Μολις αγορασα την LG 32LB75...

mitsand

New member
8 December 2007
33
απο το PERFECT SHOP και θα ηθελα να μαθω αν καποιο αλλο μελος του AVCLUB εχει αγορασει απο το συγκεκριμενο μαγαζι και αν εμεινε ικανοποιημενος.. Απο οσα μου ειπαν η εγγυηση ειναι της LG Hellas οποτε δεν νομιζω να εχω προβλημα με αυτό το θεμα ΑΝ συμβει το οτιδηποτε με την τιβι.. Οσον αφορα τωρα στην τιβι νομιζω οτι με 8000/1, με ψηφ.δεκτη και 3 θυρες HDMI ειναι μια καλη αγορα σε αυτα τα λεφτα.. Αλλωστε ο καλυτερος κριτης ειναι το ματι και αυτο που ειδα στην media markt με ενθουσιασε.. μου αρεσε περισσοτερο απο την SAMS 32R86..

αυτη ειναι :http://www.perfectshop.gr/pub/el/catalog/ProductDetail.aspx?13554
αλλα περι ορεξεως..
 

PETRAN

AVClub Fanatic
20 June 2006
11,063
in orbit
εφόσον σου άρεσε φίλε μου τότε μην ρωτάς κανέναν!!

καλές θεάσεις να' χεις..:smile:

πάντως αν θες πες μας με τι πηγή θα την χρησιμοποιείς και ποια είναι η απόσταση θέασης.
 

smoothbore

AVClub Addicted Member
23 March 2007
2,615
Καλοριζικη mitsant .




Στο τσακ ειμαι να απαντησω εγω την ερωρηση του Petran αντι για σενα ................
 

mitsand

New member
8 December 2007
33
Ευχαριστω Πετραν.. παιδια θα το συνδεσω με το xbox 360 για gaming κανα ελληνικο καναλι και κανα δορυφορικο.. αποστασ 2-2,5 μετρα

εσυ τι θα απανταγες φιλε smooth?
 

smoothbore

AVClub Addicted Member
23 March 2007
2,615
Οτι απο πηγη του βαζω Ιολη και βικο απο λιντλ , .........οσο για την αποσταση ,βασικα εγω το τηλεκοντρολ εχω μονο , την τιβι την εδωσα στο γειτονα για να βλεπω στη σωστη αποσταση :flipout::flipout:
 

ekigonzalez

Senior Member
26 November 2007
551
Αθηνα
Καλοριζικη φιλε! Επειδη με ενδιαφερει κι εμενα πες μας ενυπωσεις μολις την συνδεσεις. Ειμαι κι εγω αναμεσα σε αυτη και την R 86 και δεν ξερω τι να αποφασισω. Πες μας κι αν θα εισαι ικανοποιημενος απ τα ηχεια.
 
Last edited:

mitsand

New member
8 December 2007
33
Καλοριζικη φιλε! Επειδη με ενδιαφερει κι εμενα πες μας ενυπωσεις μολις την συνδεσεις. Ειμαι κι εγω αναμεσα σε αυτη και την R 86 και δεν ξερω τι να αποφασισω. Πες μας κι αν θα εισαι ικανοποιημενος απ τα ηχεια.


Ευχαριστω αδελφε.. Μολις την συνεδεσα με x-box 360, dvd recorder και pc.. Απο αυτη γραφω αυτη τη στιγμη και ειλικρινα εχω παθει πλακα με τν ποιοτητα της εικονας.. Τα ηχεια μου φαινονται μια χαρα και δεν φανταζομαι το λογο της ερωτησης σου. Παντως σημερα ειχα μια συζητηση με ενα συναδελφο στο γραφειο που μου ελεγε οτι αγορασε μια 32αρα R86 και οτι ειναι και κεινος πολυ ευχαριστημενος. Η συμβουλη μου ειναι να πας να τις δεις live απο κοντα και τις 2 και να τσιμπησεις αυτη που θα σου κανει κλικ.. Εξαλλου απο λεφτα ειναι περιπου στα ιδια..

καλη αγορα οτι και αναποφασισεις..

