XBOX Live Gold account

softice

AVClub Addicted Member
28 October 2007
2,078
Υπάρχει κανένας εύκολος τρόπος να αγοράσω gold account για ένα χρόνο για το live χωρίς να μπλέξω με πιστωτικές;
Μετά από 3-4 μήνες που έχω την κονσόλα φλασαρισμένη, κάθε φορά που λήγει ο ένας μήνας δωρεάν, φτιάχνω ένα καινούργιο gamertag από την κονσόλα και μου δίνει ακόμα ένα μήνα gold αλλά φυσικά δεν είναι και ότι καλύτερο να αλλάζω gamertag συνέχεια.

Σε περίπτωση που φάω ban από το Live υπάρχει φίλος που έχει 360 χωρίς internet για να αλλάξουμε τις κονσόλες και να συνεχίσω να παίζω live ...νόμιμα.
Σε αυτή την περίπτωση θα μπορώ να κάνω recover το gamertag μου στην αφλασάριστη κονσόλα χωρίς επιπτώσεις;

**Δε νομίζω ότι παραβιάζουμε τους κανόνες μιλώντας για φλασαρισμένες κονσόλες χωρίς να αναφερθώ σε πειρατικά games.
Αν κάνω λάθος ας μου πείτε για να κάνω edit και να αφήσω μόνο ότι αφορά το gold account.
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Υπάρχει κανένας εύκολος τρόπος να αγοράσω gold account για ένα χρόνο για το live χωρίς να μπλέξω με πιστωτικές;

Πας στην τραπεζα Κυπρου παιρνεις μια prepaid και την δηλωνεις στο λογαριασμο σου στο XBOX (εκει που λεει paymant method).

http://www.prepaidcards.gr/

Καταθετεις μεσα 60 ευρω που ειναι το τιμημα για ενα χρονο XBOX Live και τελος.

Να χρεωθει η καρτα δεν μπορει σε περιπτωση που σου την κλεψουν και επισης δεν ειναι ονομαστικη δηλαδη μπορεις να καταθετεις λεφτα και να την χρησιμοποιεις οπου θελεις η ακομα και να την δανειζεις σε φιλους σου.

Σημειωση: Οι καρτες της τραπεζας Kυπρου ειναι οι μονες καρτες Ελληνικης τραπεζας που δεχεται η Microsoft. Ολες τις αλλες προσφατα τις εκοψαν.
 

zoomzoom

Established Member
11 February 2008
100
Αθηνα
Πας στην τραπεζα Κυπρου παιρνεις μια prepaid και την δηλωνεις στο λογαριασμο σου στο XBOX (εκει που λεει paymant method).

http://www.prepaidcards.gr/

Καταθετεις μεσα 60 ευρω που ειναι το τιμημα για ενα χρονο XBOX Live και τελος.

Να χρεωθει η καρτα δεν μπορει σε περιπτωση που σου την κλεψουν και επισης δεν ειναι ονομαστικη δηλαδη μπορεις να καταθετεις λεφτα και να την χρησιμοποιεις οπου θελεις η ακομα και να την δανειζεις σε φιλους σου.

Σημειωση: Οι καρτες της τραπεζας Kυπρου ειναι οι μονες καρτες Ελληνικης τραπεζας που δεχεται η Microsoft. Ολες τις αλλες προσφατα τις εκοψαν.


Σε συνεχεια της απαντησης που εδωσες κανω και εγω μια ερωτηση , πως ειναι δυνατον να ενεργοποιηθει εφοσον η υπηρεσια δεν παρεχετε στην ελλαδα σαν xbox live? και ζητα διευθυνση εξωτερικου οπως και καρτα πληρωμης απο τραπεζα του εξωτερικου, εχεις καποιες περισσοτερες λεπτομερειες υποψιν σου να αναφερεις για το συγκεκριμενο θεμα θα βοηθουσε παρα πολυ κοσμο πιστευω.
Σε ευχαριστω ...καλες γιορτες-bye-
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Xιλιαδες Ελληνες παιζουν στο XBOX Live. Aπλως την πρωτη φορα βαλε για χωρα Ιρλανδια με τα στοιχεια σου κανονικα στα Αγγλικα. Μετα μολις ενεργοποιηθει ο λογαριασμος μπορεις να αλλαξεις χωρα και να βαλεις Ελλαδα.-bye-
 

