ΠΟΛΥΜΠΡΙΖΟ

sakis65

Senior Member
4 May 2007
336
Ψαχνω για πολυμπριζο εξι θεσεων μεχρι 300 ευρω περιπου.
Τι προτινεται;
Καλα θα ηταν να το εχεται χρησιμοποιηση, για εχω μια τεκμηριομενη αποψη.
Ευχαριστω.
 

Tzimisce

Administration Team
Staff member
1 February 2007
33,042
127.0.0.1
Σε αυτή την τιμή παίζουν πολλά. Audio Agile, Supra, Furutech, Isotek...
Το θέμα είναι αν μπορείς να τα ακούσεις στο σύστημά σου για να μην πάνε τσάμπα τα λεφτά σου.
Αν αποφασίσεις να πας σε Furutech - Isotek θα πρέπει να πας σε πιό φτηνό μοντέλο από των 300 ή να δαπανήσεις παραπάνω από 300 μιας και χρειάζεσαι και καλώδιο σύνδεσης με το ρεύμα.
 

argi

Banned
17 July 2006
7,032
salmonela
το μονο απο ολα αυτα που εχει το δικαιωμα να λεγεται χαιφιντελιστικο ειναι το
furutech μιας και εχει μπριζακια τετοιου τυπου και τοπολογια καλη.Απο αυτα που εχω αγορασει ανα καιρους ηταν το furu μιας και αφτιαχτο επαιζε καλυτερα απο τα αλλα , και ηταν αυτο που μπορουσα να βελτιωσω λιγοτερο
 
3 November 2007
618
ΡΑΦΗΝΑ
το μονο απο ολα αυτα που εχει το δικαιωμα να λεγεται χαιφιντελιστικο ειναι το
furutech μιας και εχει μπριζακια τετοιου τυπου και τοπολογια καλη.Απο αυτα που εχω αγορασει ανα καιρους ηταν το furu μιας και αφτιαχτο επαιζε καλυτερα απο τα αλλα , και ηταν αυτο που μπορουσα να βελτιωσω λιγοτερο
κΑΙ ΜΕ ΤΙ ΚΑΛΩΔΙΟ ΡΕΥΜΑΤΟΣ ΘΑ ΣΥΝΟΔΕΥΤΕΙ ΕΝΑ FURUTECH;
 

argi

Banned
17 July 2006
7,032
salmonela
αυτο μονο με δοκιμη μπορεις να πεις
συνηθως καλωδια μεγαλης διατομης εχουν ευεργετικα αποτελεσματα
αλλα και αυτο με δοκιμη
α μετα το φουρουτεκ παιζει και του μπαμπη ( χαιτα) ειναι αρκετα καλο οπως και καποια αλλα ελληνικα
βασικα τα ελληνικα παιζουν καλυτερα απο αρκετα εισαγωγης
 
3 November 2007
618
ΡΑΦΗΝΑ
αυτο μονο με δοκιμη μπορεις να πεις
συνηθως καλωδια μεγαλης διατομης εχουν ευεργετικα αποτελεσματα
αλλα και αυτο με δοκιμη
α μετα το φουρουτεκ παιζει και του μπαμπη ( χαιτα)
ΤΟ ΜΑΥΡΟ AC ΤΟΥ ΧΑΙΤΑ ΤΟ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ!
 

Lucas Stephanides - Anakrousis

AVClub Addicted Member
16 March 2007
2,118
Το Furutech 6 θέσεων με ΙΕΚ για να βάλεις το δικό σου καλώδειο από τον τοίχο. Μην αγοράσεις με ενσωματωμένο καλώδιο. Πήρα ένα στην Έκθεση Sound and Vision από τον αντιπρόσωπο για να καλύψω τις ανάγκες στο εκθεσιακό δωμάτιο της ΑΝΑΚΡΟΥΣΙΣ, γιατί οι παροχές ήταν πολύ μακρυά σε σχέση με άλλα ξενοδοχεία. Ως καλώδεια για τα μηχανήματα χρησιμοποίησα τα Silver Audio Power burst και Wattmaster που αντιπροσωπεύω. Έμεινα πολύ ευχαριστημένος από το πολύμπριζο. Νομίζω η τιμή του ήταν στα 290 ευρώ. Λ.Σ.
 

