Sony KDL-46W3000 : Reviews - Εντυπώσεις - Σχόλια

thodoris_p

New member
21 October 2007
24
Χθεσινή παραλαβή, πρώτες εντυπώσεις πάρα πολύ καλές.
Η απόσταση 2,5 με 3 μέτρα, πόλυ καλή εικόνα και στα αναλογικά ιδιαίτερα NET,AlFA,STAR,MEGA και στο DVD άψογη. Από την πρώτη μου επαφή είμαι πολύ ικανοποιημένος. Σήμερα θα επεκτείνω το δίκτυο στο σπίτι και θα βάλω και το pc.
Εχει πόλυ δουλειά για σήμερα...:BDGBGDB55::BDGBGDB55:
 

thodoris_p

New member
21 October 2007
24
Re: SONY 46W3000

Το HDMI μεταφέρει και την πληροφορία του ήχου ή είναι μόνο για την εικόνα???
Εάν ναί φαντάζομαι ότι η μεταφορά είναι αμφίδρομη..... έτσι??
 

thodoris_p

New member
21 October 2007
24
Re: SONY 46W3000

Μόλις ολοκλήρωσα και την σύνδεση με το PC, σας βλέπω στις 46", πραγματικά άλλη αίσθηση.
Την έχω συνδέσει και με το DAV-DZ 630 Home cinema της Sony αλλά όταν παίζει TV ενώ το αναγνωρίζει και μου βγάζει μύνημα ότι ανακατευθύνεται ο ηχος στο Home cinema δεν ακούω τίποτα. Ελπίζω να έχω κάνει λάθος στις ρυθμίσεις, ....για να δούμε....

Εχω και κάποιες φωτο...πως θα τις ανεβάσω???
 

panosxgr

Supreme Member
24 June 2006
8,604
Απάντηση: Re: SONY 46W3000

Εχω και κάποιες φωτο...πως θα τις ανεβάσω???

Οταν θα κανεις "post reply" για να γραψεις, κατω απο τα πλαισιο του κειμενου εχει "Διαχειριση συνημμένων". Πατας εκει και ανεβαζεις τις φωτογραφιες σου. Μπορεις σε καθε post να ανεβαζεις μεχρι 5 φωτογραφιες.


BTW καλωριζικη και νεα σου τηλεοραση! ;)
-bye-
 

thodoris_p

New member
21 October 2007
24
Re: SONY 46W3000

Τελικά διάβασα ότι εάν θέλεις να το συνδέσεις με ηχοσύστημα (μιλάω συγκεκριμένα για αυτά που έχω περιγράψει ότι έχω) εκτός του HDMI καλωδίου θέλει και οπτική σύνδεση μεταξύ των συσκευών :confused:

Επειδή όμως το DAV-630 δεν έχει οπτική του εβαλα ενα scart και κανω την δουλειά μου κανονικά.:coool:
 

sakisxas

Supreme Member
7 September 2006
5,385
C:\Greece\Komotini
Re: SONY 46W3000

Συγχαρητήρια για την επιλογή σου,και καλές θεάσεις.Σ αυτή κλείνω κι εγώ.Πιστευω μέχρι τις γιορτές να την έχω:Banane0:
 

thodoris_p

New member
21 October 2007
24
Re: SONY 46W3000

Συγνώμη για την καθυστερηση αλλα ελλειψα ταξίδι.
Η τιμή που την αγόρασα ηταν η ιδια πουεμφανιζοταν στο site.
Τωρα τι να σου πω, από οτι φαίνεται την ανεβασαν.
Δεν ηταν όμως και η καλύτερη τιμή, ειχα βρεί στον Λαρισαίο καλύτερη, καιο Ροδιτης επίσης, αλλά επειδή ήταν λίγο ασαφείς στις παραλαβές και παραδόσεις προτήμησα την netelectric
 

thodoris_p

New member
21 October 2007
24
Re: SONY 46W3000

Αν και δεν πρόλαβα να αμεβάσω φωτογραφίες,η τηλεόραση είναι πάρα πολύ καλή και στα 2 μέτρα απόσταση κανένα πρόβλημα.
Είμαι πολύ ικανοποιημένος α´πό την αγορά της και την συστήνω ανεπιφύλακτα σε οποιους σκέφτονται να την αποκτήσουν
 

iakb

New member
9 December 2007
2
Sony Bravia KDL-46W3000

Καλησπέρα,
Σκέφτομαι να αγοράσω την KDL-46W3000 της Sony. Η απόσταση θέασης είναι 3.5 μέτρα. Το γεγονός ότι η συγκεκριμένη τηλεόραση δεν είναι 100hz θα μου δημιουργήσει πρόβλημα;