BLU-RAY MAMMA MIA & HULK!!!

SAR2006

New member
17 December 2006
68
ΣΑΣ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΤΟ e-mail ΠΟΥ ΕΛΑΒΑ ΣΗΜΕΡΑ....
Σας ενημερώνω ότι οι τίτλοι για τους οποίους ενδιαφέρεστε σε format Blu Ray, θα κυκλοφορήσουν:

INCREDIBLE HULK: ΤΕΛΟΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2008
HULK (Ο ΠΑΛΑΙΟΣ ΤΙΤΛΟΣ): ΤΕΛΟΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2008
MAMMA MIA: ΤΕΛΟΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2009

Στην διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνηση.

Φιλικά

Ματθαίος Μανθόπουλος
Sell Thru Manager
Sony Network
210 8092171
 

Δημήτρης Ιωάννου

Moderator
Staff member
18 June 2006
15,857
Αθήνα-Κέντρο
Τί λένε μωρε για το Mamma Mia ???

Σε όλη την Ευρώπη κυκλοφορεί τέλη Νοεμβρίου-αρχές Δεκεμβρίου.
Δεκέμβριο επίσης στην Αμερική.

Εδώ πώς την είδανε?Βγήκε το DVD και βολευτείτε μέχρι του..χρόνου??

Και γιατί να περιμένουμε το "ελληνικό" Blu-ray?
Για να..απολαύσουμε την κατακρεούργηση της Ναταλίας Γερμανού στην μετάφραση των στίχων των Abba ???:violent-smiley-030:

No thanx...-bye-
 

psytransas

AVClub Enthusiast
5 February 2008
849
Θεσσαλονικη
Τί λένε μωρε για το Mamma Mia ???

Σε όλη την Ευρώπη κυκλοφορεί τέλη Νοεμβρίου-αρχές Δεκεμβρίου.
Δεκέμβριο επίσης στην Αμερική.

Εδώ πώς την είδανε?Βγήκε το DVD και βολευτείτε μέχρι του..χρόνου??

Και γιατί να περιμένουμε το "ελληνικό" Blu-ray?
Για να..απολαύσουμε την κατακρεούργηση της Ναταλίας Γερμανού στην μετάφραση των στίχων των Abba ???:violent-smiley-030:

No thanx...-bye-
Πεστα πεστα...:violent-smiley-030::violent-smiley-030::violent-smiley-030:
 
Δεν ειναι μονο αυτο.... γιατι να πληρωσεις πχ τον Νονο 60φευγα ευρω που θα κανει εδω και οχι 47 στο play???

Για τους γνωριζοντες καλα αγγλικα.... θα επρεπε να'ναι μονοδρομος το εξωτερικο... μπας και βαλουν μυαλο εδω..
 

Γιώργος.Χ

Moderator
Staff member
23 June 2006
5,867
Αττική
Δεν ειναι μονο αυτο.... γιατι να πληρωσεις πχ τον Νονο 60φευγα ευρω που θα κανει εδω και οχι 47 στο play???

Για τους γνωριζοντες καλα αγγλικα.... θα επρεπε να'ναι μονοδρομος το εξωτερικο... μπας και βαλουν μυαλο εδω..

+ (οσο θέλετε)
 

tromb1

AVClub Addicted Member
26 September 2007
1,371
Εγώ πάντως, αν αργήσει τόσο πολύ θα παρω το DVD, που εχει και τα εξτρα μεσα... (ΠΟΙΟΣ ξερει αν θα τα βαλουν στο blu-ray το "ελληνικό") και για να το εχω και σε HD υπαρχει ο "γνωστός" τρόπος της ματρόσκας.....:a0210:
 

Δημήτρης Ιωάννου

Moderator
Staff member
18 June 2006
15,857
Αθήνα-Κέντρο
Απάντηση: Re: BLU-RAY MAMMA MIA & HULK!!!

Εγώ πάντως, αν αργήσει τόσο πολύ θα παρω το DVD, που εχει και τα εξτρα μεσα... (ΠΟΙΟΣ ξερει αν θα τα βαλουν στο blu-ray το "ελληνικό") και για να το εχω και σε HD υπαρχει ο "γνωστός" τρόπος της ματρόσκας.....:a0210:

Δεν έχεις άδικο.

Εγώ πάλι ..χμ.."δανείστηκα" το ελληνικό DVD και παρήγγειλα το Blu-ray απ το Play,που θα έχει όλα τα extra σε High Definition και κυκλοφορεί 24/11...:grandpa:

Για το "Mamma Mia" μιλάω,για να μην μπερδευόμαστε και αποκλίνουμε απ τον τίτλο του θρεντ..
 