ΥΓ αυριο "σπαω" το xbox και φουλ βαλαντα gaming over the Σου-Κου λεμε...
 

papako

AVClub Addicted Member
16 February 2008
1,459
Αθήνα
Τα ηχεια μου φαινονται μια χαρα και δεν φανταζομαι το λογο της ερωτησης σου.

Είναι γιατί περιοδικό του χορού ανάφερε ότι ο ήχος δεν είναι δυνατός.

Είναι αλήθεια ότι δεν έχει έξοδο ήχου ούτε για ενισχυτή αλλα ούτε και για ακουστικά? :chinscratch::chinscratch:
 

eniac

Established Member
31 December 2006
102
Τι διαφορές έχουν αυτές οι 2 στα τεχνικά χαρακτηριστικά?
Εκτός απ'τον αριθμό των hdmi εισόδων.

Το contrast τους έχει διαφορά ή είναι marketίστικο κόλπο
(5000:1, 8000:1)

Είμαι κ εγώ ανάμεσα σ'αυτές τις 2 (πλέον) και το κακό
είναι οτι υπολόγιζα σήμερα να πάω να πάρω την samsung...
 

mitsand

New member
8 December 2007
33
Τι διαφορές έχουν αυτές οι 2 στα τεχνικά χαρακτηριστικά?
Εκτός απ'τον αριθμό των hdmi εισόδων.

Το contrast τους έχει διαφορά ή είναι marketίστικο κόλπο
(5000:1, 8000:1)

Είμαι κ εγώ ανάμεσα σ'αυτές τις 2 (πλέον) και το κακό
είναι οτι υπολόγιζα σήμερα να πάω να πάρω την samsung...

Φιλε προσωπικα δεν γνωριζω αν η διαφορα που ειδα στις 2 οθονες οφειλεται στην αντιθεση ή σε καποιο αλλο παραγοντα παντως οτι υπήρχε διαφορα αυτό ηταν βεβαιο... δες τες και τισ 2 να παιζουν πριν αποφασισεις..

Οσον αφορα στην ερωτηση για ον ενισχυτη και τα ακουστικα, η απαντηση ειναι οτι πραγματι ΔΕΝ εχει εξοδους. Αν αυτες οι εξοδοι ειναι σημαντικες για εσας τοτε μην παρετε αυτο το μοντελο..:a0210:
 

papako

AVClub Addicted Member
16 February 2008
1,459
Αθήνα
Κατέβασα και διάβασα το manual, και φαίνεται ότι το ένα scart της LB75 έχει και έξοδο ήχου. Οποτε μπορεί κάποιος να συνδέσει εκεί κάποιον ενισχυτή. Το ίδιο γίνετε και με την samsung. Απλός στην samsung έχεις και ακουστικά
 

Lance

New member
7 January 2008
3
Η συγκεκριμένη LCD έχει και ψηφιακή έξοδο - optical - από την οποία περνάει και ο ήχος απο normal κανάλια κλπ. Επιλέγει αυτόματα το config του ήχου (5.1, L+R κλπ).

Έχει λάβει 2 καλές κριτικές που συμπίπτουν στο οτι έχει καλή ποιότητα σε SD, αντίθετα με παλαιότερα μοντέλα της LG. Την αγόρασα και εγώ πριν απο λίγο καιρό και παρότι είμαι νέος στο χώρο έμεινα πάρα πολύ ικανοποιημένος και απο το SD και το HD performance. Είναι συνδεδεμένη με ένα DV-600 και ένα Yamaha RX-V461 με Crystal A. Plasma. Χάος :p

Με λίγη προσπάθεια στη ρύθμιση αποδίδει καλό μάυρο (όχι τέλειο αλλα ικανοποιητικό). Μέσω hmdi κατάλαβα τί θα πεί ψηφιακή εικόνα :p. Γενικά έχω μείνει πολύ ικανοποιημένος αλλά πάντα beauty is in the eye of the beholder...

Για τους δεσμευμένους το design της είναι ατού, μιας και μπορείται να... κατευνάσετε τα πνεύματα...

Δέν έχει audio jack για όσους θέλουν ακουστικά.