Ana Caram - Amazonia ( Checky , 1990 )

Tasos_Th

Supreme Member
5 September 2006
3,060
Goteborg, Vastra Gotaland, SVERIGE
Λοιπόν άκουσα σήμερα αυτό το cd και μου άρεσε πάρα πολύ , επειδή είδα σε κάποια threads αναφορές στην Chesky και επειδή εγώ δεν ξέρω και πολλά γι αυτήν την εταιρία ( αν και απο ότι κατάλαβα πρόκειται για θρύλο ), ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε ανάλογες κυκλοφορίες της και πού θα μπορούσα να τις βρώ ;

ΤΟ συγκεκριμένο album το έχετε ακούσει ; σας άρεσε ;
 

Dimosthenis

Supreme Member
17 June 2006
3,277
Μπορεις να δεις και ν ακουσεις πολλα, στο site www.chesky.com οπου εχει πολλα και διαφορετικα ειδη jazz και κλασικης.
Οσο για το συγκεκριμενο το εχω ακουσει και ειναι αρκετα καλο με πολυ προσεγμενη ηχογράφιση.
 
anasthom said:
Λοιπόν άκουσα σήμερα αυτό το cd και μου άρεσε πάρα πολύ , επειδή είδα σε κάποια threads αναφορές στην Chesky και επειδή εγώ δεν ξέρω και πολλά γι αυτήν την εταιρία ( αν και απο ότι κατάλαβα πρόκειται για θρύλο ), ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε ανάλογες κυκλοφορίες της και πού θα μπορούσα να τις βρώ ;

ΤΟ συγκεκριμένο album το έχετε ακούσει ; σας άρεσε ;

Πρέπει να έχει ένα κομμάτι σε ένα sampler της chesky που έχω. Δε λέει και πολλά σα μουσική, αλλά έχει καλή ηχογράφηση. Αναφοράς θα έλεγα.
Μπες στην chesky όπως λέει και ο Δήμος να ακούσεις. Έχει πολλά δείγματα σε mp3.
 

ΚΥΡΙΤΣΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

AVClub Addicted Member
18 June 2006
2,010
Λάρισα
Παρεπιπτόντως ο Kos David Chesky, μας έκανε την τιμή και ήρθε στην Ελλάδα, νομίζω το 1997 στο θρυλικό Audio Hall στην Θεσσαλονίκη, και μας έδειξε το audio DVD όχι DVD-A. Η συζήτηση μαζί του ήταν εμπειρία, ειδικά για την τότε εποχή.