Πρόβλημα με mkv2vob!

Strax

Established Member
19 June 2006
190
Έχω χρησιμοποιήσει αρκετές φορές το mkv2vob για να μετατρέψω αρχεία .mkv για χρήση στο PS3 μαζί με υπότιτλους. Δεν είχα συναντήσει ποτέ πρόβλημα.

Προσπαθώντας να κάνω το ίδιο σε ένα επεισόδιο από γνωστή σειρά, παρατήρησα ότι το μέγεθος του είναι πολύ μικρό και ότι δεν μετατρέπει ολόκληρο το αρχείο. Ουσιαστικά, αν και δεν βγάζει κάποιο σφάλμα, μετατρέπει τα 8-10 πρώτα λεπτά και μετά σταματάει.

Έκανα απεγκατάσταση και εγκατάσταση ξανά την τελευταία έκδοση του, αλλά τίποτα μέχρι στιγμής. Υπάρχει περίπτωση να φταίει η συγκεκριμένη έκδοση που κατέβασα??
 

JohnBougiou

Supreme Member
17 January 2007
3,385
Athens
Λογικά δεν μπορεί να μετατρέψει το συγκεκριμένο αρχείο,έχουν συμβεί παρόμοιες περιπτώσεις.
 

akisnm156

AVClub Enthusiast
1 July 2007
1,012
Το πιο πιθανό είναι ότι το αρχείο έχει κάποιο πρόβλημα.
Το έχω πάθει και εγώ....
 

Strax

Established Member
19 June 2006
190
Μάλλον έχετε δίκιο!

Κατέβασα ξανά το αρχείο (αν και νομίζω ότι ουσιαστικά κατέβασα την ίδια έκδοση), κατέβασα ξανά το mkv2vob, έκανα εγκατάσταση ξανά και τελικά έγινε η μετατροπή!

Βέβαια, είδα ότι το πρόβλημα παρουσιάστηκε και σε επόμενο αρχείο. Από τα 4 που του έβαλα να μετατρέψει, είχε το ένα πρόβλημα.

Θα δοκιμάσω αρχικά να κάνω απεγκατάσταση και εγκατάσταση και αν δεν δουλέψει θα ξανακατεβάσω πάλι το αρχείο.