V For Vendetta

Βαθμολογήστε την Ταινία:


  • Total voters
    0

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,165
Εκεί ψηλά.....






V For Vendetta


Θριλερ

Σκηνοθεσία: Tζέιμς Μάκτιγκ
Πρωταγωνιστούν: Νάταλι Πόρτμαν, Χιούγκο Γουίβινγκ, Τζον Χαρτ, Ρούπερτ Γκρέιβς, Στήβεν Ρήα

Σενάριο: Άντι και Λάρι Γουακόφσκι
Έτος:
Διάρκεια: 128 '

Διακρίσεις:
"Ο λαός δεν πρέπει να φοβάται τις κυβερνήσεις, οι κυβερνήσεις πρέπει να φοβούνται το λαό."
Βρισκόμαστε στη Βρετανία του μέλλοντος όπου το καθεστώς είναι δικτατορικό και η κοινωνία έχει κλονιστεί από τη διαφθορά και τα υψηλά επίπεδα εγκληματικότητας. Ακολουθούμε τα βήματα μιας νεαρής κοπέλας, της Ήβη, η οποία σε μια στιγμή κινδύνου σώζεται από έναν μασκοφόρο εκδικητή, τον αυτοαποκαλούμενο V. Ο V είναι γνώστης πολεμικών τεχνών και έχει στόχο να κηρύξει επανάσταση ενάντια στο τυραννικό καθεστώς. Κατορθώνει να ανατινάξει δύο καίρια στρατηγικά σημεία στο Λονδίνο και να αναλάβει τον έλεγχο των αεροπορικών γραμμών, ενθαρρύνοντας έτσι τον λαό να αντισταθεί στους δυνάστες του.
 

spcav

AVClub Fanatic
18 August 2006
16,598
Πολύ καλή ταινία.

Πολύ καλή εικόνα και ήχος.

Θεά η Ναταλίτσα (as usual).

Χάλια το εξώφυλλο σε Blu Ray. Δεν πάει καθόλου το μπλε. Επιβάλλεται το κοκκινο HD-DVD. :p
 
Χάλια το εξώφυλλο σε Blu Ray. Δεν πάει καθόλου το μπλε. Επιβάλλεται το κοκκινο HD-DVD. :p

Ρε συ αναρωτιόμουν γι'αυτό, και μάλιστα με αφορμή τη συγκεκριμένη ταινία....


Είναι προδιαγραφή το μπλε κουτάκι??? Ή απλά το υιοθετούν όλοι επειδή είναι ακόμα καινούριο μέσο κλπ....?
 

-Γιώργος-

Supreme Member
19 June 2007
8,441
37°54'25''N-23°45'24''E
Αγγλικά, Αραβικά, Ινδονησιακά, Βραζιλιάνικα, Βουλγάρικα, Κινέζικα, Κροατικά, Τσέχικα, Εσθονικά, Εβραϊκά, Ουγγρικά, Ισλανδικά, Κορεάτικα, Λετονικά, Λιθουανικά, Πολωνικά, Ρουμανικά, Ρωσικά, Σερβικά, Σλοβένικα, Ταϊλανδέζικα, Τούρκικα, Ουκρανικά

:D
 

alefantos2007

Supreme Member
17 August 2007
3,646
European Union
Re: Απάντηση: V For Vendetta

Απάντηξη νο2: Όχι απλά θα έχει, ΕΧΕΙ ελληνικά, εδώ και ενα μήνα που κυκλοφορεί σε καταστήματα και videoclubs ;)


Δωστε υποτιτλους στο λαο δωστε!!!!!!!!!!:flipout::flipout::flipout:
 

modright

AVClub Enthusiast
31 May 2008
1,104
ΑΘΗΝΑ
πολυ καλη ταινια

εξαιρετικες ερμηνιες

επαναστατικο σεναριο

με αρκετους προβληματισμους για
τα ανησυχα μυαλα
 

spcav

AVClub Fanatic
18 August 2006
16,598
Ρε συ αναρωτιόμουν γι'αυτό, και μάλιστα με αφορμή τη συγκεκριμένη ταινία....


Είναι προδιαγραφή το μπλε κουτάκι??? Ή απλά το υιοθετούν όλοι επειδή είναι ακόμα καινούριο μέσο κλπ....?

Καλη ερωτηση....

Χωρις πλακα παντως, στην περιοδο του πολεμου BD-HD DVD πολλες φορες η επιλογη μου γινοταν βαση του ποσο πηγαινε το καθε χρωμα (μπλε-κοκκινο) στο εξωφυλλο (πχ γι αυτο αγορασα το Blade Runner σε HD DVD).
 
Χωρις πλακα παντως, στην περιοδο του πολεμου BD-HD DVD πολλες φορες η επιλογη μου γινοταν βαση του ποσο πηγαινε το καθε χρωμα (μπλε-κοκκινο) στο εξωφυλλο (πχ γι αυτο αγορασα το Blade Runner σε HD DVD).

Έλα αυτό είναι υγιές... Το ανησυχητικό θα'ταν να κάθεσαι να ψάχνεις μερόνυχτα για το ποιό μέσο έχει την καλύτερη εικόνα (έχοντας το ίδιο υλικό μέσα:flipout::flipout::flipout:)
 

alefantos2007

Supreme Member
17 August 2007
3,646
European Union
Καλη ερωτηση....

Χωρις πλακα παντως, στην περιοδο του πολεμου BD-HD DVD πολλες φορες η επιλογη μου γινοταν βαση του ποσο πηγαινε το καθε χρωμα (μπλε-κοκκινο) στο εξωφυλλο (πχ γι αυτο αγορασα το Blade Runner σε HD DVD).


εγω να δεις κλαμα που εριξα οταν επικρατησε το μπλε.... το κοκκινουλι το πηγαινα με χιλια!!!:AFADF0::AFADF0::AFADF0:
 

MrTux

New member
9 August 2010
10
από τις καλύτερες ταινίες που έχω δεί.......

:SFGSFGSF:

Φοβερή πραγματικά... Δείτε την οπωσδήποτε