The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

dvotsis

AVClub Enthusiast
30 October 2006
763
prince-caspian-narnia-poste.jpg


Κυκλοφόρησε, πρίν απο λίγο το είδα στο video club.
 
Last edited by a moderator:

lykman

Supreme Member
29 June 2006
5,798
Aθήνα
Τώρα αν πω ότι αυτό μου φάνηκε καλύτερο από το πρώτο?
Αυτό θα το χαρακτήριζα "βλακειούλα", σε αντίθεση με το πρώτο που θα το έλεγα "μεγαλομπαρούφα"...
 

lotos

Established Member
3 May 2007
135
απο τα πιο ΑΧΡΗΣΤΑ εργα που εχω δει.... ΒΑΡΕΤΟ απο το πρωτο 5λεπτο της....
 
Εγώ το πρώτο το είχα δει στο σινεμά.. Μετά έβριζα την Disney και τα νερόβραστα σενάριά της. Ήταν εντελώς παιδικό, με την κακή έννοια.

Το δεύτερο το είδα πρόσφατα σε Blu Ray. Καμία σχέση. Καθόλου παιδικό, με υπόθεση, δράση, χαρακτήρες και φυσικά απίστευτη εικόνα και ήχο (τρομερό transfer btw..).

Το συνιστώ ανεπιφύλακτα στους fans του fantasy, αλλά και σε όσους θέλουν να ξεχαστούν για 2 ωρίτσες.
 

takisot

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
27,851
Παλλήνη
Απάντηση: Re: The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

Εγώ το πρώτο το είχα δει στο σινεμά.. Μετά έβριζα την Disney και τα νερόβραστα σενάριά της. Ήταν εντελώς παιδικό, με την κακή έννοια.

Το δεύτερο το είδα πρόσφατα σε Blu Ray. Καμία σχέση. Καθόλου παιδικό, με υπόθεση, δράση, χαρακτήρες και φυσικά απίστευτη εικόνα και ήχο (τρομερό transfer btw..).

Το συνιστώ ανεπιφύλακτα στους fans του fantasy, αλλά και σε όσους θέλουν να ξεχαστούν για 2 ωρίτσες.
+1 Αξιολογο στο ειδος του...
Απλα οι συγκρισεις με το LOTR ειναι αναποφευκτες...
Το ΒR απλα ΑΠΟΛΑΥΣΤΙΚΟ..
 

klamia71

AVClub Addicted Member
5 November 2007
2,141
ουτε εγω καταφερα να δω το πρωτο ουτε μεχρι τη μεση!!!!...εντελος χαζο και ανουσιο.ουτε παιδακια δε θα το εκτιμουσαν...
.το δευτερο λενε πως ειναι τουλαχιστον καλο.....αντε να δουμε θα δω τους τιτλους
τελους?
 

-ARIS-

Moderator
Staff member
23 October 2008
1,846
Αθήνα
Την πήρα για τα παιδιά, μιας και τους άρεσε η πρώτη. Βέβαια στην πρώτη με είχε πάρει ο ύπνος, ήταν πολύ βαρετή, γι’ αυτό και αυτή τη φορά δεν είχα καμία αξίωση και είπα απλώς να της αφιερώσω ένα 10λεπτο προτού την κάνω για δουλίτσες. Το 10λεπτο έγινε 30λεπτο και μετά το πήρα απόφαση και έκατσα κανονικά και με τον νόμο για να την δω.
Αυτό που θέλω να πω είναι ότι η ταινία βλέπεται άνετα, αλλά τίποτα παραπάνω!