Silverstone LC20

bros400pgm

AVClub Enthusiast
Το τελευταιο μου αποκτημα.

Κουτακι silverstone για htpc.

Εξαιρετικη ποιοτητα, μεγαλο μεγεθος (ειναι αρκετα πιο ψηλο απο τον yamaha μου) με θεσεις 2 5/14,, 6 3.5 και floppy. Εχει θεσεις εξαερισμου για το τροφοδοτικο (ο ανεμιστηρας του κοιταει προς μια πλαγια σητα του κουτιου) 2 ανεμιστηρες πισω, μια σητα διπλα απο τον επεξεργαστη καθως και θεσεις ανεμιστηρων για τους δισκους.

Μονα αρνητικα που βρηκα, ηταν η θεση του τροφοδοτικου (βρισκεται μακρια μεν απο τον επεξεργαστη, αλλα αν τα καλωδια που πανε στο motherboard ειναι 30cm δεν φτανουν) οπως επισης τα καλωδια line in, mic in στο μπροστα panel δεν φτανουν στο motherboard.

Παραθετω και φωτο
 

Attachments

  • 100_2621.JPG
    100_2621.JPG
    73 KB · Views: 65
  • 100_2622.JPG
    100_2622.JPG
    72.6 KB · Views: 47
  • 100_2623.JPG
    100_2623.JPG
    59.5 KB · Views: 38
  • 100_2626.JPG
    100_2626.JPG
    36.8 KB · Views: 69
Re: Απάντηση: Silverstone LC20

Θοδωρής Ραδιώτης said:
Καλά σου ήρθε!
Εμένα μου πήγε 230 από το hacshop.gr

Μιλάτε και οι δύο για το LC-20S-Μ, ή για το LC-20 S το οποίο δεν έχει οθόνη (και πού έχω και εγώ..);

Επίσης, παρατηρώ ότι έχουμε και οι τρείς τον ίδιο ενισχυτή!

Για πείτε και τους προβολείς σας... εγώ έχω έναν 7700.
 
Last edited:

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,094
Εκεί ψηλά.....
πλακα εχει τελικα κι εγω ενα yamaha 1500 εχω και στηνω σιγα σιγα ενα HTPC σε LC-20 M......να κανουμε συλλογο ρε σεις....
 

bros400pgm

AVClub Enthusiast
Ναι ο yamaha ειναι ο 1500, το denon einai to 2910, και ολα αυτα δειχνουν σε εναν Hitachi tx100 (χρωματοδιαφορες, dvi, vga αντιστοιχα).

Το κουτι ειναι το απλο (χωρις remote και οθονη-αν και πιστευω οθονη εχει, αλλα δεν ειναι ενεργοποιημενη). Δινονται νομιζω και ξεχωριστα με το αναλογο κοστος ομως.

Η τιμη ειναι για δυο κουτια (τα μεταφορικα ερχονται λιγοτερα ετσι).
 

bros400pgm

AVClub Enthusiast
Κώστας Ποτακίδης seven said:
Καλορίζικο.
Είχε κα το τροφοδοτικό πάνω.?

Έχεις κάποιο Link απ το κατάστημα που το αγόρασες?

Τροφοδοτικο δεν εχει πανω, παρα μονο ενα front panel με 4 usb,1 firewire, mic in, audio in.
http://stores.ebay.co.uk/mediaPCtv
Αν δεν βγαινει το λινκ, ψαξε στο ebay.co.uk για αυτο το μαγαζι (mediapctv),ή για αυτον τον user.*shop.at.mediapc.tv*( 998)
85 λιρες συν 30λιρες τα μεταφορικα, με Ups με online tracking και παραδοση σπιτι σου.
 

Stratos

AVClub Enthusiast
13 July 2006
785
Marousi
Re: Απάντηση: Silverstone LC20

Θοδωρής Ραδιώτης said:
Καλά σου ήρθε!
Εμένα μου πήγε 230 από το hacshop.gr

Να υποθεσω οτι εσυ μιλας για την εκδοση με οθονη και remote, ενω ο Bros πηρε το απλο...μαλλον κερδισμενος εισαι :)
 

bros400pgm

AVClub Enthusiast
Απάντηση: Re: Απάντηση: Silverstone LC20

Stratos said:
Να υποθεσω οτι εσυ μιλας για την εκδοση με οθονη και remote, ενω ο Bros πηρε το απλο...μαλλον κερδισμενος εισαι :)

Μαλλον αυτος ειναι χαμενος γιατι ειναι το ιδιο με το δικο μου.

Τελειως αισχροκερδεια για τις μονοπωλιακες επιχειρησεις στην Ελλαδα
 

Stratos

AVClub Enthusiast
13 July 2006
785
Marousi
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Silverstone LC20

bros400pgm said:
Μαλλον αυτος ειναι χαμενος γιατι ειναι το ιδιο με το δικο μου.

