Ps3 - Δεν διαβάζει τίποτα

Mapras10

Established Member
7 March 2008
204
Λεμεσό / Κύπρος
παιδιά έχω το PS3 περίπου 5-6 μήνες k δούλευε μια χαρά χωρίς κωλύματα χωρίς τίποτα έχω κάνει κανονικά τα update τις κονσόλας, σήμερα καθώς έπαιζα προ κόλλησε k μετά από αυτό δεν αναγνωρίζει κανένα δισκάκι δοκίμασα (metal gear, uncharched, olimpic games) τίποτα! ούτε ακούγεται θόρυβος ότι διαβάζει το ματάκι, το κλισά το άναψα τίποτα είμαι μέσα πάντως στην εγγύηση τι λέτε εσείς να απαιτήσω καινούργια κονσόλα?
 

sfortis

Administration Team
Staff member
3 August 2006
11,396
t3.large
Re: Ps3 - ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ

κλασσικό πρόβλημα με το BD drive

Δεν χρειάζεται να απαιτήσεις...το πας στην sony και σου το αντικαθιστούν με κάποιο που συνήθως κάνει και περισσότερο θόρυβο :D μάλλον είχαν ρυθμίσει χαμηλά τους θερμοστάτες και υπερθερμαινόταν το drive στα παλιότερα version
 

sfortis

Administration Team
Staff member
3 August 2006
11,396
t3.large
Re: Ps3 - ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ

οχι, θα το πας κατευθείαν εδώ:

COMETRON ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΕΠΕ.
Β.Γεωργίου 11 & Σουρή 152 32 ΧΑΛΑΝΔΡΙ
Τηλ.210 682 4564,210 685 0363. Fax :210 6821661
 

sotos65

AVClub Fanatic
25 August 2007
10,620
Χανιά
Απάντηση: Ps3 - ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ

Έχει Αθήνα στην Κύπρο? Ok, αστειεύομαι! :D
Αυτό λέει όμως κάτω από το avatar σου!
 

Mapras10

Established Member
7 March 2008
204
Λεμεσό / Κύπρος
Re: Ps3 - ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ

aaaaaa σωστός λάθος δικό μου απλά σπουδάζω εκεί k ήρθα κύπρο για διακοπές από κύπρο το αγόρασα k φεύγω 15 του μηνα εύχομαι να τελειώσει η ιστορία αυτή
 

sotos65

AVClub Fanatic
25 August 2007
10,620
Χανιά
Απάντηση: Ps3 - ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ

Λογικά θα το πας λοιπόν στον κοντινότερο αντιπρόσωπο της Sony στην Κύπρο. Διαφορετικά, αν δεν έχεις κάποιον κοντά, φυσικά στο μαγαζί που το πήρες...
 

georget

Supreme Member
31 March 2007
3,109
Λευκωσία
Re: Ps3 - ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ

Σήμερα και εμενα έπαθε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα το δικό μου είναι PS3 40GB, το πήρα Δεκέβριο του 2007 δηλαδή πριν ένα χρόνο και ένα μηνα. Δεν ξέρω τι γίνετε με εγγύηση αν είναι ένα η δυο χρονια.
 

akisnm156

AVClub Enthusiast
1 July 2007
1,012
Απάντηση: Re: Ps3 - ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ

Σήμερα και εμενα έπαθε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα το δικό μου είναι PS3 40GB, το πήρα Δεκέβριο του 2007 δηλαδή πριν ένα χρόνο και ένα μηνα. Δεν ξέρω τι γίνετε με εγγύηση αν είναι ένα η δυο χρονια.


Μη μου λες τέτοια.... και εγώ το Δεκέμβριο του 2007 το πήρα!!! :violent-smiley-030:

Λες μόλις περνάει η εγγύηση να χαλάει;; (Εκτός αν είναι 2 χρόνια, ΑΝ ξέρει κάποιος να μας ενημερώσει.......)
 
27 June 2006
7,771
Re: Ps3 - ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ

Κι εγώ εκείνο το μήνα το αγόρασα, αλλά είναι το 60αρι.

Συνήθως τα 40αρια το παθαίνουν, σωστά?
 

Trisalon

AVClub Addicted Member
30 May 2008
1,367
Re: Ps3 - ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ

εχει να κανει με τις παρτιδες ,παντως ενα ειναι το σιγουρο καλυτερη εκδοση απο πλευρας αξιοπιστιας , κατασκευης και αντοχης δεν θα υπαρξει οπως βγηκαν τα 20gb , 60gb , στα επομενα κοψανε το κοστος αφαιρεσαν πολλα εξαρτηματα ακομα και απο το hardware και τα αντικατεστησαν με φτηνοτερα
 

drillgr

New member
2 February 2009
23
Re: Ps3 - ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ

Επαθα και γω το προβλημα αυτο, 1 χρονο και 1 μηνα μετα την αγορα.
Ζητανε 230 ευρω για την αντικατασταση με μεταχειρισμενη μιας και επισκευη δεν κανουν!!

Μιλαμε για πολυ απατεωνες, επαθα πλακα. Θα κανω καταγγελεια στον συνηγορο του πωλητη γιατι απο οσο ξερω οι εγγυησεις πρεπει να ειναι 2 χρονια και οχι 1 που εβαλαν αυτοι για να τα οικονομανε.
 

georget

Supreme Member
31 March 2007
3,109
Λευκωσία
Re: Ps3 - ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ

Εμενα μου έχουν σπάσει τα νεύρα, έχει τρεις μέρες που μίλησα με τους πάντες αλλα τίποτα δεν γίνετε. Δεν πρόκειται να ξανά αγοράσω προϊόν της Sony. θα πουλήσω όλα τα Games και accessories που έχω και θα μείνω με το 360 & Wii.
 

sfortis

Administration Team
Staff member
3 August 2006
11,396
t3.large
Re: Ps3 - ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ

πάρε τηλ. το easy buy world και θα στο επισκευάσουν σχετικά φτηνα
 

georget

Supreme Member
31 March 2007
3,109
Λευκωσία
Re: Ps3 - ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ

Το κακό είναι ότι είμαι Κύπρο και εδώ θέλουν 120 Ευρώ! Τώρα είμαι πολύ νευριασμένος και δεν θέλω να βλέπω Sony μπροστά μου, όταν ηρεμήσω ίσως προσπαθήσω να αλλάξω το μάτι μονος μου.