Ο ΚΥΡΙΟΣ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ

ψηφιστε την ταινια


  • Total voters
    0
18 June 2006
8,260
Θεσσαλονίκη
767_I%20Pronounce%20You%20Pic.jpg


ΟΚΥΡΙΟΣΤΟΥΚΥΡΙΟΥ
I NOW PRONOUNCE YOU CHUCK & LARRY
Χώρα: ΗΠΑ
Έτος: 2007
Είδος: κωμωδία
Διάρκεια: 110
Σκηνοθεσία : Dennis Dugan
Πρωταγωνιστούν : Adam Sandler, Kevin James, JessicaBiel
Εικόνα: 1.85 :1
Ήχος: D.D 5,1

Μια κωμωδία που είτε την δεις είτε όχι είναι το ίδιο και το αυτό . Ο AdamSandlerάλλες φορές είναι superκαι άλλες ότι νάνε . Εδώ είναι κάπου ενδιάμεσα . Σε γενικές γραμμές δείτε την αλλά μην έχετε απαιτήσεις απ αυτήν γιατί θ απογοητευθείτε.

Ο Τσακ και ο Λάρι είναι κολλητοί φίλοι και σοβαροί πυροσβέστες του Σταθμού του Μπρούκλιν. Ο Τσακ χρωστά χάρη στον Λάρι, γιατί κάποτε τού έσωσε τη ζωή. Για να το ξεπληρώσει, δέχεται να δηλώσει "σύντροφός" του κι έτσι να τον βοηθήσει να κερδίσει το επίδομα για τα παιδιά του! Όταν όμως ο υπεύθυνος των επιδομάτων αρχίσει να υποψιάζεται την αλήθεια, οι δυο στρέητ άντρες πρέπει ν' αποδείξουν ότι είναι... ερωτευμένα πιτσουνάκια που μόλις παντρεύτηκαν, ενώ την ίδια στιγμή ο Τσακ ερωτεύεται μια γοητευτική γυναίκα



 

takisot

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
27,851
Παλλήνη
Εγω την βρήκα πολυ ευχαριστη!
Αν και αντιπαθω σφοδρα τον Sandler εδω ηταν καλος..
Και τι να πει κανεις για την Jessica Biel!! Τυφλα να εχει το Stealth ! (if you know what I mean...):rolleyes:
 

Νικόλ

AVClub Addicted Member
19 June 2006
2,237
ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Θα μου επιτρέψετε να διαφωνήσω με τις αρνητικές κριτικές. Είχα καιρό να γελάσω τόσο πολύ.... είχε πολύ έξυπνες ατάκες και ξέφευγε από τις συνηθισμένες κωμωδίες.
 

oranje

AVClub Enthusiast
28 February 2007
901
Μια χαρα ταινια ηταν για Dvd,ειχε καλες στιγμες και το βραδυ περασε ευχαριστα.
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Μια απο τις καλυτερες κωμωδιες που εχω δει τελευταια χωρις αυτο να σημαινει οτι προκειται για καμια τρομερη ταινια.

Απλως περναει η ωρα ευχαριστα.
 

nickont

Senior Member
30 October 2006
668
Αθήνα - Κολωνός
αν και μου αρέσει ο άνταμ , τη βρήκα μπούρδα. Για την αγαπητή τζέσικα τα έχουμε πει και ξαναπεί και ξαναπεί :grinning-smiley-043:grinning-smiley-043:grinning-smiley-043