Samsung A656 LCD : Reviews - Εντυπώσεις - Σχόλια

Μανωλάς Βλάσης

AVClub Enthusiast
19 June 2006
794
Samsung LE46A656 : Reviews - Εντυπώσεις - Σχόλια

Πρόκειται για τη Samsung LE-46A656. Review δεν είδα πουθενά. Στην Ελλάδα πάντως ήλθε (ο Φουρλής τη διαθέτει). Θα ήταν ενδιαφέρον αν κάποιος γνώριζε κάτι περισσότερο (κανένα review, αν αντικαθιστά άλλο μοντέλο κ.τ.λ.). Περίεργο είναι ότι στο επίσημο site της Samsung δεν την είδα.
 

GeoGeoGeo

Supreme Member
28 March 2007
3,498
Re: Νέα Samsung LCD

Υπομονή παιδιά ηρεμήστε ολοκαίνουργια είναι αντικαθιστά την F86
 

rommel06

New member
9 April 2008
20
Αθηνα
Re: Νέα Samsung LCD

Καλημερα και απο εμενα.Δεν αντικαθιστα πληρως την σειρα F.Συμφωνα με την τελευταια ενημερωση που εχω η σειρα F θα καταργηθει τον Σεπτεμβριο που θα βγουν καποια αλλα καινουρια μοντελα...Εγω παντως την παρελαβα σημερα τελικα..Πιο νωρις απο οτι προγραμματιζα και ειχα αναφερει σε αλλο post.Δεν την εχω εγκαταστησει ακομη.Μολις το κανω να ειστε σιγουροι οτι θα εχετε νεα μου!!!
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: Νέα Samsung LCD

Προφανως οσο υπαρχει ακομη stock απο την F θα κυκλοφορουν καποια κομματια. Ειδικα οταν μιλαμε για το Γιουνανισταν μπορει να την βλεπουμε για καιρο ακομη.

Στην Aγγλια συμφωνα με μελος του AVforums ηδη η F86 δεν υπαρχει σε πολλα καταστηματα τα οποια εδιωξαν το στοκ ενοψη της παραλαβης των νεων μοντελων.
 

rommel06

New member
9 April 2008
20
Αθηνα
Re: Νέα Samsung LCD

Προφανως οσο υπαρχει ακομη stock απο την F θα κυκλοφορουν καποια κομματια. Ειδικα οταν μιλαμε για το Γιουνανισταν μπορει να την βλεπουμε για καιρο ακομη.

Στην Aγγλια συμφωνα με μελος του AVforums ηδη η F86 δεν υπαρχει σε πολλα καταστηματα τα οποια εδιωξαν το στοκ ενοψη της παραλαβης των νεων μοντελων.
Απλα εγω ανεφερα οτι θα υφισταται σαν μοντελο στον επισημο εμπορικο καταλογο της Samsung μεχρι τον Σεπτεμβριο.Τωρα αν θα εχουν προβληματα διαθεσιμοτητας δεν το γνωριζω.Πολυ πιθανον!!!
Παντως ηδη ανακοινωθηκε πτωση στην λιανικη τιμη της F απο τον ιδιο τον Φουρλη..
 

GeoGeoGeo

Supreme Member
28 March 2007
3,498
Re: Νέα Samsung LCD

αρα θα καταργηθεί όταν έρθει και η σειρά 7 που προσθέτει καποιες multimedia features
 

Θωμάς1

AVClub Addicted Member
26 June 2006
1,760
Θεσσαλία
Απάντηση: Νέα Samsung LCD

Μια γρήγορη ερώτηση.
Το πάνελ της είναι γυαλιστερό όπως και οι προηγούμενες;
 

rommel06

New member
9 April 2008
20
Αθηνα
Re: Απάντηση: Νέα Samsung LCD

Μια γρήγορη ερώτηση.
Το πάνελ της είναι γυαλιστερό όπως και οι προηγούμενες;
Δεν την εχω ανοιξει ακομα οπως ειπα αλλα συμφωνα με ενημερωση που εχω το υλικο της ειναι το ιδιο με το υλικο της ηλιοροφης της καινουριας Mercedes,καθως η Samsung πηρε την αποκλειστικοτητα χρησης του για 2 χρονια, και ιριδιζον...
Περισσοτερα το βραδακι..
 

