RECORDER PIONEER LX-70 η SONY 1070?

GABRI

New member
9 November 2007
43
Eχει συγκρινει κανεις τα δυο recorder? ποιο κατα την γνωμη σας ειναι καλυτερο?
 
18 June 2006
729
ο 70 δεν το έχω δει .Για το 1070 που το έχω ,κάνε ένα search γιατί έχουν γραφτεί κάμποσα .Το καλύτερο dvd recorder στην αγορά αυτή τη στιγμή
 

GABRI

New member
9 November 2007
43
Απάντηση: Re: RECORDER PIONEER LX-70 η SONY 1070?

ο 70 δεν το έχω δει .Για το 1070 που το έχω ,κάνε ένα search γιατί έχουν γραφτεί κάμποσα .Το καλύτερο dvd recorder στην αγορά αυτή τη στιγμή
Αρα εισαι ευχαριστημενος απο το μηχανημα ετσι? Σε ποιοτητα εγγραφης, τηλεοπτικου σηματος, και upscaling?
 

GABRI

New member
9 November 2007
43
Μπορει να μου πει κανεις αν δικαιολογει τα 500 παραπανω ευρω που ζηταει η pioneer σε σχεση με την sony δεδομενου οτι και τα 2 εχουν 500gb και αναλογες δυνατοτητες?
 

GABRI

New member
9 November 2007
43
1150 απο στοα το pioneer και 628 απο λαρισαιο το sony. μεγαλη διαφορα δεν ειναι?
 

Γιώργος.Χ

Moderator
Staff member
23 June 2006
5,867
Αττική
Re: Απάντηση: RECORDER PIONEER LX-70 η SONY 1070?

1150 απο στοα το pioneer και 628 απο λαρισαιο το sony. μεγαλη διαφορα δεν ειναι?

Εσύ πιστεύεις οτι είναι δυνατόν δύο ιδια μηχανήματα να έχουν τοσο μεγάλη διαφορά την τιμή ? (oσο και εαν η Pioneer τσιμπάει)

Για ψάξτο λίγο.. Δες reviews και αποφάσισε..

-- Εχουν την ιδια απόδοση ? Τα τεχνικά χαρακτηριστικά μόνα τους δεν λένε τιποτα
-- Ποιότητα κατασκευής & εμφανιση (εαν σε ενδιαφέρει)

Δες το θεμα που έχει ανοιξει ο Νασος λιγο παρακάτω για το LX60D.. μονο άριστα σχόλια θα βρείς.
 
18 June 2006
729
η μόνη διαφορά εντοπίζεται στο hdmi 1.3 και στο deep color απο τη μεριά της pioneer .Eφόσον μιλάμε για dvd μου φαίνεται overkill.Εδώ deep color δεν έχουν ούτε τα νέα φορμά ακόμα
 

GABRI

New member
9 November 2007
43
Απάντηση: Re: Απάντηση: RECORDER PIONEER LX-70 η SONY 1070?

Εσύ πιστεύεις οτι είναι δυνατόν δύο ιδια μηχανήματα να έχουν τοσο μεγάλη διαφορά την τιμή ? (oσο και εαν η Pioneer τσιμπάει)

Για ψάξτο λίγο.. Δες reviews και αποφάσισε..

-- Εχουν την ιδια απόδοση ? Τα τεχνικά χαρακτηριστικά μόνα τους δεν λένε τιποτα
-- Ποιότητα κατασκευής & εμφανιση (εαν σε ενδιαφέρει)

Δες το θεμα που έχει ανοιξει ο Νασος λιγο παρακάτω για το LX60D.. μονο άριστα σχόλια θα βρείς.
icon14.gif

αυτο το εχω διαβασει..σ"ευχαριστω! υπαρχει rewiew για το 1070?
 

GABRI

New member
9 November 2007
43
Σ ευχαριστω! πιστευω παντως οτι ειναι κορυφαια μηχανηματα και τα δυο και οποιο και να παρω θα ειμαι καλυμενος, αλλα μαλλον θα στραφω προς το 1070 γιατι ειναι μεγαλη η διαφορα τιμης..
 
18 June 2006
7,544
Καλό μεσημέρι....

παρότι είμαι ερωτευμένος με το Pioneer ,ομολογώ ότι το Sony είναι καλύτερη αγορά...είναι μεγάλη η διαφορά τιμής...το Sony θάπερνα...
 

Αντωνης Β

AVClub Addicted Member
18 June 2006
2,526
Καλό μεσημέρι....

παρότι είμαι ερωτευμένος με το Pioneer ,ομολογώ ότι το Sony είναι καλύτερη αγορά...είναι μεγάλη η διαφορά τιμής...το Sony θάπερνα...

μεταξύ lx-60 και sony 1070 ?

(άσχετα από χωρητικότητα δίσκου)
 
18 June 2006
7,544
ο Τάκης απάντησε παραπάνω...ψηφίζει Sony....

αναφέρω τον Τάκη γιατί έχει και τα δύο recorders...εγώ όχι.....άρα τι να πω???....

πάντως-απολύτως υποκειμενικά και μεροληπτικά-η προτίμησή μου είναι τα Pioneer
 

GABRI

New member
9 November 2007
43
Παιδια το πηρα τελικα το sony!!!.. θα το συνδεσω αυριο και θα σας πω εντυπωσεις απο δευτερα..
 

GABRI

New member
9 November 2007
43
Σας ευχαριστω πολυ ολους..! Επειδη τωρα στηνω ολο το home cinema απο την αρχη, το μονο που προλαβα να κανω ειναι να το συνδεσω και να δω dvd... ε λοιπον και σαν player ειναι παρα πολυ καλο, με αψογη κινηση και πολυ ζωντανα χρωματα! Για την ποιοτητα των εγγραφων,του τηλεοπτικου σηματος,και ολα τα υπολοιπα, θα σας ενημερωσω με την πρωτη ευκαιρια... καλο βραδυ σε ολους!-bye-