Member
5 December 2006
8,069
Δε το αγορασα τελικα...αυτη τη στιγμη ειμαι μεταξυ LG BD390 (παιζει και mkv) και PS3...εκτος και περιμενω το Sony BD-N460 που υποστηριζει και youtube...

http://www.pocket-lint.com/news/27026/sony-bdp-n460-networked-blu-ray-player

Eιμουν στο τσακ για το 390 αλλα με προβληματισε αυτο εδω λιγο ..

Βεβαια αναφερεται στο 370 και λεει αν εχουν τον ιδιο επεξεργαστη (εχουν ?).Αλλα επειδη τα υπολοιπα δεν εχω τις γνωσεις να τα ''πιασω'' τι ειναι αυτο το deinterlace ? Αν υπαρχει προβλημα πως ,που και ποτε το καταλαβαινουμε ?
 
Last edited: