Band of Brothers [HBO]

Βαθμολογήστε την Σειρά:

  • Καλή

    Votes: 0 0.0%
  • Μέτρια

    Votes: 0 0.0%
  • Κακή

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    23

Αλέξης

Supreme Member
20 June 2006
6,319
Band-of-Brothers.jpg

Imdb




"Βασισμένο στις συνετεύξεις, τα απομνημονεύματα και στα γράμματα των επιζώντων του 5ου Λόχου, η σειρά μας εξιστορεί
τις δραματικές εμπειρίες των αλεξιπτωτιστών αρχής γενομένης από την εκπαίδευση τους έως και το τέλος του πολέμου."






 
Last edited by a moderator:

Babis K.

Super Moderator
Staff member
17 June 2006
28,669
Αθήνα
Απάντηση: Re: Απάντηση: Band of Brothers

Μπάμπη να την "ψωνίσω" ή την έχεις?

"Ψώνισέ την".... Έχω όλη τη κασετίνα αλλά σε απλό DVD. Αν βολεύεσαι μ' αυτό έλα να την πάρεις όποτε θές. -bye-
 

Αλέξης

Supreme Member
20 June 2006
6,319
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Band of Brothers

"Ψώνισέ την".... Έχω όλη τη κασετίνα αλλά σε απλό DVD. Αν βολεύεσαι μ' αυτό έλα να την πάρεις όποτε θές. -bye-

Θα την "ψωνίσω" και θα την δώκω και σε εσένα -bye-
 

Φρα.Πε.

Supreme Member
17 June 2006
6,443
Ελευσίνα
10 επεισόδια ειναι όλα αν θυμάμαι καλά.
Δεν ειναι ακριβώς σειρά με την ένοια Lost, prison break κτλ, απλα υπάρχει συνέχεια μεταξύ των αυτοτελών επεισοδίων.
Ενα extended saving private ryan για να καταλάβετε το ύφος.
 

dvotsis

AVClub Enthusiast
30 October 2006
763
Για μένα ειναι η ποιο ρεαλιστική πολεμική σειρά -με θέμα το δεύτερο παγκόσμιο πόλεμο- που υπάρχει.!!!
 
Εξαιρετική σειρά!

Την είχα δει παλιά που είχε κυκλοφορήσει σε DVD, και τώρα θα την ξαναδώ που κυκλοφόρησε και σε HD.

Είναι όντως 10 επεισόδια, διάρκειας περίπου 90 λεπτά το κάθε ένα.

Έχω "ψωνίσει" και σκοπεύω να την ξαναδώ τις γιορτές..
 

Babis K.

Super Moderator
Staff member
17 June 2006
28,669
Αθήνα
Απάντηση: Re: Band of Brothers

Για μένα ειναι η ποιο ρεαλιστική πολεμική σειρά -με θέμα το δεύτερο παγκόσμιο πόλεμο- που υπάρχει.!!!

Ακριβώς το ίδιο πιστεύω κι εγώ...
 

Βασίλης 07

AVClub Enthusiast
18 June 2006
896
Απάντηση: Re: Band of Brothers

Ακριβώς το ίδιο πιστεύω κι εγώ...

Μά δέν είναι θέμα τί πιστεύουμε.Είναι όντως απο τις πιστότερες μεταφορές του Β' ΠΠ στήν οθόνη :SFGSFGSF:. Βέββαια οι άνθρωποι "ξηλώθηκαν" πραγματικά για να επιτύχουν αυτό το αποτέλεσμα καθώς η σειρά κόστισε $120 εκ. ($12 εκ. το κάθε 60λεπτο επεισόδιο).

Θα είναι το πρώτο Blu Ray που θα πάρω όταν βγεί με Ελληνικούς υπότιτλους (ελπίζω σύντομα :BDGBGDB55:) καθώς με το ζόρι κρατιέμαι να πάρω την συλλεκτική κασετίνα σε DVD στα 55 Ευρώ.