Panasonic TH-42PX7E Ήρθε!!!

Billy the Kid

Moderator
Staff member
28 April 2007
14,818
Αθήνα με απόσπαση.
Την παρέλαβα σήμερα απόγευμα Τετάρτης (ενώ μού είχαν πεί Πέμπτη-Παρασκευή απο το Πλαίσιο...τς,τς,τσ,ασυνέπεια:flipout:) μαζί με ένα Toshiba SD-470EKE ντιβιντί...και τη γνωστή πολυθρόνα.
Λοιπόν η εικόνα της Plasmasonic παιδιά είναι κανόνι. Δεν άρχισα το στρώσιμο ακόμη, έβαλα 1-2 δισκάκια να παίξουν -Αλέξανδρος, 5ο Στοιχείο και μερικά δικά μου...πρώτες εντυπώσεις άριστες.

Τελικά μέσα απο αυτό το φόρουμ πείστηκα ότι οι 32-37 ίντσες είναι λίγες, πρέπει να το δεί κανείς για να το πιστέψει. Αλλη εμπειρία οι 42' και βάλε:award:

_________
Βασίλης
 

ΣΩΚΡΑΤΗΣ Τ.

Μέλος Σωματείου
18 June 2006
7,132
ΑΘΗΝΑ
Μεγειές.
Εκτός από το ότι οι 32-37 ίντσες είναι λίγες,φαντάζομαι ότι πείστηκες να αγοράσεις και plasma.
Μπράβο σου παιχταρά μου.

ΚΑΛΟΘΕΑΤΗ!!!!!!!!!!!
 

Billy the Kid

Moderator
Staff member
28 April 2007
14,818
Αθήνα με απόσπαση.
Ευχαριστώ παιδιά!
Καθ´ότι δεν προορίζεται για το σπίτι αλλά για το γραφείο μόλις τη "σενιάρω" θα ανεβάσω και μερικές φωτογραφίες.

____________
Βασίλης
 

Amaretto9845

New member
28 July 2007
51
Λάρισα
Καλορίζικη και καλές θεάσεις φίλε μου.
Πότε θα πάρω και εγώ το Plasma μου ;:BDGBGDB55:!
Ελεος οχι αλλη lcd στον σπίτι. LCD :rifle:
 

Billy the Kid

Moderator
Staff member
28 April 2007
14,818
Αθήνα με απόσπαση.
η πολυθρόνα τι λέει? :flipout:

καλορίζικη. (η τηλεόραση)

(Υ.Γ. : και η πολυθρόνα)

Ευχαριστώ.
Η πολυθρόνα θέλει στρώσιμο κι αυτή :flipout:αν και είναι λίγο χαμηλό το ύψος της Προς το παρόν στρώνω την Πλασμασόνικ....μού 'χουν βγεί λίγο τα μάτια:SFGSFGSF:
 

akren

Supreme Member
8 June 2007
4,266
Ηρακλειο
Ευχαριστώ παιδιά!
Rivers δεν ξέρω αν ισχύει κάτι τέτοιο, πάντως πολλοί επιμένουν ότι η 42PX7 έχει καλύτερη εικόνα..

________
Βασίλης


προσεξε διοτι ειναι βαλτος απο την sony να σπειρει το μισος αναμεσα στους κατοχους της PANNY.
























































:flipout::flipout::flipout:

υ.γ παιδες πλακα κανουμε
________
Βασίλης[/quote]
 

Psixakias - MAKRO

AVClub Enthusiast
2 November 2007
1,081
Έχω συγκρίνει PX7 & PZ70 και δεν πίστευα αυτό που έβλεπα...
Η PX7 είχε καλύτερο μαύρο, καλύτερο PANEL και καλύτερη χρωματική απόδοση!!!

Έχω φάει τρελό σκάλωμε με την PX7 και δεν μπορώ να το πιστέψω πόσο καλή τηλεόραση είναι...

Είναι απο τις σπάνιες φορές, που αντιπροσωπεία βγάζει μοντέλο PROMO και συνάμα ΤΟΣΟ ΤΕΛΕΙΟ...με άλλα λόγια, όταν άλλοι κατασκευάζουν τηλεοράσεις για να βγουν με χαμηλές τιμές και κάνουν συμβιβασμούς στην ποιότητα, υπάρχουν και άλλοι που κατασκευάζουν τέλεια κομμάτια και μετά αποφασίζουν να βγουν με επιθετικές τιμές!

Και κάτι ακόμα! Η PX7 είναι η επόμενη σειρά και "αντικαταστάτης" της PX70!!!
 

vadergr

Super Moderator
Staff member
17 August 2007
27,471
Μεταμορφωση
Μπορεις να μου δειξεις πως το επιβεβαιωνει η αντιπροσωπεια?
Οταν εχεις ενα πετσοκομμενο μοντελλο σε χαρακτηριστικα δεν το ονομαζεις επομενο...
 

-Γιώργος-

Supreme Member
19 June 2007
8,441
37°54'25''N-23°45'24''E
Νομίζω πως οι διαφορές μεταξύ PX7/PX70/PX700 είναι καθαρά θέμα εξοπλισμού και ίσως από την PX7 να λείπει και κάποιο φίλτρο για αυτό έχει μικρότερη αντίθεση.
 

Psixakias - MAKRO

AVClub Enthusiast
2 November 2007
1,081
Μπορεις να μου δειξεις πως το επιβεβαιωνει η αντιπροσωπεια?
Οταν εχεις ενα πετσοκομμενο μοντελλο σε χαρακτηριστικα δεν το ονομαζεις επομενο...

Δεν υπάρχει κανόνας που να λέει ότι το επόμενο έχει τα ίδια χαρακτηριστικά η καλύτερα με το προηγούμενο. Απλά έβγαλε καλύτερη τηλεόραση κ για να βγεί πιο χαμηλά έκοψε το 1 HDMI .

Σκοπός του ήταν να βγεί πιο χαμηλά το κόστος παραγωγής του για να κάνει λιγότερα. Δεν νομίζω πως το γεγονός αυτό το κάνει παλιό η χειρότερο μοντέλο. μικρότερο μπορεί...όπως στα αμάξια ένα πράγμα...

AUDI Q7 -> Q5 -> Q3