Philips 52PFL9703H : Review - Εντυπώσεις - Σχόλια

ilise

Supreme Member
3 August 2006
3,270
Χτες ηρθε σπιτι μου το θηριο.
Στις πρωτες δοκιμες ετριβα τα ματια μου. Σε τηλεοπτικο σημα δεν παιζεται. Απιστευτη ευκρινεια εκπληκτικα χρωματα σωστο μαυρο.
Σε blu ray σαγωνι κατω.
Η component ελαχιστα πιο θαμπη απο την HDMI ( compopnent + HDMI απο skyHD)
Σαρωση ψηφιακων & αναλογικων καναλιων πολυ ευκολη και γρηγορη. ( Πηρατε χαμπαρι οτι το καναλι της εκκλησιας εκπεμπει και ψηφιακα?)
Γενικα αν εχετε χωρο και ψαχνεστε για αναλογες ιντσες εχετε την υποψη σας και δεν θα το μετανιωσετε.
Νικος
 

panosxgr

Supreme Member
24 June 2006
8,604
Απάντηση: PHILIPS 52PFL9703H

Αυτές είναι ίντσες!!! :2thumb22sup:

Νίκο, καλές θεάσεις σου εύχομαι. Περιμένουμε περισσότερες εντυπώσεις και φωτογραφίες. :firstprize:
 

ilise

Supreme Member
3 August 2006
3,270
Re: Απάντηση: PHILIPS 52PFL9703H

Οτι κουσουρι βρω θα σας το μεταφερω.
Το μονο που δεν εχω πειραξει γιατι δεν ξερω ειναι η θερμοκρασια στις χρωμοδιαφορες οποτε εκει το εχω στο normal και καποια στιγμη ο φιλος μας ο Μανωλης θα την ευλογησει και θα σας πω παλι.
Στο μεταξυ λεω να παιξω με τις αντιστοιχες ρυθμισεις της 42PF9831 για να δω τι παιζει.
Θα τραβηξω φωτο με το κινητο απλα πειτε μου πως να τις ανεβασω και σε τι αναλυση.
Ευχαριστω και παλι για τις ευχες σας!
:grinning-smiley-043
Νικος
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: PHILIPS 52PFL9703H

Mεγεια.-bye-

Βεβαια το ερωτημα ειναι αφου εδωσες τοσα γιατι δεν πηγες για τις αποδεδειγμενα κορυφαιες Pioneer σειρα 9...εκτος βεβαια και αν εχεις καμια "ακρη" στην Philips.-bye-
 

-Γιώργος-

Supreme Member
19 June 2007
8,441
37°54'25''N-23°45'24''E
Re: PHILIPS 52PFL9703H

Mεγεια.-bye-

Βεβαια το ερωτημα ειναι αφου εδωσες τοσα γιατι δεν πηγες για τις αποδεδειγμενα κορυφαιες Pioneer σειρα 9...εκτος βεβαια και αν εχεις καμια "ακρη" στην Philips.-bye-

Αφού ο Νίκος είναι γνωστός Φιλιψάκιας βρε Γιάνννη -bye-
 

ilise

Supreme Member
3 August 2006
3,270
Re: PHILIPS 52PFL9703H

Αφού ο Νίκος είναι γνωστός Φιλιψάκιας βρε Γιάνννη -bye-

Ναι ναι ειμαι.....
Βλεπω απο 4 μετρα και κατι.
Την τηλεοραση την εφερε η philips απο Δανια 1 κομματι για την αφεντια μου και σε εκπληκτικη τιμη.
Ο λογος οτι ηθελα το ψηφιακο tuner της να ειναι HD και οχι συμβατικο.
Εθεσα την παρακληση στην Philips και οι ανθρωποι σκιστηκαν να με εξυπηρετησουν.
Ενας απο τους λογους που επελεγα σε ολα μου τα χρονια philips, περα απο το υποκειμενικο της ποιοτητας εικονας που για μενα ειναι κορυφη, σημαντικος παραγοντας παντα υπηρξε το after sales support.
Τελικα ενας ακομα λογος ειναι το ...- pre sales support :flipout:
Well done Philips! :a0210:
 

-Γιώργος-

Supreme Member
19 June 2007
8,441
37°54'25''N-23°45'24''E
Re: PHILIPS 52PFL9703H

Νίκο να υποθέσω πως αν κάποια εκ των 9803, 9903 έβγαινε σε μεγαλύτερο μέγεθος θα πήγαινες για αυτές ?

