Knight Rider [1982~1986]

Ψηφίστε την Σειρά:


  • Total voters
    0

georgios...

New member
28 March 2008
27
avclub3logo.png



Μόλις παρατήρησα οτι απουσιάζει αυτή η υπέροχη (για τα χρόνια της, αλλά και για σήμερα) σειρά.

Πως σας ξέφυγε τέτοια πασίγνωστη ταινία 80's??? Όποιος πει οτι δε τη γνωρίζει είναι πολύ μικρός.......





avclub1knightriderco.jpg




 
Last edited by a moderator:

verbatim

Established Member
11 October 2007
286
Νέα Ιωνία Αττικής
Re: KNIGHT RIDER

Ήδη έχει ξεκινήσει ή καλύτερα θα ξεκινήσει κύκλος επεισοδίων με Knight Rider. Έχουμε πάρει μια γεύση με το Knight Rider 2008 pilot στο τι πρόκυτε να ακολουθήσει.
Εντάξει δεν ανταγωνίζεται το παλιο, εννοείτε!
 

georgios...

New member
28 March 2008
27
Re: KNIGHT RIDER

Yπάρχει Boxset με όλες τις σεζόν στο γνωστό μικρό μαγαζάκι της Πανεπιστημίου.

Το pilot του καινούριου το είδα, ενδιαφέρον φαίνεται...


Ποιο εννοεις? εχει και site? μπορει να στειλει αντικαταβολη?
 

blind guardian

AVClub Enthusiast
6 November 2007
1,050
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Last edited:
Re: KNIGHT RIDER

Λεω για ενα που είναι μετά το Metropolis, οπως ανεβαίνουμε προς Πανεπιστήμιο. Διπλα σ'ενα μαγαζί με κάλτσες!


Ωστόσο, επειδή το συγκεκριμένο μαγαζί φέρνει κυρίως εισαγωγής, το λογικό είναι να είναι αυτό που δείχνει ο φίλος παραπάνω, χωρίς υποτιτλους.
 

GEORGE.B

Senior Member
26 May 2008
692
ΑΘΗΝΑ
Re: KNIGHT RIDER

Έψαξα και εγώ στά μεγαλύτερα video club που υπάρχουν
και όλοι μου είπαν οτι την σειρά δεν την έχει πάρει ελληνική εταιρία,
με αποτέλεσμα να υπάρχει μόνο η πρώτη season χωρίs ελληνικούs υπότιτλουs.:nounder:
 

georgios...

New member
28 March 2008
27
Re: KNIGHT RIDER

Τι κριμα.:bigcry:
αφου δεν υπαρχει Αθηνα σιγα μην υπαρχει αλλου...........
 

Cosmic Wonder

AVClub Addicted Member
24 October 2012
2,854
Re: Knight Rider (1982–1986)

avclub3logo.png



Μόλις παρατήρησα οτι απουσιάζει αυτή η υπέροχη (για τα χρόνια της, αλλά και για σήμερα) σειρά.

Πως σας ξέφυγε τέτοια πασίγνωστη ταινία 80's??? Όποιος πει οτι δε τη γνωρίζει είναι πολύ μικρός.......





avclub1knightriderco.jpg


Μόνο αυτή είναι,καμία άλλη!!!!!!
Την θυμάμαι απο όταν ήμουν μικρός....αυτή και το baywatch,ήταν ορόσημο για τον hasselhoff.
http://www.youtube.com/watch?v=nF_rVUbvT3w
 

ΚΩΣΤΑΣ ΖΑΓΓΟΓΙΑΝΝΗΣ

Super Moderator
Staff member
20 October 2007
17,815
Μεσευρώπη
Re: Knight Rider (1982–1986)

Ψήφισα "εξαιρετική" για καθαρά συναισθηματικούς λόγους, γιατί αυτό θα ψήφιζα και τότε που την έβλεπα στην τηλεόραση, σε ηλικία 12-16 ετών. Αρνούμαι να την ξαναδώ και να την αξιολογήσω τώρα, γιατί είναι σίγουρο ότι θα τη βρω γελοία με τα σημερινά δεδομένα. Η τηλεόραση έχει αλλάξει πολύ από τότε. Κι εγώ μαζί, φυσικά.
 

Werewolf

Supreme Member
15 January 2010
7,214
Απάντηση: Re: Knight Rider (1982–1986)

Εξαιρετική και απο εμένα για τους ίδιους λόγους που γράφει πιο πάνω ο Κώστας!Όσο για την Trans-Am ήταν για πολλά χρόνια το αμάξι που με στοίχειωνε...

Και να φανταστεις, καποτε ειχα διαβασει οτι ειχαν 9 αυτοκινητα, φτιαγμενα με μικροδιαφορες, για τα αναλογα πλανα που ηθελε ο σκηνοθετης.!

Σαν πιτσιρικια πιστευω οτι σε ολους μας αρεσε.! Ηταν Η επ. φαντασια για τα δεδομενα της εποχης εκεινης.!
Εδω θυμαμαι ακομα και τους μεγαλυτερους γονεις που περιμεναν να δουν επεισοδιο.

Σιγουρα δεν της αξιζει να την κρινουμε για αυτο που ειναι τωρα. Αλλα για αυτο που μας χαρισε τοτε βλεποντας την.
Εξαιρετικη και απο μενα.

Και ας παραδεχτουμε οτι -εστω και μια φορα- μιλησαμε και εμεις στο casio ρολοι μας υποκρινομενοι οτι μιλαμε στον ΚΙΤΤ. :flipout:
 
17 June 2006
23,742
Αθήνα
Απάντηση: Knight Rider (1982–1986)

και ήταν τόσο μεγάλη η επιτυχία της σειράς και στην ελλάδα, που μάλιστα το είχαν φέρει το συγκεκριμένο αυτοκίνητο και το έκαναν περιοδεία στις συνοικίες της Αθήνας (και όχι μόνο) στις πλατείες . Θυμάμαι για πολλά εγκεφαλικά όταν είχα δει βράδυ το εσωτερικό με τα αμέτρητα λαμπάκια και τις οθόνες. Εννοείται ήταν για πολλά χρόνια το αυτοκίνητο των ονείρων μου....

Υ.Γ. η καινούργια σειρά knight rider επιεικώς FAIL. Η γκόμενα μόνο άξιζε. :worshippy:
 

vadergr

Super Moderator
Staff member
17 August 2007
27,479
Μεταμορφωση
Re: Knight Rider (1982–1986)

H νεα σειρά ηταν τρελό fail, γιαυτό και την παράτησαν νωρίς νωρίς ...

Η παλιά ειναι all time classic ...
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: Απάντηση: Re: Knight Rider (1982–1986)

Και ας παραδεχτουμε οτι -εστω και μια φορα- μιλησαμε και εμεις στο casio ρολοι μας υποκρινομενοι οτι μιλαμε στον ΚΙΤΤ. :flipout:

Υπήρχε και ρολόι "Κιτ" , δεν το θυμάσαι?