Wanted

ψηφιστε την ταινια


  • Total voters
    0
18 June 2006
8,260
Θεσσαλονίκη
l53413325253_2028.jpg

Wanted
Χώρα: ΗΠΑ
Έτος:2008
Είδος: περιπέτεια φαντασίας
Σκηνοθεσία: TimurBekmambetov
Πρωταγωνιστούν: AngelinaJolie, James McAvoy, Morgan Freeman
Διάρκεια : 105’
Εικόνα: 2,35:1
Ήχος: D.D 5,1

Βαράτε βιολιτζήδες . Μια ταινία για να δούμε ως που μπορεί να φτάσει το Hollywoodόταν δεν έχει ικανούς ανθρώπους για να γράφουν σενάρια . Βλέπουμε επίσης πώς εκμεταλλεύονται το starsystem. Αν πχ δεν έπαιζε η Τσουλι και ο τα παίρνω από παντού Μόργκαν η ταινία θα πήγαινε άπατη . Όσο και παράξενο να σας φαίνεται η ταινία είναι βασισμένη σε πραγματικά γεγονότα . βγαλμένη μέσα απ τη ζωή σας λέω
Εγώ το κόλπο με τη σφαίρα και το φάλτσο το κάνω 2 – 3 φορές τη μέρα . μη σας φαίνεται απίστευτό .
Όπως και το να πιάσεις ένα εκατομμύριο ποντίκια και να τους φορέσεις ρολόι . Εγώ κάποτε έπιασα καμιά 200ρια χιλιάδες κατσαρίδες κα τις έβαλα εντομοκτόνο σε υπόθετο

Παρόλα αυτά δείτε την αλλά να είστε προετοιμασμένοι για τα πάντα .

Ένας; Λογιστάκος την κακίας ώρας θα βρεθεί ξαφνικά στο μάτι του κυκλώνα όταν του προτείνουν με το έτσι θέλω να μετατραπεί σε αδίστακτο εκτελεστή κατά παραγγελία . Μόνο που τα αφεντικό που δίνει την εντολή για το ποιος θα δει τα ραδίκια ανάποδα δεν είναι παρά ένας παλιός αργαλειός από αυτούς που υφαίναν οι γιαγιάδες τα υφάσματα τους . Με κάποιο περίεργό κώδικα πάνω στην ύφανση σχηματίζετε ένα όνόμα , και το όνομα αυτό στη συνέχεια πρέπει να πεθάνει . Τόσο απλά


Υ.Γ Επειδή ξέρω πως η ταινία σας άρεσε τους περισσότερους , βαρέστε με αλύπητα αντέχω .



http://www.youtube.com/watch?v=O7ftozVc3lI
 

takisot

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
27,851
Παλλήνη
Βλακειουλα να περνα η ωρα.
Μου την δινει ο Ρωσος (θα-ηθελα-να-ειχα-κανει-το-ματριξ) σκηνοθετης...
Η εικονα του BR σουπερ, ο ηχος απλα οκ..
 

Lepton

Supreme Member
19 June 2006
5,346
Γλυφάδα
Η δική μου παρέα την ευχαριστήθηκε, αλλά όλοι είχαν κάνει ιδιαίτερα (=τους είχα δώσει να διαβάσουν το εξαιρετικό κόμικ). ;) Αντίστοιχα κεφάτος μου φάνηκε και ο σκηνοθέτης.
 

lykman

Supreme Member
29 June 2006
5,798
Aθήνα
Κλασσική περίπτωση ταινίας, που θα διχάσει τους θεατές της... Νομίζω ότι σκηνοθετικά ήταν ενδιαφέρουσα, αλλά το σενάριο πήρε απουσία...

Οσο για μένα, χαλάρωσα και την είδα σχετικά ευχάριστα, σε υψηλές εντάσεις & μπόλικες ίντζες (όπως προορίζεται μια τέτοιου είδους ταινία). Θα την ξανάβλεπα? Οχι, δεν έχει τίποτα άλλο να πει, που να μην το έχει πει με την πρώτη. -bye-
 

panosxgr

Supreme Member
24 June 2006
8,604
Όπως είπατε και οι περισσότεροι, καλή για ταινία με εφέ αλλά τίποτα παραπάνω. Ψηφίζω καλή γιατί μου αρέσουν ταινίες με δράση, αλλά όπως λέει κι ο lykman δεν θα μπορούσα να την δω 2η φορά...
 

confessoras

Established Member
10 December 2008
223
την εχω δει σε ποιοτητα και ευχαριστως θα την παρακολουθησω ξανα σε full hd
ειναι μια ταινια που σε κραταει χωρις να κανει κοιλιες.
 

jim...

Moderator
Staff member
22 February 2008
24,618
Μπακοτσιάνος...
Πολύ καλή με σπουδαία εφέ. Η Αντζελίνα δυστυχώς μεγαλώνει σιγά-σιγά.
Ο Φρήμαν όλα τα λεφτά.

Πολύ ευχάριστο δύωρο.

6/10
 
18 June 2006
8,260
Θεσσαλονίκη
Απάντηση: Re: Wanted

Ο Φρήμαν όλα τα λεφτά.
αυτο λέω κι εγω . Ο τύπος παίρνει όλα τα λεφτά , δεν αφήνει τίποτα να πέσει κάτω , Τα παίρνει από παντού . Μ έχει κουράσει να τον βλέπω σε 5 ταινίες κάθε χρόνο και οι 4 απο αυτές blogbuster
 

jim...

Moderator
Staff member
22 February 2008
24,618
Μπακοτσιάνος...
Re: Απάντηση: Re: Wanted

αυτο λέω κι εγω . Ο τύπος παίρνει όλα τα λεφτά , δεν αφήνει τίποτα να πέσει κάτω , Τα παίρνει από παντού . Μ έχει κουράσει να τον βλέπω σε 5 ταινίες κάθε χρόνο και οι 4 απο αυτές blogbuster

Μπα. Δε νομίζω ότι λόγω του Φρήμαν γίνονται blogbusters. Πάντα 2ης σειράς ήταν.

Απλά, δίνει όγκο στις ερμηνείες του. Είτε είναι 10 λεπτά, είτε περισσότερο.
Δε ξέρω. Ίσως δεν υπάρχει άλλος μαύρος της γενιάς του (εκτός φυσικά samuel jackson - αν και 11 χρόνια μικρότερος) και γιαυτό μου φαίνεται έτσι.



edit: Παρουσίαση του Gomorra?
 
Last edited:

blind guardian

AVClub Enthusiast
6 November 2007
1,050
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μου αρεσε αρκετα! Ειχε καλα εφε , πολυ καλος ο Freeman οντως αλλα απο υποθεση ετσι και ετσι!
Παντως βλεπεται ευχαριστα!
 

takisot

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
27,851
Παλλήνη
Δημητρη, θα συμφωνήσω με τον Ekki ..
Αν δεν ειχε τα εφφε, δεν θα βλεποταν αυτη η ταινια..
Το σεναριο ηταν τυπου "μπετον-αρμε" (και δεν εννοω "συμπαγες"!) :p