SONY HT-DDW880

Jimmy

AVClub Enthusiast
25 August 2006
779
Τι γνώμη έχετε για το παραπάνω Home cinema,http://www.shopcenter.gr/index.php?id=00000211&ref=pathfinder αξιζει τον κοπο??
Τιμη 380e με φπα.
(Διαθετω μια Samsung LCD 37R72B και ενα HD950 DVD εξισου της Samsung και ο χωρος μου δεν ξεπερνα τα 25τ.μ)

Μερικα λογια:

SONY Home Cinema 6.1 HDMI HT-DDW880 Simply use the potential of your platin DVD with the a complet Home Cinema 6.1 HT-DDW880 that includes 6 speakers of which one is a 150 W power subwoofer for a total power of 930 W and also intergrate a high definition HDMI port. The HT-DDW880 will give you the opportunity to discover your films with an absolut realism because of its intergration with the audio Dolby Digital EX, DTS ES and Dolby decoders. So that quality and made sound are most faithful to reality, the system integrates function DCAC of autocalibration of the enclosures.The system Home Cinema HT-DDW880 combines the image High definition and a sound quality worthy of the largest movie theaters, so that the spectacle is total.

Jimmy
 

Κρυωνάς Νίκος

AVClub Addicted Member
17 June 2006
2,407
Κιλκίς
Πολύ καλή επιλογή για την κατηγορία που κινείτε.(Έχει γίνει νομίζω "πρόσφατα" αναφορά στο συγκεκριμένο set από κάποιον ευτυχή κάτοχο)

Στα θετικά του βάζω τα καφέ πλαινά μια αισθητική άποψη που έχει εγκαταληφθεί από άλλους κατασκευαστές.

Σαν ανταγωνιστικό θα έβαζα κάτι αντίστοιχο από dennon.
 

wireless

New member
19 June 2006
26
Από ότι είδα σε κάποια σαιτς, θα έρθει στις 9/11/2006.

Το έχει κανείς αγοράσει ή δει?

Δεν ξέρω τί λέει από άποψη ποιότητας σαν ενισχυτής και σαν σετ ηχείων, πάντως η τιμή του είναι πάρα πολύ καλή!!!

Απόψεις?
 

Κρυωνάς Νίκος

AVClub Addicted Member
17 June 2006
2,407
Κιλκίς
To συγκεκρημένο πακετάκι είναι πολύ αξιόλογο για τα λεφτά που ζητάει το είπα και παραπάνω, από πλευράς επιδόσεων το κατατάσω ανάμεσα στα κορυφαία μικρά πακέτα με ηχεία βάσεως κάτω από 400 €.
Όσο για το πότε κυκλοφόρησε έχει τουλάχιστον 6 μήνες.

Σε γενικές γραμμές σε συτή τη κατηγορία τιμής παίζει μεγάλο ρόλο η αισθητική προσέγγιση του θέματος, οπότε τα κριτήρια του καθενός δεν μπορεί να είναι αντικειμενικά.

Υ.Γ. Ενα ακόμα θετικό σημείο είναι ο πολύ καλός ενισχυτής που είναι μια κλάση πάνω από την κατηγορία του "όλα σε ένα" προσφέροντας έτσι δυνατότητες αναβάθμησης.
 

ilias

Supreme Member
18 June 2006
9,145
Bratislava
Με ενδιαφέρει κι εμένα το συγκεκριμένο σετ.

Αυτό το audioshop.gr είναι αξιόπιστο? το έχει δοκιμάσει κανείς?
 

wireless

New member
19 June 2006
26
Αν υπάρχει εδώ και 6 μήνες γιατί δεν υπάρχει σε άλλα καταστήματα και ούτε στο Ελληνικό σαιτ της Sony?

Αν ξέρει κανείς κατάστημα στη Θεσσαλονίκη που να το έχει θα με ενδιέφερε να το ακούσω.
 

Jimmy

AVClub Enthusiast
25 August 2006
779
Τελικα το παρηγγειλα απο ενα "μαγαζι-φιλο" και θα τα παρω 300Ε παρακαλώ:Banane0:
Θα τα έχω στα χερια μου το απογευμα της Τριτης και αν ολα πανε καλα το βραδακι θα σας πω τις εντυπωσεις μου..

Φιλε wireless και γω την ιδια απορια είχα για το site της sony αλλα το ιδιο συνεβει και οταν ηθελα να αγορασω την τηλεοραση μου δηλαδη το site του fourli δεν ειχε καν 37" στην λιστα του ενω η τηλ υπηρχε πολυ καιρο πριν!!Απλα νομιζω πως αυτο συμβαινει γιατι καποιοι βαριουνται απλα να κανουν την δουλεια τους.:violent-smiley-030:
 

Jimmy

AVClub Enthusiast
25 August 2006
779
Παιδια το μαγαζι ειναι τo Expert στον Αγιο Δημητριο.Απλα επειδη έχω αγορασει αρκετα πραγματακια για το καινουργιο μου σπιτι απο εκει (με τα αναλογα παζαρια βεβαια) ο τυπος μου κανει πολυ καλυτερες τιμες, της μετρητοις βεβαια!!

Θα ακολουθήσει review για ολους οσους θελήσουν να το αγοράσουν.

Ελπιζω να μείνω ευχαριστημένος!!:music-smiley-005:
 

Jimmy

AVClub Enthusiast
25 August 2006
779
Αλλαγη σχεδίων τελικά:damnyou:
Μετα απο πολυ προβληματισμο:chinscratch: :chinscratch: κατεληξα στο συμπερασμα οτι θα κανω υπομονη μεχρι την εκθεση Ηχος & Εικονα για να εχω ολοκληρωμενη αποψη γυρω απο τον κοσμο του home cinema και του τι προτιμουν να ακουν τα αυτια μου:music-smiley-005:
Η λυση της Sony πιστευω οτι θα ηταν πολυ καλη-οικονομικη λυση και παντα θα υπαρχει στο πισω μερος του αυτιου μου:music-smiley-005:

Ευχαριστω ολα τα παιδια για τις γνωμες τους και αντε να δω που θα καταληξω τελικα...