zoomzoom

Established Member
11 February 2008
100
Αθηνα
To εχεις δοκιμασει ?, ρωτω γιατι λογικα εαν ανοιξεις λογαριασμο στην Ιρλανδια , και βαλεις την καρτα σου να στην χρεωσουν για να ανοιξεις το xbox live τοτε πρεπει στην διευθυνση που εβαλες ,να παει και η αποδειξη ισως και καποιο διαφημιστικο με το ονομα σου και την καρτα σου, η ισως και καποιο κωδικο? τοτε τι γινετε σε αυτην την περιπτωση?
 

underdog

Supreme Member
26 November 2007
6,744
Θεσσαλονίκη
H Microsoft δέχτηκε κανονικά την κάρτα από άλλη Τράπεζα πριν λίγες μέρες Γιάννη (αγορά Windows). Είσαι σίγουρος για την Κύπρου; Ειδικά από τη στιγμη που είναι Βίζα ή Μάστερκαρντ δεν ξέρω και κατά πόσο δικαιούται να κάνει επιλογή.
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
H Microsoft δέχτηκε κανονικά την κάρτα από άλλη Τράπεζα πριν λίγες μέρες Γιάννη (αγορά Windows). Είσαι σίγουρος για την Κύπρου; Ειδικά από τη στιγμη που είναι Βίζα ή Μάστερκαρντ δεν ξέρω και κατά πόσο δικαιούται να κάνει επιλογή.

Πολλα παιδια ειχαν προβλημα στο XBOX live οταν εβαζαν καρτες Ελληνικων τραπεζων πχ. Πειραιως , Πιστεως κτλ.

Η μονη η οποια δουλευει σιγουρα ακομη ειναι η Kυπρου μαλλον επειδη εχει εδρα την Αγγλια.

Προφανως ειναι μια αποπειρα της Microsoft να διωξει τους Ελληνες απο το XBOX Live και εχουν κοψει καποιους κωδικους καρτων.

Για ολες τις αλλες υπηρεσιες της Microsoft που ετσι και αλλιως προσφερονται στην Ελλαδα νομιμα δεν νομιζω να υπαρχει κανενα προβλημα.
 

ΜΗΤΣ

Supreme Member
19 June 2006
3,418
Athens, Greece
Υπάρχει κανένας εύκολος τρόπος να αγοράσω gold account για ένα χρόνο για το live χωρίς να μπλέξω με πιστωτικές;
Μετά από 3-4 μήνες που έχω την κονσόλα φλασαρισμένη, κάθε φορά που λήγει ο ένας μήνας δωρεάν, φτιάχνω ένα καινούργιο gamertag από την κονσόλα και μου δίνει ακόμα ένα μήνα gold αλλά φυσικά δεν είναι και ότι καλύτερο να αλλάζω gamertag συνέχεια.

Σε περίπτωση που φάω ban από το Live υπάρχει φίλος που έχει 360 χωρίς internet για να αλλάξουμε τις κονσόλες και να συνεχίσω να παίζω live ...νόμιμα.
Σε αυτή την περίπτωση θα μπορώ να κάνω recover το gamertag μου στην αφλασάριστη κονσόλα χωρίς επιπτώσεις;

**Δε νομίζω ότι παραβιάζουμε τους κανόνες μιλώντας για φλασαρισμένες κονσόλες χωρίς να αναφερθώ σε πειρατικά games.
Αν κάνω λάθος ας μου πείτε για να κάνω edit και να αφήσω μόνο ότι αφορά το gold account.

Φίλε μου μπορείς να πας στο κατάστημα που είναι στην Πανόρμου (gameexplorers.gr) και να αγοράσεις μια καρτούλα cash...
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Φίλε μου μπορείς να πας στο κατάστημα που είναι στην Πανόρμου (gameexplorers.gr) και να αγοράσεις μια καρτούλα cash...

Ισχυει και αυτο. Μπορεις επισης να αγορασεις καρτα απο ebay. Μερικες φορες ομως οι κωδικοι που σου στελνουν δεν ισχυουν οποτε εχω ακουσει παιδια που εχασαν τα λεφτα τους.