SAMSUNG BD1400

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

route66

Senior Member
3 July 2006
343
Παιδια σημερα παρελαβα το καινουργιο bluray της SAMSUNG το 1400. Περιττο να σας πω οτι απλα η εικονα ειναι συγκλονιστικη οχι μονο με hd υλικο αλλα κανει και πολυ καλο upscale στα απλα dvd. To συνιστω ανεπιφυλακτα. Αντε καλοριζικο μου!!!!
 

route66

Senior Member
3 July 2006
343
Παιδια συγνωμη μαλλον το εβαλα σε λαθος κατηγορια αν θελετε το μεταφερετε στην σωστη κατηγορια
 

Γιώργος.Χ

Moderator
Staff member
23 June 2006
5,867
Αττική
Στην σωστή κατηγορία είσαι...

Πες μας περισσότερα (τιμή αγοράς, συνδέσεις) και καμμιά φωτογραφια εαν είναι εύκολο..
 

route66

Senior Member
3 July 2006
343
Kαλησπερα και παλι σημερα πηγα και πηρα ενα καλυτερο καλωδιο hdmi απο αυτο που πηρα και πιστεψτε με παιδια η διαφορα ηταν πολυ μεγαλη(δεν λεω το καλωδιο γιατι δεν ξερω αν πρεπει να κανω διαφημιση).
Το player ειναι καταρχην πολυ ομορφο μαυρο glosssy δειχνει πολυ στιβαρο, και ταιριαζει υπεροχα με την 52Μ86 SAMSUNG που ειχα παρει. Να σας πω ειλικρινα οτι το πηρα μια μερα πριν βγει το hitech και εξεπλαγην ευχαριστα οταν το ειδα οτι το ειχε review. Επειδη εχουν περασει διαφορα blueray απο την τηλεοραση μου (φιλων ενοοω) πιστευω χωρις να το παιζω ειδικος οτι ειναι οτι καλυτερο εχουν δει τα ματια μου ολο αυτον τον καιρο. Οχι μονο στα blueray δισκακια αλλα και το upscale που κανει στα απλα dvd ειναι παρα πολυ καλο.
Το αγορασα απο την expert στην Καλλιθεα και εκτος οτι το προσωπικο εκει ειναι παρα πολυ ευγενικο, εχει και αρκετη ποικιλια. Το πηρα νομιζω γυρω στα 450 ευρω. Φωτο θα ανεβασω συντομα και οποιος θελει να το δει απο κοντα και ενδιαφερεται ευχαριστως να τον καλεσω να το δει.
 

route66

Senior Member
3 July 2006
343
Υποστηριζει 1080p/24, κανει upscale στα dvd μεχρι 1080p, hdmi 1.3, xvcolour, και δινει εξοδο bistream 7.1 καναλιων απο την hdmi. Kαι επειδη η lcd μου ειναι και αυτη Samsung εχει το συστημα hdmi anynet που με το ιδιο τηλεκοντρολ λειτουργουν αυτοματα και οι 2 συσκευες.
 

argi

Banned
17 July 2006
7,032
salmonela
ως γνωστο δεν κανω διαφημηση
καποια στιγμη r66 θα σου φερω να δοκιμασεις κατι πανω στο hdmi
τοτε θα καταλαβεις τι εστι
μαγεια
 

route66

Senior Member
3 July 2006
343
Ναι η αληθεια ειναι οτι ηταν λιγο τσουχτερο αλλα πιστεψτε με ειδα διαφορα. και ευχαριστω πολυ τον Αργυρη για την συμβουλη του. Αντε αργυρη περιμενω να μου φερεις την μαγεια σου.....μου το υποσχεθηκες
 

G.Res

Established Member
20 February 2007
102
Θα μπορουσαμε και εμεις ρε παιδια να μαθουμε για το συγκεκριμένο καλώδιο ?
Εστω και με ΡΜ για να μην θεωρηθει διαφήμιση !!!
 

argi

Banned
17 July 2006
7,032
salmonela
τζορτζο μολις βρω χρονο
μαλλον το επομενο ΣΚ σου ερχομαι αν εχεις χρονο
μπραβο οχι γιατι δικαιωθηκα
αλλα γιατι δεν θα ξαναμπεις στο τριπακι για αναβαθμιση καλωδιου
μια και καλη
σου το ειχα πει ο απιστος τρελλαθηκε οταν το ειδε καταπιε τη γλωσσα του
ευτυχως γιατι την μισουσε αφανταστα την εν λογο εταιρια
καλες θεασεις
 

Tzimakos

AVClub Enthusiast
13 November 2007
733
Βρε παιδια πειτε το καλωδιο που εχουν περιεργεια τα παιδια τα αλλα..Εξ αλλου η διαφημιση εχει ηδη γινει αφου εχετε πει το ονομα του πλειερ..Οποτε μια διαφημιση παραπανω...
 
6 December 2007
40
Καλημερα σας.Μολις και εγω εχθες αγορασα το συγκεκριμμενο blu ray απο το πλαισιο της αγ.παρασκευης,και απο οτι διαβαζω ειναι πολυ καλο.Δεν το εχω ακομα ανοιξει για δοκιμη.Περιμενω το ΣΚ για να εχω ολο το χρονο που χρειαζεται.Ηταν ενας ωραιος πωλητης γιατι ενω ειχε μεσω νετ 429 ευρω και απο το καταστημα 459 ευρω,μου εκανε στην τιμη αυτη δωρο ενα πολυ καλο καλωδιο 1,3 HDMI μαζι με ενα πολυμπριζο ασφαλειας,και ετσι το πηρα αμεσως.
 

Pris

Established Member
6 December 2006
176
Με 'κείνο το έρμο το καλώδιο τι έγινε;

Είπαμε να μην κάνουμε διαφήμιση, αλλά αν είναι τόσο καλό όσο λέτε βοηθήστε κι εμάς να το βρούμε και να το δοκιμάσουμε. Παράλογο είναι;
 

johny1989

AVClub Addicted Member
17 December 2007
2,573
φιλε τασο τι λες?
το 1400 το πηρε ενας φιλος με το τελευταιο fw και θελει σχεδον 1 λεπτο να ξεκινησει και η ποιοτητα εικονας του πσ3 ειναι μακραν καλητερη.
τελος παντων ειναι ενα πολυ καλο player και ευχομαι στο φιλο μας το αγορασε να το χαρει και να ξερει πως θα κανει πολυ καιρο να παρει αλλο.
 

AlexT_

AVClub Fanatic
17 June 2006
10,452
Θεσσαλονίκη
Κάτι άλλο.
Και αυτό το μηχανάκι έχει 5.1 αναλογικές εξόδους.
Υπάρχει οποιοδήποτε player με 7.1 αναλογικές εξόδους ώστε να τροφοδοτηθούν AV ενισχυτές προηγούμενης γενιάς?
Τελικά απο αυτές τις 5.1 εξόδους, τι σήμα παίρνει κανείς? Απλό αποκωδικοποιημένο Dolby Digital/dts ή υψηλότερης ανάλυσης των νέων format?
 

johny1989

AVClub Addicted Member
17 December 2007
2,573
παιρνεις και τα νεα φορματ.προχωρα.
για το αν υπαρχει καποιο με αναλογικες 7.1 δεν νομιζω.