Έρωτας Δίχως Παρόν

ψηφιστε την ταινια


  • Total voters
    0
18 June 2006
8,260
Θεσσαλονίκη
20DRVRVR01735.jpg

(Πολύ σύντομα σε DVD)

Έρωτας Δίχως Παρόν
The Lake House

Χώρα: ΗΠΑ
Έτος: 2006
Διάρκεια: 98’
Είδος: Αισθηματική – φαντασίας
Σκηνοθεσία: Αλεχάντρο Αγκρέσι
Πρωταγωνιστούν( ντεμεκ): Κιάνου Ρηβς , Χάντρα Μπούλοκ , Κρίστοφερ Πλάμερ
Εικόνα: 2,40:1
Ήχος: D.D 5,1

Είχα σκοπό να την κράξω χωρίς κανένα ενδοιασμό αλλά ποίος με σώζει μετά απ την Νικόλ. :flipout:

Έτσι λοιπόν με βάση τα παραπάνω σας λέω ότι πρόκειται για μια πάρα πολύ ωραία ταινία άκρος ρομαντική που θ αγγίξει κατευθείαν την καρδιά σας . ¨Έξυπνο σενάριο που σπάνια συναντάς σε ταινίες του είδους. Οι δυο πρωταγωνιστές σε μεγάλα κέφια καταθέτουν την ψυχή τους αποδεικνύοντας περίτρανα το αστείρευτο ταλέντο τους.. Σίγουρα μια ταινία που θα σαρώσει στα επόμενα Oscar . Η μήπως στα βατόμουρα? :award:

Για να είμαι ειλικρινής δεν την έχω δει ακόμα και πιθανών και να την αποφύγω :twoguns:

Το story


Η μοναχική γιατρός Κέιτ Φόρστερ μετακομίζει από τα προάστια του Ιλινόις, στο Σικάγο. Προτού φύγει από το πανέμορφο σπίτι που νοίκιαζε, αφήνει ένα σημείωμα για τον επόμενο ένοικο ζητώντας του να της προωθεί την αλληλογραφία της στη νέα της διεύθυνση. Ο νέος ένοικος, ο αρχιτέκτονας Άλεξ Γουάιλερ, αρχίζει να αλληλογραφεί με την Κέιτ μετά από ένα παράξενο περιστατικό και σύντομα αρχίζουν να νιώθουν δυνατά αισθήματα ο ένας για τον άλλο. Το πρόβλημα όμως είναι ότι κατά παράδοξο τρόπο ζουν σε διαφορετικούς χρόνους: τους χωρίζει μια διαφορά δύο ετών
 

Νικόλ

AVClub Addicted Member
19 June 2006
2,237
ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
:flipout: :flipout: :flipout: :flipout: καλά τα λες Κώστα!!!!! Αν κι ήμουν σίγουρη μόλις είδα το thread πως θα την είχες θάψει την ταινία.....
Όπως καταλάβατε εμένα μου άρεσε η ταινία, δεν έκανα και τούμπες, αλλά είναι αρκετά καλή και "ιδιαίτερη", την συνιστώ ανεπιφύλακτα.....
 
Last edited:

Lepton

Supreme Member
19 June 2006
5,346
Γλυφάδα
Δεν την έχω δει ακόμα, αλλά θα μου μείνει αξέχαστη η κριτική του Ακτσόγλου:
"Να τη δουν όσοι έχουν αρχιτεκτονικά ενδιαφέροντα!" :flipout: