Μonitor Audio 703 ηχεια δαπεδου Reloaded (400Ε!)

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Γιαννης Κουνιος

Established Member
19 June 2006
123
Αντε παλι να το ξαναγραψω

Monitor Audio 703 ηχεια δαπεδου τα καλυτερα σε ποιοτητα ηχου της χρυσης σειρας 7ΧΧ της συμφωνα με τα ξενα ρηβιου και με ηχο σπανιου λυρισμου σε αριστη κατασταση –χωρις γρατζουνιες, ευκολο φορτιο για κάθε ενισχυτη ενδεικνυνται ιδιαιτερα για μικρους σχετικα χωρους, αγορασμενα πριν 4,5 χρονια δινονται σε τιμη "σοκ και δεος" 400Ευρω!!! (το 1/3 της τιμης αγορας τους) γιατι πηρα ηλεκτροστατικα. Τα κουτια δεν υπαρχουν και βεβαια οποιος ενδιαφερεται γεκυκλοπαιδικα και είναι κοντα Θεσσαλονικη καλο θα είναι να ρθει να τα ακουσει συγκριτικα και με τα Martin Logan και τα Audio Vector C1 (τα εχω για περιφεριακα).

Υπηρχαν και φωτογραφιες τους στο προηγουμενο site αν θελει κανεις τις ξαναανεβαζω.
 

coKarajohn

New member
17 June 2006
23
καλό θα είναι να ανεβάσεις και τις φωτογραφίες τους!
 

Γιαννης Κουνιος

Established Member
19 June 2006
123
Να ανεβασω και τις φωτογραφιες που εβγαλα με βγαλμενες τις γριλιες που προστατευαν παντα τα ηχεια.(οι φωτο ειναι συμπιεσμενες, το φινιρισμα ειναι καλυτερο απ οτι δειχνει)
 

Attachments

  • ΓŽΕ“ΓŽβ€˜ 703ww1.jpg
    ΓŽΕ“ΓŽβ€˜ 703ww1.jpg
    94 KB · Views: 213

Γιαννης Κουνιος

Established Member
19 June 2006
123
Αμ δεν τα εχετε ακουσει γι αυτο ακομα τα εχω εγω.
Αφου δεν πουλουνται 400 θα τα δωσω οσο τα πηρα. 380! 380 χιλιαρικα τα πηρα 380 Ευρω τα δινω. Οσοι ενδιαφερονται ας δουν και ποσο πουλιουνται τα Monitor Audio 703 στο εξωτερικο μεταχειρισμενα.

Σημ. Οι 2 φιλοι που ενδιαφερθηκαν πριν αλλαξει το Avforum να τα αγορασουν 350 Ευρω εχουν βεβαια προτεραιοτητα αν τα θελουν στα 380...(πιστευω να παρακολουθουν το Avclub)
 
Last edited:

Γιαννης Κουνιος

Established Member
19 June 2006
123
700 Ευρω μαζι με τους λαμπατους τελικους τις Αρτεμιδες του Τσακιριδη !
http://www.avclub.gr/forum/showthread.php?t=1880
Τοσο κανουν μονο τα ηχεια μεταχειρισμενα στο εξωτερικο. Ταιριαζουν πολυ καλα, ακροαση επιβαλλεται. Πιο χαμηλη τιμη στην προσφορα, δεν θα υπαρξει.
 

Γιαννης Κουνιος

Established Member
19 June 2006
123
Η προσφορα των 700Ευρω δεν ισχυει πλεον γιατι ο ενισχυτης πουληθηκε.
Αυτο που πραγματικα δε μπορω να καταλαβω ειναι πώς δεν πουλιουνται τα ηχεια. Ειμαι βεβαιος οτι αν τα ακουγαν πολλοι θα ηθελαν να τα αποκτησουν - και με τετοια τιμη δεν το συζηταω!
 
Γιαννης Κουνιος said:
Η προσφορα των 700Ευρω δεν ισχυει πλεον γιατι ο ενισχυτης πουληθηκε.
Αυτο που πραγματικα δε μπορω να καταλαβω ειναι πώς δεν πουλιουνται τα ηχεια. Ειμαι βεβαιος οτι αν τα ακουγαν πολλοι θα ηθελαν να τα αποκτησουν - και με τετοια τιμη δεν το συζηταω!

Ρε συ, κράτα τα ρε.
Όταν μαζέψω λεφτά θα τα αγοράσω εγώ.
Θα τρελλαθούμε στο τέλος.
Άλλο ένα ζευγαράκι στο σπίτι, τι με πειράζει?
 

