Step Up 2: The streets - Step Up 2: Το Επόμενο Βήμα (2008)

ψηφιστε την ταινια


  • Total voters
    0

kosdion

Established Member
16 April 2008
117
step_up_2_rental.png


Παίζουν: Briana Evigan, Robert Hoffman, Telisha Saw, Will Kemp, Adam G. Sevani, Cassie Ventura.
Σκηνοθεσία: Jon Chu
Διάρκεια: 90'
Εταιρεία: Odeon
Πρόσθετο υλικό: Deleted Scenes, Featurettes, "Making Of" Featurette, 6 Music Video, Theatrical Trailers.
Ιστοεσελίδα DVD: http://www.odeon.gr/movieportal/GR/m...vieId=12800107


Μετά την παγκόσμια επιτυχία της ταινίας "Step Up: Στα Βήματα του Πάθους" το 2006, έρχεται ένα απολαυστικό σίκουελ, ένα μιούζικαλ που στροβιλίζεται στους ρυθμούς των τελευταίων hip -hop hits.
Η Άντι είναι νέα μαθήτρια στη Σχολή Καλών Τεχνών του Μέριλαντ και προσπαθεί να προσαρμοστεί στον νέο αυτό κοινωνικό κύκλο. Ο Τσέιζ είναι το μεγαλύτερο ταλέντο της σχολής. Οι δυο τους θα ενώσουν τις δυνάμεις τους στον μεγαλύτερο χορευτικό διαγωνισμό, μια ιλιγγιώδης μάχη χορευτικών κινήσεων με τίτλο "The Streets". Ενώ η αγωνία και η πίεση κορυφώνονται, η σχέση ανάμεσά τους θα αρχίσει να περιπλέκεται. Η Άντι θα ανακαλύψει ποια είναι αλλά και ποια μπορεί να γίνει...
 

kosdion

Established Member
16 April 2008
117
Καλή ταινία με πολλή μουσική για τους fan του είδους.
H εικόνα ήταν πολύ καλή και ο ήχος (Dolby 5.1 & DTS).
Ξεχωρίζει η παρουσία της Briana Evigan ! !
Ιδιαίτερη εντύπωση μου έκανε και η παρουσία 6 μουσικών βίντεο στο πρόσθετο υλικό.
Ξεχωρίζει το "Is it you" με την Cassie Ventura.

Πάντως από μουσικής πλευράς, θα προτιμούσα την πρώτη ταινία.
 
18 June 2006
8,260
Θεσσαλονίκη
Step Up 2: The streets - Το Επόμενο Βήμα

Η ταινία είναι ότι πιο must για την πιτσιρικαρία. Ιδικά τα κοριτσάκια έχουν πάθει μια ψύχωση με δαύτη και με αυτό το HIGH SCHOOL MUSICAL Θα μου πεις τις ίδιες χαζομαρίτσες δεν βλέπαμε κι εμείς όταν ήμασταν 12 -13 χρονών ? Τότε ήταν το Grease τώρα το step up . Η συγκεκριμένη μ άφησε παγερά αδιάφορο . Η πρώτη δε επίσης , τώρα αν στο νούμερο 14 αλλάξει κάτι δεν ξέρω.