Σε Βλέπω 4 — Saw 4

ΨΩΦΗΣΤΕ ΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ


  • Total voters
    0
18 June 2006
8,260
Θεσσαλονίκη
saw4Posterartwork.jpg

(έρχεται τις επόμενες μέρες)

Σε βλέπω 4
Saw 4
Εναλλακτικός τίτλος : Με βλέπεις αλλά δεν ξέρω για πόσο ακόμα
ΜΑΧΑΛΑΣ: Αμερική
ΠΌΤΕ: Τότε
ΕΙΔΟΣ : Να μην το χαρακτηρίσω καλύτερα
ΜΑΣΤΟΡΑΣ : Μπομπ ο μάστορας
ΠΑΙΧΤΕΣ : Κωστας Μαντιλορ και θα ήθελε και ο Κώστας ο
showsexy

Κρατάει : 108’

Αυτή η μακακία των αμερικανικών studio ν' αναπαράγουν ταινίες απ το τίποτα έχει αρχίσει και μ εκνευρίζει αφάνταστα τελευταία . Πριν από μερικά χρόνια είχαμε δει ένα ότι νάνε σενάριο που έμπαζε από παντού να κάνει τρελές κονόμες στο boxoffice και να ενθουσιάζει τον άψαχτο θεατή που αρέσκεται σε δήθεν έξυπνα σενάρια . Ναι τα τρικ του φινάλε με τον υποτιθέμενο νεκρό καταμεσής του σκηνικού να είναι τελικά ο θύτης μας ξεγέλασε δίνοντας μας το γλυκό στο τέλος ενώ συγχρόνως και με την γλυκιά γεύση στα χείλη αγνοήσαμε τις ένα σορό αρλούμπες που δεν έστεκαν καθ όλη την διάρκεια της ταινίας . Μετά από 2 – 3 συνέχειες της ταινίας ο μάστορας αποφάσισε να μπαλώσει το σουρωτήρι σενάριο του πρώτου μέρους για να έχει το άλλοθι να συνεχίσει το μακάβριο έργο του . Και να που φτάσαμε αισίως στο 4 μέρος και δεν είμαστε καν σίγουροι αν είναι και το τελευταίο . Εδώ ο μάγκας στήνει τις αριστοτεχνικές παγίδες του ακόμα και νεκρός αφού στο προηγούμενο μέρος έχει πεθάνει . Πώς γίνεται αυτό? . Μα αγάπες μου γλυκές αν είναι για δολάρια όλα γίνονται.
 
Last edited:

jim...

Moderator
Staff member
22 February 2008
24,618
Μπακοτσιάνος...
Re: SAW 4

Όχι ρε παιδιά τέτοιο θάψιμο. Υπάρχουν και οι φανατικοί του είδους. Όταν είχε πρωτοβγεί είχε κάνει τη διαφορά. Και ακόμα κάνει. Το είδα πριν 2-3 μήνες και μου έχει μείνει αυτή η "αλλιώτικη" αίσθησή του.

Αυτό που πιστεύω και εγώ είναι πως κάποια στιγμή θα το γυρίζουν με προχειρότητα. Ήδη γυρίζουν το 5.

Αλλά δεν παύει να είναι σταθμός στο είδος του!

Προσωπική γνώμη πάντα-bye-
 
18 June 2006
8,260
Θεσσαλονίκη
Απάντηση: SAW 4

Βρε μη μου θυμώνεις , κι εμένα προσωπική μου άποψη είναι τα παραπάνω. Μάλιστα δε σου κρύβω πως όταν πρωτοείδα το πρώτο μέρος ενθουσιάστηκα αλλά μόνο για μερικές ώρες . Όταν το καλοσκέφτηκα απογοητεύτηκα πλήρως
 

jim...

Moderator
Staff member
22 February 2008
24,618
Μπακοτσιάνος...
Re: SAW 4

Όχι βρε Κώστα. Δεν σου θυμώνω. Τη γνώμη σου την έχω ακολουθήσει αρκετες φορές και έχω βγει κερδισμένος.

Όμως θυμάσαι στο 1ο, στο τέλος όταν μετά από όλα αυτά που έγιναν, κουνήθηκε το πτώμα μετά από 1,5 ώρα που είχες συνηθήσει να το βλέπεις χάμω πως ένοιωσες? Αυτό εννοούσα...

