27 DRESSES

ψηφιστε την ταινια


  • Total voters
    0
18 June 2006
8,260
Θεσσαλονίκη
51wsNiVukLL.jpg


27 ΦΟΡΕΜΑΤΑ
27 DRESSES
χώρα : ΗΠΑ
έτος:2008
είδος: ##@&%%*&%#?
σκηνοθεσία :Anne Fletcher
παίζουν : Katherine Heigl,James Marsden, Edward Burns
εικόνα : 2.40:1
Ήχος: d.d 5.1

Είναι απορίας άξιο το να γυρίζονται τέτοιες ταινίες και να κάνουν μάλιστα και εισιτήρια . Και άντε στην Αμερική τόσο τους κόφτει , εδώ στην Ελλαδούλα μας τι μας λείπει και βλέπουμε τέτοια εκτρώματα? Θα έλεγα καλά αλλά κρατιέμαι . Ειλικρινά με τσάτισε πάρα πολύ τούτη εδώ η ταινία αν λέγετε ταινία .
Βέβαια γούστα είναι αυτά . Είμαι και λίγο στραβός εγώ α ότι φαίνεται
 

spcav

AVClub Fanatic
18 August 2006
16,598
Στραβός δεν είσαι, απλώς ακόμα δεν έχεις αναπτύξει την ανοχή που πρέπει.

Δεδομένου ότι εξ ορισμού πάνω από τις μισές ταινίες που βγαίνουν είναι φεσάρες ενώ ζήτημα είναι το 10% να αξίζει, δεν καταλαβαίνω γιατί ακόμα συγχύζεσαι με κάτι τέτοιες σαν και δαύτη.
 
18 June 2006
8,260
Θεσσαλονίκη
Απάντηση: Re: 27 DRESSES

Στραβός δεν είσαι, απλώς ακόμα δεν έχεις αναπτύξει την ανοχή που πρέπει.

Δεδομένου ότι εξ ορισμού πάνω από τις μισές ταινίες που βγαίνουν είναι φεσάρες ενώ ζήτημα είναι το 10% να αξίζει, δεν καταλαβαίνω γιατί ακόμα συγχύζεσαι με κάτι τέτοιες σαν και δαύτη.

Δε συγχύζομαι βρε , πλάκα κάνω , εγώ όλα τα αλέθω . Άλλωστε αν ήταν έτσι δεν θα την έβλεπά. . Απλά θέλω να δώσω έτσι μια νότα υπερβολής σ αυτά που γράφω. Μη με παίρνεται και της μετρητοίς . Η ταινία δεν είναι τόσο κακή απλά δεν βλέπεται βρε αδερφέ -bye-
 

tatiana

AVClub Enthusiast
24 July 2006
1,006
Athens/Greece
Βασικά το θέμα για μένα δεν είναι μόνο ότι είναι κακή...για μένα δεν είναι ρομαντική κομεντί είναι κυνική και τραγικοφέρνει.......κατάθλιψη με έπιασε
 

kosdion

Established Member
16 April 2008
117
Μια πραγματικά ευχάριστη ταινία για ένα ευχάριστο απόγευμα.
 

spcav

AVClub Fanatic
18 August 2006
16,598
Βασικά το θέμα για μένα δεν είναι μόνο ότι είναι κακή...για μένα δεν είναι ρομαντική κομεντί είναι κυνική και τραγικοφέρνει.......κατάθλιψη με έπιασε
Πως κατάφερες καλέ με αυτό το απολύτως τίποτα (που το έχουμε δει και 200 φορες επίσης) να πάθεις κατάθλιψη, δεν καταλαβαίνω. :p

ΥΓ Εκτός αν εννοείς κατάθλιψη από την απίστευτη ανία :p
 

tatiana

AVClub Enthusiast
24 July 2006
1,006
Athens/Greece
Πως κατάφερες καλέ με αυτό το απολύτως τίποτα (που το έχουμε δει και 200 φορες επίσης) να πάθεις κατάθλιψη, δεν καταλαβαίνω. :p

ΥΓ Εκτός αν εννοείς κατάθλιψη από την απίστευτη ανία :p

Νομίζω από τις νευρώσεις της πρωταγωνίστριας.....δλδ φαντάσου να πηγαίνεις σε 27 άγνωστους γάμους φορώντας ένα κάρο μ@λ@κίες με ανθρώπους που δεν ξέρεις και στο τέλος ΚΡΑΤΑΣ και τα άθλια φορέματα σε ειδική ντουλάπα γιατί σου έχει μείνει απωθημένο να παντρευτείς...έλεος.....έλα Σύριε τώρα που δεν καταλαβαίνεις και πως με έπιασε κατάθλιψη...αν και μάλλον τσαντίλα είναι πιο σωστός όρος.....:p
 

spcav

AVClub Fanatic
18 August 2006
16,598
ok, got it (αν και παλι αυτο προυποθετει οτι ξεπερασες το απολυτο τιποτα της ταινιας και βρηκες, εστω και αφορμη, για μια βαθυτερη σκεψη - ε, αυτο δεν ειναι προς τιμην σου μαλλον :p)
 
Last edited:

tatiana

AVClub Enthusiast
24 July 2006
1,006
Athens/Greece
ok, got it (αν και παλι αυτο προυποθετει οτι ξεπερασες το απολυτο τιποτα της ταινιας και βρηκες, εστω και αφορμη, για μια βαθυτερη σκεψη - ε, αυτο δεν ειναι προς τιμην σου μαλλον :p)

yeah well u know me I'm a sucker for bad movies :p