Θωμάς1

AVClub Addicted Member
26 June 2006
1,760
Θεσσαλία
Απάντηση: Re: Απάντηση: Νέα Samsung LCD

Δεν την εχω ανοιξει ακομα οπως ειπα αλλα συμφωνα με ενημερωση που εχω το υλικο της ειναι το ιδιο με το υλικο της ηλιοροφης της καινουριας Mercedes,καθως η Samsung πηρε την αποκλειστικοτητα χρησης του για 2 χρονια, και ιριδιζον...
Περισσοτερα το βραδακι..

OK. Αναμένουμε!
Καλορίζικη!!!!!!!!!!!-bye-
 

PARALLAX

Established Member
27 June 2006
148
Re: Απάντηση: Νέα Samsung LCD

Δεν την εχω ανοιξει ακομα οπως ειπα αλλα συμφωνα με ενημερωση που εχω το υλικο της ειναι το ιδιο με το υλικο της ηλιοροφης της καινουριας Mercedes,καθως η Samsung πηρε την αποκλειστικοτητα χρησης του για 2 χρονια, και ιριδιζον...
Περισσοτερα το βραδακι..

!!!! Τί άλλο θα δούμε! Θα μας τρελλάνει η samsung...
 

mezzanine

AVClub Enthusiast
19 June 2006
744
Re: Νέα Samsung LCD

Καλορίζικη, και περιμένουμε full review και φωτογραφίες. Το πάνελ είναι γυαλιστερό και υποτίθεται βελτιώμενο απο τις F86. Επίσης σύμφωνα με το avsforum έχει καλύτερη εικόνα, καλύτερο μαύρο και επιτέλους καλή κίνηση με τα 100Hz.

Για calibration μια καλή αρχή θα ήταν να βάλεις τις ρυθμίσεις της F86 απο το HDTVTest.co.uk.
 

rommel06

New member
9 April 2008
20
Αθηνα
Re: Νέα Samsung LCD

Λοιπον το εστησα το μωρο αλλα δυστυχως ΔΕΝ εχω ρευμα!!!!!
ΕΛΕΟΣ!!!!!
Παντως απο εξωτερικη εμφανιση δεν εχω λογια...απλα εξαιρετικη!!!Το περιγραμμα του πανελ δινει την εντυπωση πως ειναι φτιαγμενο απο κρυσταλλο υψηλης ποιοτητος εξ'ου και το crystal design που ειναι το ονομα της σειρας...
Αλλη καταπληκτικη λεπτομερεια ειναι το οτι τα κουμπια που εχουν οι αλλες τηλεορασης στο πλαι της συσκευης , οπως standby , ενταση , κτλ τωρα ειναι πανω στο frame του panel και ειναι αφης!!!
Η βαση ειναι περιστρεφομενη και απο εξοδους αλλο τιποτα :
1.4 HDMI
2.2 SCART
3.DVI
4.PC IN
5.AUDIO OUT - OPTICAL
6.USB
7.COMPONENT
8.AUDIO OUT - RCA
9.S-VIDEO
και υποδοχη καρτας CI !!!
Τελος εχει κι αυτη τελικα την KENSINGTON LOCK η οποια,οπως με ενημερωσε φιλος σε αλλο ποστ,ειναι αντικλεπτικο συστημα προστασιας!!!

Το μονο που καπως με χαλασε για να λεμε και τα αρνητικα της ειναι το τηλεχειριστηριο...μοιαζει λιγο "ψευτικο" και ειναι αρκετα μεγαλο.Το μονο θετικο ειναι οτι εχει μεγαλα και ανατομικα πληκτρα..
 
Last edited:

mezzanine

AVClub Enthusiast
19 June 2006
744
Re: Νέα Samsung LCD

Για αυτό υπάρχει το Harmony της Logitech...
Μόλις έρθει το ρεύμα περιμένουμε νέα σου. Κυρίως για το πώς χειρίζεται την κίνηση και αν βλέπεις βελτίωση στα 100Hz σε σχέση με τις άλλες LCD.