You Don’t Mess with the Zohan

ψηφίστε την ταινιαρα


  • Total voters
    0
18 June 2006
8,260
Θεσσαλονίκη
site.php


Ζόχαν: Πράκτορας υψηλής κομμωτικής

Βλέποντας την ταινία αυτή στο νου μας έρχεται η γνωστή ρήση ¨πιάσ τ' αβγό και κούρευτο¨ .

Η ταινία είναι ένας ατελείωτος χαβαλές .

Ο Σάντλερ είναι ένας τεράστιος Καραγκιόζης .

Κομμωτής δε σημαίνει απαραίτητα και GAY.

Υπάρχουν και συμπαθητικοί Εβραίοι μεταξύ άλλων.


Ο Σάντλερ είναι ένας τεράστιος Καραγκιόζης . ( το ξαναείπα αυτο)

Αυτά και πολλά άλλα είναι τα συμπεράσματα που θα βγάλετε από τούτη εδώ την συμπαθέστατη κωμωδιούλα που μέσα απ τη χαζομάρα της βγάζει αβίαστα το γελοίο . Πάρτε την στο χαβαλέ και θα περάσετε υπέροχα. Εγώ την γούσταρα τρελά . Και ναι ήμουν και Κομμωτής κάποτε και δε ντρέπομαι γι αυτό . :flipout:


πάρτε τωρα κι ένα copy paste


Ο Ζόχαν είναι ένας ισραηλινός πράκτορας της Μοσάντ. Είναι ανίκητος στη δουλειά του, λατρεύει το χούμους και την ντίσκο, όνειρό του, όμως, είναι να γίνει κομμωτής!
Απηυδισμένος από την τεταμένη ατμόσφαιρα στη Μέση Ανατολή, στην οποία δεν φαίνεται φως στην άκρη του τούνελ για ειρήνευση στην περιοχή και αρμονική συνύπαρξη μεταξύ Εβραίων και Αράβων, προσπαθεί να ξεφύγει. Και η ευκαιρία του δίνεται όταν ο ισραηλινός στρατός τον αναγκάζει να συλλάβει ξανά τον σημαντικότερο Παλαιστίνιο αντίπαλό του, το «Φάντασμα». Ο Ζόχαν τον βρίσκει, αρχίζουν να πλακώνονται, σε κάποια στιγμή, όμως, απλά σκηνοθετεί το θάνατό του!
Μετά από αυτό, φεύγει στη Νέα Υόρκη, αλλάζοντας το παρουσιαστικό του (ουσιαστικά, κόβει το μούσι του και αυτοκουρεύεται) και το όνομά του (σε Σκράτι Κόκο, από δύο… σκυλιά) προκειμένου να πραγματοποιήσει το όνειρό του. Θα το καταφέρει δουλεύοντας στο κομμωτήριο μιας Παλαιστίνιας, της Ντάλιας, κουρεύοντας γηραιές κυρίες, παρέχοντάς τους όμως και… άγριο σεξ!
Ελλοχεύει, όμως, πάντοτε ο κίνδυνος να τον αναγνωρίσουν. Και θα τον αναγνωρίσει ένας Άραβας ταξιτζής που ο Ζόχαν κάποτε του πήρε την… κατσίκα! Κι όλα αυτά, ενώ ο Ζόχαν νιώθει να τρέφει αισθήματα για την όμορφη αφεντικίνα του, η οποία έχει μια ιδιαίτερη σχέση με το «Φάντασμα»…


http://www.youtube.com/watch?v=jmMXk0bA8gk


 
18 June 2006
729
Μόνο για τη φάση που ο Φάντομ προπονείται για την τελική σύγκρουση με την μουσική του Ρόκυ παιγμένη <oriental> αξίζει να δείς την ταινεία .Αυτό μαζί με το φοβερό ξεκίνημα και αυτή την τρομερή φάτσα του παλαιστίνιου με την κατσίκα.