Επίσης στα μάτια σου οι διαφορές με την 9831 είναι σημαντικές (εκτός από την αυτονόητη που είναι το μέγεθος) ?
 

sakispatra

New member
4 June 2008
83
Re: PHILIPS 52PFL9703H

Φιλε μου καλοριζικη και καλες θεασεις. Να εισαι σιγουρος οτι κατανοω τον ενθουσιασμο σου. Οσο για το μαυρο, και εγω μαζι σου, αλλα αντε να πειστουν
μερικα μελοι του φορουμ, που αντι να κοιτουν την εικονα που βγαζει η tv, εχουν εξοπλιστει με μαυρόμετρα.:flipout:
 

dantzio

Established Member
3 September 2008
115
Thessaloniki
Απάντηση: PHILIPS 52PFL9703H

Καλές θεάσεις !!
Τελικά αξίζει το Ambilight ? Δίνει κάτι το 'μαγικό' όπως διάβασα κάπου ?
Πόσο σου βγήκε αν επιτρέπεται ?? (Πάνω - κάτω )
:a0210:-bye-
 

ilise

Supreme Member
3 August 2006
3,270
Re: PHILIPS 52PFL9703H

Φιλε μου καλοριζικη και καλες θεασεις. Να εισαι σιγουρος οτι κατανοω τον ενθουσιασμο σου. Οσο για το μαυρο, και εγω μαζι σου, αλλα αντε να πειστουν
μερικα μελοι του φορουμ, που αντι να κοιτουν την εικονα που βγαζει η tv, εχουν εξοπλιστει με μαυρόμετρα.:flipout:

Ρε Σακη μη τρελλαθουμε κιολας. Ενταξει ειμαι philipsakias αλλα δεν ειμαι αοματος. Το μαυρο της ειναι εκπληκτικο. Πλακα μου κανετε? Εδω εχω τις ρυθμισεις brightness στο 52 και το μαυρο ειναι κατραμι και ανεβαζω μεχρι 60 για να φωτισει λιγο με την προυποθεση, βεβαια αναλογα με την αντιθεση, να διατηρειται το optimum της κλιμακας του γκρι αλλα και να μην καιγεται το ασπρο της.
Νικος
 

ilise

Supreme Member
3 August 2006
3,270
Re: PHILIPS 52PFL9703H

Νίκο να υποθέσω πως αν κάποια εκ των 9803, 9903 έβγαινε σε μεγαλύτερο μέγεθος θα πήγαινες για αυτές ?

Επίσης στα μάτια σου οι διαφορές με την 9831 είναι σημαντικές (εκτός από την αυτονόητη που είναι το μέγεθος) ?

Γιωργο να σου πω τη μαυρη μου την αληθεια μου λειπει το ambilight εμπρος γιατι ειναι απιστευτη η εμπειρια. Καλο ειναι το ambilight πισω αλλα ναι θα πηγαινα για 9903 σε 52´´. O φωτισμος και πισω και εμπρος ειναι σκετη ηδονη.
Ακομα δεν εχω χορτασει την 9831 και με απορροφαει ακομα μετα απο 2 χρονια. Την οποια φυσικα κρεμασα στον τοιχο και σε αποσταση θεασης μικροτερη των 2 μετρων και πιστεψε με την απολαμβανω περισσοτερο απο πριν.
Παιδια ειλικρινα αν και η εικονα της 9703 δεν παιζεται ειναι συγκρισιμη σε ποιοτητα με την 9831. Η τελευταια ειναι μια πολυ πετυχημενη τηλεοραση και παρολο που ειναι 2 ετων μοντελο ακομα δειχνει τα δοντια της ιδιαιτερα σε HD.
O scaler της ειναι κορυφαιος και μην ξεχνατε και τον περιορισμο του HD READY.
Γνωμη μου ειναι οτι τα καλυτερα ηλεκτρονικα αναμεσα τους και ο καινουργιος επεξεργαστης εικονας και το clear lcd 100HZ και το Digital Natural Motion ειναι για να διατηρησουν την απολαυση της εικονας σε μεγαλες ιντσες που ακομα και η παραμικρη ατελεια μεγενθυνεται.
Ωστοσο της βρηκα κουσουρι.
Aν και συνδεεται στο home network πανευκολα και παιζει mp3, avi, jpeg δεν αναγνωριζει αρχεια xvideo, & divx σε αντιθεση με την μικροτερη ξαδελφη της 9831 που παιζει τα παντα.
Ουτε 24 ωρες στο σπιτι και ηδη της περασα το νεο firmware 00.83.00.-bye-
 

ilise

Supreme Member
3 August 2006
3,270
Re: Απάντηση: PHILIPS 52PFL9703H

Καλές θεάσεις !!
Τελικά αξίζει το Ambilight ? Δίνει κάτι το 'μαγικό' όπως διάβασα κάπου ?
Πόσο σου βγήκε αν επιτρέπεται ?? (Πάνω - κάτω )
:a0210:-bye-

Ναι αξιζει και με το παραπανω. Μην ακους οτι σου λενε. Δες και κρινε με τα δικα σου ματια:grandpa:
Την αγορασα στην τιμη της 42αρας.
Νικος
 

ilise

Supreme Member
3 August 2006
3,270
Re: PHILIPS 52PFL9703H

Βρε Νικο ειπα, εγω ειμαι μαζι σου.....:a0210:

Αγαπητε μου Σακη το ξερω δεν το λεω για σενα για τους αλλους το λεω!:grinning-smiley-043
 

sakispatra

New member
4 June 2008
83
Re: Απάντηση: PHILIPS 52PFL9703H

Την αγορασα στην τιμη της 42αρας.
Νικος[/quote]

Στην τιμη της 42 αρας;;;;;;;
Καλα λενε οτι εμεις που θελουμε philips, δουλευουμε στην
αντιπροσωπεια της.:flipout: