LG 42PG6000 : Reviews - Εντυπώσεις - Σχόλια

GIORGIO FUSINA

Established Member
27 October 2006
117
ΒΑΡΗ
Τελικά κατέληξα σε αυτήν...
και παρόλο που το πρώτο πράγμα που είδα, μετά απο πρόχειρο στήσιμο ήταν η ήττα μας στον αγώνα με την Σουηδία...δεν φαίνεται να το μετανιώνω...
Σύντομα θα επανέλθω ...και φυσικά θα χρειαστώ βοήθεια για το στρώσιμο και τις ρυθμίσεις...
 
Last edited:

Γιώργος.Χ

Moderator
Staff member
23 June 2006
5,867
Αττική
Re: Η 42PG6000 στολίζει το χώρο μου...

Καλορίζικη και καλοθέατη (ελπίζουμε από δω και περα με νικες της Εθνικής :fahne90:)

Αναμένουμε εντυπώσεις οταν μπορέσεις...
 

GIORGIO FUSINA

Established Member
27 October 2006
117
ΒΑΡΗ
Απάντηση: Η 42PG6000 στολίζει το χώρο μου...

δεν κατάφερα ακόμα να συντονίσω τα ψηφιακά κανάλια...γνωρίζει κάποιος να μου πεί???
 

GIORGIO FUSINA

Established Member
27 October 2006
117
ΒΑΡΗ
Απάντηση: Η 42PG6000 στολίζει το χώρο μου...

...μην απαντάτε όλοι μαζί δεν προλαβαίνω να διαβάζω...
κάνω αυτόματο συντονισμό ...αλλά από ψηφιακά επίγεια τίποτα...
μένω Βάρη...λέτε να φταίει αυτό...έχω καλό σήμα αλλά πιάνω μόνο 9 κανάλια...τα πιό γνωστά.
 

G.K.

New member
4 June 2008
23
Re: Η 42PG6000 στολίζει το χώρο μου...

Λογικα στο τηλεκοντρολ θα εχει ενα κουμπι που γυρναει απο αναλογικο σε ψηφιακο. Δοκιμασε να το βρεις, μπας και τα αποθηκευει εκει αυτοματα.
 

Soundgarden

New member
16 May 2007
81
Απάντηση: Η 42PG6000 στολίζει το χώρο μου...

Στην sony που έχει ο father στο πατρικό μου,έπρεπε να γυρίσω την κεραία έστω και ελάχιστα για να ανιχνευθούν τα ψηφιακά.
Μέχρι να πετύχω την κατάλληλη θέση τα έχανε συχνά...ειδικά όταν φυσούσε.
Τα αναλογικά δεν επηρεαζόντουσαν από τις μικρές μεταβολές της κεραίας αλλά τα ψηφιακά....:BDGBGDB55:

Μιλάω για «ψιλοδύσκολη» περιοχή της Λάρισας όσον αφορά το σήμα.
Τα ψηφιακά εκπέμπουν από Πήλιο μόνο...και στην αρχή αναρωτιόμασταν γιατί δεν τα βλέπουμε.....ήταν γυρισμένη η κεραία στο Δοβρούτσι.:violent-smiley-030:
 

snowdevil

New member
3 April 2008
88
Στ' άστρα
Re: Η 42PG6000 στολίζει το χώρο μου...

Πρίν από ένα λεπτό έδωσα την παραγγελία μέσω net στο πλαίσιο και αύριο :Banane0::Banane0::Banane0::music-smiley-005::music-smiley-005::music-smiley-005:θα την έχω στο χώρο μου όπως μου είπε η ευγενέστατη υπάλληλος του πλαισίου.
Άντε να δούμε...ούτε ραντεβού με γκόμενα να είχα ...τόσο άγχος.
Να σημειώσω επίσης οτι μιλώντας με τα κεντρικά του πλαισίου μου είπανε οτι μπορώ να κλείσω ένα ραντεβού και να έρ8ει τεχνικός τους να την ρυθμίσει...χρώματα και τα σχετικά...τι λέτε αξίζει (δωρεάν πάντα).
 

snowdevil

New member
3 April 2008
88
Στ' άστρα
Re: Η 42PG6000 στολίζει το χώρο μου...

Μίλησα πρίν από λίγο με πλαίσιο και μου είπανε οτι η παράδοση θα γίνει την δευτέρα και όχι αύριο. Τα νεύρα μου..και είχα φτιαχτεί οτι θα την έχω αύριο.....:violent-smiley-030::violent-smiley-030::violent-smiley-030:
 

smoothbore

AVClub Addicted Member
23 March 2007
2,615
Re: Η 42PG6000 στολίζει το χώρο μου...

Μίλησα πρίν από λίγο με πλαίσιο και μου είπανε οτι η παράδοση θα γίνει την δευτέρα και όχι αύριο. Τα νεύρα μου..και είχα φτιαχτεί οτι θα την έχω αύριο.....:violent-smiley-030::violent-smiley-030::violent-smiley-030:

Ετσι γινετε παντα με τις "μελαχρινες" ,στην αρχη το παιζουν ντιβες και σε παιδευουν .......μετα την "κουλουρα" ομως τα κανουν ολα :flipout::flipout:
 

akren

Supreme Member
8 June 2007
4,266
Ηρακλειο
Απάντηση: Re: Η 42PG6000 στολίζει το χώρο μου...

Ετσι γινετε παντα με τις "μελαχρινες" ,στην αρχη το παιζουν ντιβες και σε παιδευουν .......μετα την "κουλουρα" ομως τα κανουν ολα :flipout::flipout:

:flipout::flipout:


........................
 

tiborakos

Established Member
13 February 2007
211
Re: Η 42PG6000 στολίζει το χώρο μου...

και συμφέρουν???:chinscratch:
 

underdog

Supreme Member
26 November 2007
6,744
Θεσσαλονίκη
Re: Η 42PG6000 στολίζει το χώρο μου...

Μπράβο βρε snow, να γίνουμε πολλοί!
Και η τιμή κανόνι, απλά κοίτα να μην την δούνε φίλοι σου με 40άρες LCD του διχίλιαρου γιατί θα έχουμε δράματα...
 

czoun

Supreme Member
29 November 2007
7,734
Αθήνα
Απάντηση: Re: Η 42PG6000 στολίζει το χώρο μου...

Μπράβο βρε snow, να γίνουμε πολλοί!

Ίσα με πόσους λες...????....:gossip:

...πάντως αν χρειαστείς λίστα ...θα σου πω πως γίνεται...:listen:

.......:vroam:


:flipout::flipout:......-bye-
 

czoun

Supreme Member
29 November 2007
7,734
Αθήνα
Απάντηση: Η 42PG6000 στολίζει το χώρο μου...

Από τις 6:00 το απόγευμα...!!!!..μα καλά που ήσουν...???

...-bye-
 

snowdevil

New member
3 April 2008
88
Στ' άστρα
Re: Η 42PG6000 στολίζει το χώρο μου...

Ήρθε....ήρθε....ήρθε.
Αγαπητά μου παιδιά από χτές το πρωί είμαι κάτοχος της περι ου ο λόγος τηλεόρασης. Να πω την μαυρή αλήθεια ακόμη δεν βρήκα χρόνο ούτε να την συνδέσω...απλά κατάφερα να την βγάλω από το κουτί και να την θαυμάζω κλειστή. (ελπίζω και ανοιχτή σύντομα :2thumb22sup:). Περιττό να πω οτι είναι τεράστια...γαϊδούρι σκέτο...(φαντάζομαι την 50άρα τι 8α 'ναι) και δίπλα στην 32LCD που έχω φαίνεται ακόμη πιο μεγάλη. Δυό λόγια για το τι περιέχει μέσα....απολύτος τίποτε εκτός από το τηλεκοντρόλ ένα πλαστικό για να τακτοποιήσεις τα καλώδια από πίσω, και ένα κάλυμα για να το χρησιμοποιήσεις αν βγάλεις την βάση της και την κρεμάσεις στον τοίχο.......α και το σχετικό manual σε CD αλλά και σε βιβλίο. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι που είχε και ένα πανακί μέσα για να την καθαρίζεις από σκόνες και δαχτυλίες. Αυτά τα ολίγα. Για την εγγύηση είδα και εγώ την λέξη παντεχνική...ελπίζω να μην μου χρειαστεί. Θα πάρω όμως την LG και θα τους δώσω το S/N να μου πούνε αν είναι αγορασμένη από αυτούς ή όχι.
Αυτά τα ολίγα σαν αρχή..ελπίζω να μην σας κούρασα...αναμείνατε εντυπώσεις για την ποιότητα εικόνας...σύντομα ελπίζω......