Eπιπλο home cinema

ncdbill

Senior Member
27 August 2008
382
Θεσσαλονικη
δε ξερω αν ειναι το σωστο μερος για να αναφερθω εδω.εψαξα αλλα δε βρηκα αντιστοιχο θεμα καπου αλλου.
ψαχνω επιπλο για να τοποθετησω δορυφορικο δεκτη,blue ray και dvd recorder.3 φετες με λιγα λογια.επειδη θα μπει στο σαλονι θελω να ειναι με καλο design.εψαξα και σε online shops(eshop,plaisio) και σε εταιριες οπως Vogels,Meliconi αλλα δε βρηκα αυτο που ζηταω.
Θελω να εχει μεγιστο μηκος 58 ποντους.να εχει 3 ραφια για φετες να ειναι κρυσταλλο,(με ασημι η μαυρο) και να εχει κολωνα για να κρυβονται τα καλωδια.
οπου και να ειδα ολοι σχεδον εχουν επιπλο για τηλεοραση και φετες με αποτελεσμα το μηκος να μην με περνει.εγω θελω επιπλο για hi fi.
υπαρχει καποια ιστοσελιδα η καποιο καταστημα που να μου δωσει επιλογες?
 

mr_rebelos

Μέλος Σωματείου
10 July 2006
11,508
Κερατσίνι
δε ξερω αν ειναι το σωστο μερος για να αναφερθω εδω.εψαξα αλλα δε βρηκα αντιστοιχο θεμα καπου αλλου.
ψαχνω επιπλο για να τοποθετησω δορυφορικο δεκτη,blue ray και dvd recorder.3 φετες με λιγα λογια.επειδη θα μπει στο σαλονι θελω να ειναι με καλο design.εψαξα και σε online shops(eshop,plaisio) και σε εταιριες οπως Vogels,Meliconi αλλα δε βρηκα αυτο που ζηταω.
Θελω να εχει μεγιστο μηκος 58 ποντους.να εχει 3 ραφια για φετες να ειναι κρυσταλλο,(με ασημι η μαυρο) και να εχει κολωνα για να κρυβονται τα καλωδια.
οπου και να ειδα ολοι σχεδον εχουν επιπλο για τηλεοραση και φετες με αποτελεσμα το μηκος να μην με περνει.εγω θελω επιπλο για hi fi.
υπαρχει καποια ιστοσελιδα η καποιο καταστημα που να μου δωσει επιλογες?

Για δες τα exelixis. Υπερτιμημενα κατα την γνωμη μου αλλα στο στυλ που θες. Αν θες μπορεις να δεις το site τους.
 

ncdbill

Senior Member
27 August 2008
382
Θεσσαλονικη
ευχαριστω οντως ειναι κοντα σε αυτο που θελω αν και βλεπω οτι ειναι απο Αθηνα και δεν εχει να παραγγειλω μεσω διαδικτυου.
αλλες προτασεις?
 

mr_rebelos

Μέλος Σωματείου
10 July 2006
11,508
Κερατσίνι
Απάντηση: Re: Eπιπλο home cinema

ευχαριστω οντως ειναι κοντα σε αυτο που θελω αν και βλεπω οτι ειναι απο Αθηνα και δεν εχει να παραγγειλω μεσω διαδικτυου.
αλλες προτασεις?

Μπορεις να ψαξεις με το google να δεις ποιοι τα εμπορευονται. Υπαρχουν καταστηματα για παραγγελεια μεσω διαδικτυου.
 

Babis K.

Super Moderator
Staff member
17 June 2006
28,671
Αθήνα
Ψάξε εδώ.

Αν βρείς κάτι να σου αρέσει τα αντιπροσωπεύει η "ONAR Audiovisual". Πάρε το 210-3463281 καί πές στο Βασίλη οτι είσαι από το Avclub.
 

apextos

Established Member
6 February 2008
221
Εγώ έψαξα αρκετά πριν λίγους μήνες αλλά δεν βρήκα κάτι να καλύπτει τις ανάγκες μου.

Σχεδίασα στο χαρτί διάφορα έπιπλα, πήρα ιδέες από έτοιμα και κατέληξα σε μία ιδιοκατασκευή με άριστα αποτελέσματα, ποιότητα και τιμή.

Πάρε ιδεές από εδώ

http://www.munari.it/lingue.asp

Υπάρχουν στην Ελλάδα αλλά οι τιμές είναι τσιμπημένες απαράδεκτα.
 

dimitris__

AVClub Addicted Member
23 November 2007
2,013
Γλυκά Νερά Αττικής
Και γω είχα ψάξει, αλλά η μόνη λύση στην περίπτωση είναι μαραγκός. Με 300 ευρώ μου έφτιαξε ότι ακριβώς ήθελα με ξύλο και γυαλί, κρυφά ροδάκια κλπ.
 

sakisxas

Supreme Member
7 September 2006
5,385
C:\Greece\Komotini
Εγώ έψαξα αρκετά πριν λίγους μήνες αλλά δεν βρήκα κάτι να καλύπτει τις ανάγκες μου.

Σχεδίασα στο χαρτί διάφορα έπιπλα, πήρα ιδέες από έτοιμα και κατέληξα σε μία ιδιοκατασκευή με άριστα αποτελέσματα, ποιότητα και τιμή.

Πάρε ιδεές από εδώ

http://www.munari.it/lingue.asp

Υπάρχουν στην Ελλάδα αλλά οι τιμές είναι τσιμπημένες απαράδεκτα.

Μunari?
Ιταλικό....κιόλας;
Ε,γι αυτό είναι....ακριβά :flipout::flipout::flipout:
 

ncdbill

Senior Member
27 August 2008
382
Θεσσαλονικη
Ευχαριστω πολυ παιδια,τελικα βρηκα απο καταστημα expert αυτο που ηθελα και απο 2 διαφορετικες εταιριες VCM και Sonorus.
Λιγο ακριβα(250 και 400 αντιστοιχα)αλλα ειναι ακριβως αυτο που ηθελα!