Last edited:

tromb1

AVClub Addicted Member
26 September 2007
1,371
χμμ... αρκετά καλη ιδέα, αλλα δεν ξερουμε αν το blu-ray θα εχει υποτιτλους μεσα...

Και η ταινια αρεσει παρα πολυ και στην μικροτερη αδερφη μου, αλλα και σε καποιους φίλους μου που δεν ξερουν καλά Αγγλικά....:grandpa:

Οταν κυκλοφορησει το Blu-ray αν εχει Ελληνικά μέσα, θα το παραγγείλω σίγουρα... (Λόγω του ότι είναι Sony Pictures μπορει να βαλουν... Αλλωστε τους εχουν ετοιμους απο το DVD τους υπότιτλους...)
 

Δημήτρης Ιωάννου

Moderator
Staff member
18 June 2006
15,857
Αθήνα-Κέντρο
Απάντηση: Re: BLU-RAY MAMMA MIA & HULK!!!

χμμ... αρκετά καλη ιδέα, αλλα δεν ξερουμε αν το blu-ray θα εχει υποτιτλους μεσα...

Και η ταινια αρεσει παρα πολυ και στην μικροτερη αδερφη μου, αλλα και σε καποιους φίλους μου που δεν ξερουν καλά Αγγλικά....:grandpa:

Οταν κυκλοφορησει το Blu-ray αν εχει Ελληνικά μέσα, θα το παραγγείλω σίγουρα... (Λόγω του ότι είναι Sony Pictures μπορει να βαλουν... Αλλωστε τους εχουν ετοιμους απο το DVD τους υπότιτλους...)

Το "Ελληνικό" Blu-ray (αγνώστου ημερομηνίας) θα έχει ελληνικούς υπότιτλους.
Αυτό από το Play δεν θα έχει (το γράφει άλλωστε) μια και νομίζω είναι της Universal η οποία δεν φημίζεται για τους ελληνικούς της υπότιτλους...:grandpa:
Απλά εμενα δεν με ενδιαφέρει γιατί το ξέρω το μιούζικαλ σχεδόν απέξω..:guitarist::BDGBGDB55:
 
Αλλωστε τους εχουν ετοιμους απο το DVD τους υπότιτλους...)

Αν ήταν μόνο εκεί το πρόβλημα θα είχαμε παντού ελληνικά (όλες οι ταινίες κυκλοφορούν σε DVD).... Μάλλον κάπου αλλού κολλάει η ιστορία....
 

lygas

New member
23 November 2008
10
Συμφωνώ με τον Maestro κ διαφωνώ με τη γενική ελληνική νοοτροπία του ουραγού σε όλα τα καλά και τα όμορφα ρε γμτ
 

Babis K.

Super Moderator
Staff member
17 June 2006
28,669
Αθήνα
Τελικά το τί βλέπεις αλλά κυρίως το πώς το βλέπεις παίζει τεράστιο ρόλο.
Είδα το Mamma Mia το καλοκαίρι στις διακοπές από πειρατικό DVD με εικόνα της πλάκας σε μιά τηλεόραση 29".
Δεν μου έκανε καμία εντύπωση, το έγραψα και στο ανάλογο θέμα.
Προχθές το είδα σε HD (ματρόσκα) και στο σύστημα του σπιτιού μου.
Απλά καμία σχέση...
Κάποιες ταινίες είναι καλύτερα να τις βλέπουμε στο cinema ή να έχουμε υπομονή μέχρι να βγούν σε σωστό εικόνα και ήχο γιατί είναι πολύ κρίμα να "καίμε" έτσι.
 

jimdamian

AVClub Enthusiast
17 June 2006
1,296
ΣΑΣ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΤΟ e-mail ΠΟΥ ΕΛΑΒΑ ΣΗΜΕΡΑ....
Σας ενημερώνω ότι οι τίτλοι για τους οποίους ενδιαφέρεστε σε format Blu Ray, θα κυκλοφορήσουν:

INCREDIBLE HULK: ΤΕΛΟΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2008
HULK (Ο ΠΑΛΑΙΟΣ ΤΙΤΛΟΣ): ΤΕΛΟΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2008
MAMMA MIA: ΤΕΛΟΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2009

Στην διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνηση.

Φιλικά

Ματθαίος Μανθόπουλος
Sell Thru Manager
Sony Network
210 8092171

NAI στο τελευταιο τευχος της sony με τις νεες ταινιες τα αναφερει λεγοντας συντομα κοντα σας

αντε να δουμε !!!