Lucas Stephanides - Anakrousis

AVClub Addicted Member
16 March 2007
2,118
Re: Απάντηση: ΠΟΛΥΜΠΡΙΖΟ

κΑΙ ΜΕ ΤΙ ΚΑΛΩΔΙΟ ΡΕΥΜΑΤΟΣ ΘΑ ΣΥΝΟΔΕΥΤΕΙ ΕΝΑ FURUTECH;
Για καλώδειο από τον τοίχο στο Furutech στην Έκθεση χρησιμοποίησα το Wattmaster. Στο Furutech σύνδεσα όλο το σύστημα: 1 CD transport, 1 dac[Counterpoint] 1 προενισχυτή Atma-sphere MP 1 MK III σε δύο σασί, 1 τελικό τον στερεο S-30 Atma-sphere και 2 ηχεία υβριδικά/ηλεκτροστατικά τα MiniStat της Soundlab.
Συνολικά 6 καλώδεια Silver Audio συνδέθηκαν στο πολύμπριζο.Λ.Σ.
 

mr_rebelos

Μέλος Σωματείου
10 July 2006
11,507
Κερατσίνι
Κατι τετοιο ισως?
nl-52.gif
nl-51.gif

Το κακο βεβαια οτι δεν υπαρχει στην Ελλαδα.
Πληροφοριες μπορεις να βρεις Εδω
 
Ρίξτε μία ματιά εδώ http://www.pulti.com/.
Απίθανες αλουμινοκατασκευές. Εχω ένα 9 θέσεων και είναι το μόνο που χρησιμοποιώ.
Μη ρωτήσετε που το πήρα, δεν θυμάμαι και επειδή θέλω κι άλλο, καλό είναι κάποια στιγμή να βρούμε και την αντιπροσωπεία ! :nounder:
Αν την ξέρει κανείς ?
 

sakis65

Senior Member
4 May 2007
336
Σας ευχαριστω ολους για τις προτασεις σας.
Επειδη ειμαι απο επαρχιακη πολη δινω μεγαλη βαρυτητα στις γνωμες σας λογω του οτι δεν μπορω να δω απο κοντα τα πολυμπριζα.
Ελπιζω να δουμε και αλλες γνωμες.
 

sakis65

Senior Member
4 May 2007
336
Το Prima Power της Aquarius το ξερει καποιος;
Εχει ανεξαρτητες καλωδιωσεις για καθε μπριζα. Δεν ξερω κατα ποσο δρα θετικα αυτη η τεχνικη στο ηχο.
 

argi

Banned
17 July 2006
7,032
salmonela
σαν ιδεα δεν νομιζω να ειναι αποτελεσματικη
για τους λογους
1 αν θεωρειτε για λογο απομονωσης δεν ισχυει γιατι ο ουδετερος και η φαη ειναι κοινη αρα περνα παρασιτο
2 για λογο αποδοσης δεν ισχυει γιατι ναι εχουμε γιαφορετικες γραμμες οποτε ολες οι μπριζες παιζουν το ιδιο αλλα θα εχουμε γενικη πτωση τασης λογο οτι ολες οι μπριζες τροφοδοτουντε απο την ιδια γραμμη
μπορει να μην ακουμε διαφορες γιατι εχουμε κοινη τροφοδοσια αλλα ολες οι μπριζες θα παιζουν σιγουρα πιο χαμηλα
βεβαια μπορει να εχει καλη αποδοση αλλα αυτο ειναι αλλο κεφαλαιο
 

Δημοκηδής

Μέλος Σωματείου
23 June 2006
9,968
παιδιά μ' αρέσει η γλυκειά τρέλλα σας .....

είχε δίκιο, λοιπόν, ο συντάκτης του ήχου, που πριν λίγα χρόνια, τεστάροντας ένα ξύλινο πολύπριζο, είχε δηλώσει εκστασιασμένος ότι άκουσε τον γλυκό ήχο του ξύλου ;

Καταλαβαίνω και υποστηρίζω απόλυτα να αγοράσει κάποιος μία καλή κατασκευή που θα εγγυάται πολύχρονη και απροβλημάτιστη λειτουργία, αλλά μέχρι εκεί.