Σκηνοθετικά ήταν χάλια, ήταν πολύ έξυπνο όμως. Και σαν λάτρης των θρίλερ, ήταν κάτι που είχα να το δω καιρό...

Πάντως συμφωνούμε πως έτσι όπως το πάνε στο saw VIII ή το Saw IX, ο παππούς θα βάζει παγίδες μέσω των εγγονών του!
 

rider

Supreme Member
5 December 2006
8,069
Re: SAW 4

Όχι βρε Κώστα. Δεν σου θυμώνω. Τη γνώμη σου την έχω ακολουθήσει αρκετες φορές και έχω βγει κερδισμένος.

Όμως θυμάσαι στο 1ο, στο τέλος όταν μετά από όλα αυτά που έγιναν, κουνήθηκε το πτώμα μετά από 1,5 ώρα που είχες συνηθήσει να το βλέπεις χάμω πως ένοιωσες? Αυτό εννοούσα...

Σκηνοθετικά ήταν χάλια, ήταν πολύ έξυπνο όμως. Και σαν λάτρης των θρίλερ, ήταν κάτι που είχα να το δω καιρό...

Πάντως συμφωνούμε πως έτσι όπως το πάνε στο saw VIII ή το Saw IX, ο παππούς θα βάζει παγίδες μέσω των εγγονών του!


+1
 

Ch3RoUv1M

AVClub Enthusiast
22 February 2007
785
Athina
Re: SAW 4

Δεν μπορω να ψηφισω γιατι δεν την εχω δει.


Ποσα ακομα θα βγουν ομως,ιδου η απορια????
Σε βλεπω(saw),Σε ξανα ειδα(saw 2),Bαρεθηκα να σε βλεπω(saw 3),Βρε δεν πας στον αγυριστο(saw 4)
 

jammin

Established Member
5 March 2008
151
Re: SAW 4

Δεν μπορω να ψηφισω γιατι δεν την εχω δει.


Ποσα ακομα θα βγουν ομως,ιδου η απορια????
Σε βλεπω(saw),Σε ξανα ειδα(saw 2),Bαρεθηκα να σε βλεπω(saw 3),Βρε δεν πας στον αγυριστο(saw 4)

μωρε λες (saw 5), ε αει στο καλο (saw 6).
Περα απο την πλακα εμενα μου αρεσε η ταινια. Σίγουρα το 1 ηταν που εκανε τη διαφορα, αλλα μπορω να πω οτι και το 3 μου αρεσε εξισου ισως και περισσοτερο απο ολα
 

jammin

Established Member
5 March 2008
151
Re: SAW 4

εχει χαβαλε το αποτελεσμα της ψηφοφοριας μεχρι αυτη τη στιγμη. Ολες οι επιλογες απο μια ψηφο
 

jois21

Senior Member
24 October 2007
351
Re: SAW 4

Nαι! Εκανα τη διαφορα.

Ως αρκετα καλη θα εβαζα μονο την 1η, λογω πρωτοτυπιας. Τα υπολοιπα μετρια.

1>>2>3>4 μαλλον
 

kiss1

Senior Member
11 August 2006
321
Απάντηση: SAW 4

Εμένα....μπορώ να πω οτι μου άρεσε αρκετά....
Εχω δει φυσικά όλα τα saw, εντάξει αύτή ήταν "κάπως" αλλά αμα είσαι οπααδός αυτών των ταινιών, πιστευω να σας αρέσει....
 

mixapapai

Senior Member
5 May 2008
368
Αθήνα
Re: SAW 4

Όπως όλες οι ταινίες που γίνονται σειρές, η αξιολόγηση είναι πάντα φθίνουσα. Νομίζω οτι εχει εξαντληθεί σαν ιδέα και πρέπει να σταματήσει.
 

Βασίλης Α.

Supreme Member
10 September 2007
3,492
Βέλγιο
Re: SAW 4

Eδώ που τα λέμε όντως η σειρά ταινιών Saw δεν σκίζει από θέμα πρωτοτυπίας... Όμως για τα γούστα μου βλέπονται άνετα κατά τις 12+ το βράδυ με τη παρουσία μπόλικου ποπ κορν!!