Γιαννης Κουνιος

Established Member
19 June 2006
123
Κακαλιός Στέργιος said:
Ρε συ, κράτα τα ρε.
Όταν μαζέψω λεφτά θα τα αγοράσω εγώ.
Θα τρελλαθούμε στο τέλος.
Άλλο ένα ζευγαράκι στο σπίτι, τι με πειράζει?
Ναι, βρε Στεργιο.
Εσυ χρειαζεσαι οπωσδηποτε τουλαχιστον ενα ζευγαρι ηχεια ακομα. Αν θυμαμαι καλα στο μπανιο δεν εχεις κανενα. Βαλε εκει μεσα τα Vienna που ειναι βασης και στο δωματιο τους βαλε τα Monitor Audio.Για εξω στην αυλη ποια σκεφτεσαι να αγορασεις?
 

Stavros_Bartzokas

Senior Member
23 June 2006
542
Θεσσαλονίκη
Κακαλιός Στέργιος said:
Άλλο ένα ζευγαράκι στο σπίτι, τι με πειράζει?

Ρε φιλαράκ'...

...πόσα τετραγωνικά (χιλιό)μετρα είναι το "σπιτάκι" σου;:blink:



Υ.Γ. Πάντως, είναι αξιοπερίεργο πως υπάρχουν ακόμη. Αν ήθελα (κι άλλα...) ηχεία δαπέδου, θα ήταν σαφώς η πρώτη (και, μάλλον, τελική) επιλογή...;)
 
Γιαννης Κουνιος said:
Ναι, βρε Στεργιο.
Εσυ χρειαζεσαι οπωσδηποτε τουλαχιστον ενα ζευγαρι ηχεια ακομα. Αν θυμαμαι καλα στο μπανιο δεν εχεις κανενα. Βαλε εκει μεσα τα Vienna που ειναι βασης και στο δωματιο τους βαλε τα Monitor Audio.Για εξω στην αυλη ποια σκεφτεσαι να αγορασεις?

Για έξω έχω τα Dahlquist.
Βγάζουν μια μπασάρα με το μπέρι...

:flipout:
 

Attachments

  • dahlquist.jpg
    dahlquist.jpg
    98.6 KB · Views: 144
Σταύρος Μπαρτζόκας said:
Ρε φιλαράκ'...

...πόσα τετραγωνικά (χιλιό)μετρα είναι το "σπιτάκι" σου;:blink:



Υ.Γ. Πάντως, είναι αξιοπερίεργο πως υπάρχουν ακόμη. Αν ήθελα (κι άλλα...) ηχεία δαπέδου, θα ήταν σαφώς η πρώτη (και, μάλλον, τελική) επιλογή...;)

Έ, έλα ρε φιλαράκ μια μέρα να το διεις ναουμ.
Πάρε και κορδέλα μαζί σου. -bye-
 

GEORGE PAPAS

Senior Member
18 June 2006
530
Η αγγελια κλεινει εδω.Μετα απο πολυ προσεκτικες ακροασεις με τον φιλτατο Ακριβοπουλο -τοποθετηση αλα Cardas πανω σε μαρμαρινες βασεις 15 cm και ακιδες-ομολογω οτι εχουμε παθει την πλακα μας.Τα ηχεια επαιξαν καλυτερα απο οταν τα ακουσαμε στο χωρο του Στεργιου.Η καλυτερη τοποθετηση και το
καλυτερο Dac εκαναν τη διαφορα...Νομιζω οτι βοηθησε και η συμμετρια του χωρου μου καθως και το μικροτερο μεγεθος του.
Γιαννη,θα περασω αυριο το απογευμα απο το Στεργιο για τα περαιτερω...
 

SHERPA

Supreme Member
18 June 2006
3,450
Βέροια
Sorry για το off topic, αλλά το ηχείο με εντυπωσίασε ωσάν μία ευχάριστη έκπληξη.
Ηθικόν δίδαγμα:
Η οδήγηση είναι το παν...
 

McZab

Supreme Member
3 July 2006
4,843
Belleville
GEORGE PAPAS said:
Η αγγελια κλεινει εδω.Μετα απο πολυ προσεκτικες ακροασεις με τον φιλτατο Ακριβοπουλο -τοποθετηση αλα Cardas πανω σε μαρμαρινες βασεις 15 cm και ακιδες-ομολογω οτι εχουμε παθει την πλακα μας.Τα ηχεια επαιξαν καλυτερα απο οταν τα ακουσαμε στο χωρο του Στεργιου.Η καλυτερη τοποθετηση και το
καλυτερο Dac εκαναν τη διαφορα...Νομιζω οτι βοηθησε και η συμμετρια του χωρου μου καθως και το μικροτερο μεγεθος του.
Γιαννη,θα περασω αυριο το απογευμα απο το Στεργιο για τα περαιτερω...

Με γειες! Μπορούμε να μάθουμε ποιο είναι το καλύτερο dac? (Μήπως να ανοίξουμε άλλο thread?:slapface: )