Τελειως αισχροκερδεια για τις μονοπωλιακες επιχειρησεις στην Ελλαδα

Μισο λεπτο για να καταλαβω...
Πηρες το LC-20S, το οποιο δεν εχει remote control,ουτε οθονη.
Το πηρες οπως αναφερεις 160ευρω.
Η τιμη του απο ελληνικο καταστημα, ειναι 130ευρω.
Αντε και με μεταφορικα σε οποιοδηποτε μερος της Ελλαδας, βγαινει 144.
Εξηγησε μου ακριβως που ειναι η αισχροκερδεια???
 

ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΟΥΝΑΚΗΣ

Established Member
19 June 2006
258
Παιδιά μας μπερδέψατε όλους....
Ποιός πήρε τελικά τι; Με οθόνη η χωρίς;
Πάντως εγώ πήρα προχθες ένα μαύρο χωρίς οθόνη 130 Ευρώ τελική από Στουρνάρη, ενώ στις σελίδες που αναφέρετε για φτηνές αγορές στοιχίζει ακόμα περισσότερο με την σωστή ισοτιμία + μεταφορικά...
Αρα ούτε και εγώ μπορώ να καταλάβω τα σχόλια περί αισχροκέρδιας...

ΥΓ: Για το ωραίον του πράγματος να σας αναφέρω ότι πρίν μερικά χρόνια έφερα από Αγγλία το πρώτο Silverstone LC03 που τα παλιότερα μέλη θα θυμούνται ότι ήταν το πρώτο γενικά κουτί Silverstone που ήρθε στην παρέα μας και το οποίο πλήρωσα από το φτηνότερο Αγγλικό Ιντερνετικό κατάστημα ακριβώς τα διπλάσια από το Silverstone LC20 που αγόρασα προχθες. Για αυτό μην παραπονιέστε. Πάλι καλά που κάποιος τα εισάγει εδώ και τα πουλάει και σε λογικές τιμές...Τέλος να ξεκαθαρίσω ότι δεν έχω καμία σχέση ή συμφέρον με τον εισαγωγέα ή το κατάστημα απλά αναφερω κάποια πράγματα που μπορεί να γλυτώσουν από ταλαιπωρία κάποια μέλη...
 

ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΟΥΝΑΚΗΣ

Established Member
19 June 2006
258
Re: Απάντηση: Silverstone LC20

bros400pgm said:
Τροφοδοτικο δεν εχει πανω, παρα μονο ενα front panel με 4 usb,1 firewire, mic in, audio in.
http://stores.ebay.co.uk/mediaPCtv
Αν δεν βγαινει το λινκ, ψαξε στο ebay.co.uk για αυτο το μαγαζι (mediapctv),ή για αυτον τον user.*shop.at.mediapc.tv*( 998)
85 λιρες συν 30λιρες τα μεταφορικα, με Ups με online tracking και παραδοση σπιτι σου.


115 Λίρες Αγγλίας = 171,055 Ευρώ με σημερινή ισοτιμία.
Και μιλάμε για το απλό χωρίς την οθόνη, το ίδιο που αγόρασα προχθες στην Αθήνα με 130 Ευρώ. Έτσι για να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους...
 
Last edited:

bros400pgm

AVClub Enthusiast
Εγω δεν καταλαβα καλα, γιατι ο Θοδωρης μιλησε για 230 για το απλο. Ας απαντησει ο ιδιος αν εχω καταλαβει λαθος.

Η τιμη που αγορασα εγω (δυο κουτια) ηταν 115 λιρες και οντως ειναι 166ευρω.
Οσο για τα μεταφορικα, εγω δεν μενω Αθηνα, και οπου ρωτησα μου εβγαιναν παραπανω απο αυτα και εγω τουλαχιστον δεν μπορουσα να βρω κατι αλλο.

Αν μου πουν το ονομα της εταιρια που αγοραζαν θα το αναφερω.
 

Θοδωρής Ρ.

AVClub Addicted Member
230 το απλό το πήρα τον Ιούλιο από το hacshop στην Στουρνάρη.
Απλό, χωρίς vfd, χωρίς τροφοδοτικό,μόνο το κουτί.
Είχα κοιτάξει και σε online shops τότε, δεν το έβρισκα πουθενα φτηνότερο (ίσως 5-10 ευρώ, αλλά για τλοσο δεν άξιζε τον κόπο)
 

Θοδωρής Ρ.

AVClub Addicted Member
Άκυρο παιδιά, σορρυ.
μόλις πήγα και κοίταξα την απόδειξη. Το κουτί έκανε 130 ευρώ, αλλά με κάτι microsoft remote, κάτι ψύκτρες κλπ ο λογαριασμός ήταν 230 και μου είχε μείνει αυτό το νούμερο
Συγγνώμη για την παρανόηση αλλά ένα μυαλό χειμώνα-καλοκαίρι τι να σου κάνει....