Γενικά πέρασα πολύ καλά -ίσως γιατί την περίμενα χειρότερη.
 

Νικόλ

AVClub Addicted Member
19 June 2006
2,237
ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Καλησπέρα!!! Θεωρώ πως πρέπει να είναι η χειρότερη ταινία του Σάντλερ...
Πέρα από ελάχιστες σκηνές "έξυπνου" χιούμορ, η ταινία ήταν επιεικώς απαράδεκτη. :shot:
 

kyrliot

Supreme Member
31 March 2008
3,913
Θεσσαλονίκη
Re: Απάντηση: You Don’t Mess with the Zohan

Καλησπέρα!!! Θεωρώ πως πρέπει να είναι η χειρότερη ταινία του Σάντλερ...
Πέρα από ελάχιστες σκηνές "έξυπνου" χιούμορ, η ταινία ήταν επιεικώς απαράδεκτη. :shot:

Πες τα,γιατι με αυτα που διαβαζα νομιζα οτι ειδα αλλη ταινια -bye-
 

takisot

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
27,851
Παλλήνη
Εγω γελασα πολυ παντως, ισως γιατι ηταν αυτο που περιμενα..
Ειδικα η εισαγωγη και η σατυρα στους Εβραιους με την προφορα και τις συνηθειες τους (παροτι και ο ιδιος ειναι Εβραιος) ειχε πολυ γελιο!
Προς το τελος μου τα χαλασε λιγο...

Α!Και ο Τορτουρο κορυφη στον ρολο του Superstar-Παλαιστινιου τρομοκρατη!

Σκατολογικο- χιουμορ, απο τα καλα ομως! :p

Μονο για τους fan της "λεπτης" κωμωδίας..
 

Lepton

Supreme Member
19 June 2006
5,346
Γλυφάδα
Α!Και ο Τορτουρο κορυφη στον ρολο του Superstar-Παλαιστινιου τρομοκρατη!

Καλά να πάθω που κάθομαι και διαβάζω θέματα μόνο και μόνο για το κράξιμο στον Sandler! Τι ζημιά μου έκανες τώρα ρε Τάκη; Ο Turturo είναι από τους αγαπημένους μου κωμικούς. :bigcry:

Θα κάτσω να ξαναδώ το Big Lebowski (You don't f*ck with the Jesus, man!) μπας και καταλαγιάσει ο πειρασμός...
 

kosdion

Established Member
16 April 2008
117
Κακή θα έλεγα, αλλά εκείνο που μου έκανε εντύπωση ήταν ότι δεν μπορούσες να επιλέξεις υπότιτλους (βλέπω πάντα από Η/Υ).
Είχε κανείς το ίδιο πρόβλημα;
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: Απάντηση: You Don’t Mess with the Zohan

Σε πολλα σημεια προσφερει αφθονο γελιο. Σαν συνολο δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο ομως. Ψηφισα μετρια.
 

Satelito

New member
16 November 2008
21
Ελλάδα
Καλός ο Σάντλερ αλλά έχει παίξει και σε καλύτερες ταινίες η συγκεκριμένη με άφησε μάλλον αδιάφορη.
 

panosxgr

Supreme Member
24 June 2006
8,604
Κι εμένα μου άρεσε πάρα πολύ. Δεν ξέρω αν έπαιξε ρόλο η ώρα που την είδα (διάλειμμα από τη δουλειά) αλλά δεν μπορούσα σχεδόν να σταματήσω από τα γέλια. Γενικά πιστεύω ότι είναι ωραία κωμωδία.
 

lawrence-gr

Established Member
16 February 2009
187
πολυ γελιο.αναπαντεχος ρολος για τον σαντλερ.εχει παιξει οντως κ σε καλυτερες ταινιες,αυτη ομως ηταν και ιδιαιτερα καυστικη για ορισμενους και περασε κ καποια μυνηματα...
:flipout::flipout::flipout:κοβεται το σεξ?????:flipout::flipout::flipout: