ps3 40gb προβληματικά το 40%...

27 June 2006
7,771
Όποιος τα έχει βρει σκούρα, ας γράψει εδώ να γλυτώσει τους υποψήφιους αγοραστές (σαν κι εμένα):smash:
 
18 June 2006
8,260
Θεσσαλονίκη
Νομίζω πως υπερβάλουμε λίγο . Αυτό μπορεί να συνέβη στην συγκεκριμένη χώρα και να οφείλεται σε κάποια ελαττωματική παρτίδα που έπεσε στην αγορά τους . Εμένα οι μέχρι στιγμής κατάσταση στην δική μας αγορά δεν μου λέει κάτι τέλειο . ¨έχουμε δώσει σαν εταιρία κάπου 800 κομμάτια και δε αντιμετωπίσαμε κανένα πρόβλημα με πελάτη ( προς το παρόν ) . Το 40% μου φαίνεται υπερβολικό και πιθανόν η πηγή να μην είναι έγκυρη η να παίζονται βρόμικα παιχνίδια

Και για να το διαπιστώσουμε ας ποστάρουμε όλοι όσοι έχουμε την κονσόλα αν έχει παρουσιάσει πρόβλημα .

Εγώ είμαι OK
 

=silent=

AVClub Fanatic
2 August 2006
11,094
Homeless
Re: Απάντηση: ps3 40gb προβληματικά το 40%...

Πως αλλιώς θα έπεφτε η τιμή ?
Ρίχνεις την ποιότητα κατασκευής κ όλα οκ !

Αμ δε.....

Και εγω το ειδα σημερα στα 450 ευρω και λεω καλα για 20gb τοσο μεγαλη διαφορα τιμης???
 

blizard

Banned
11 March 2007
1,001
Πιθανότατα κάποιες παρτίδες να έχουν προβληματικό μηχανισμό στο drive ή κάτι συγκεκριμένο...
Το καλό είναι ότι φαίνεται αμέσως ότι μιλάμε για κάποιες παρτίδες αφού είχαν είδη 40% σε ένα κατάστημα, επόμενος σίγουρα δεν είναι πρόβλημα που υπάρχει στην κατασκευή όλων.
 

Μιχάλης Κορ.

Moderator
Staff member
18 June 2006
21,475
Πειραιάς
Νομίζω πως υπερβάλουμε λίγο . Αυτό μπορεί να συνέβη στην συγκεκριμένη χώρα και να οφείλεται σε κάποια ελαττωματική παρτίδα που έπεσε στην αγορά τους . Εμένα οι μέχρι στιγμής κατάσταση στην δική μας αγορά δεν μου λέει κάτι τέλειο . ¨έχουμε δώσει σαν εταιρία κάπου 800 κομμάτια και δε αντιμετωπίσαμε κανένα πρόβλημα με πελάτη ( προς το παρόν ) . Το 40% μου φαίνεται υπερβολικό και πιθανόν η πηγή να μην είναι έγκυρη η να παίζονται βρόμικα παιχνίδια

Και για να το διαπιστώσουμε ας ποστάρουμε όλοι όσοι έχουμε την κονσόλα αν έχει παρουσιάσει πρόβλημα .

Εγώ είμαι OK

Πιθανότατα να ισχύει αυτό που λες Κώστα. Κ εμένα μου φάνηκε μεγάλο το 40%, άλλωστε στο άρθρο λέει να γράψουν από κάτω αν πράγματι αυτό ισχύει. Δεν είναι κ καλό πάντως που κατάφεραν να μειώσουν την τιμή χωρίς την χρήση νέου επεξεργαστή...κάτι μυρίζει...
 
18 June 2006
8,260
Θεσσαλονίκη
Η μύωση της τιμής πιστεύω επήλθε από δύο λόγους .
Ο ένας είναι η μη συμβατότητα της κονσόλας με τα παιχνίδια του PS2 με ότι συνεπάγεται επί αυτού ( κεφαλή κλπ) , την αφαίρεση της εισόδου card reader & USB, την επινικέλωση της πρόσοψης του drive και τα ανάγλυφα γράμματα στο πάνω μέρος και δεύτερο και σημαντικότερο το ότι η κονσόλα δεν πούλησε σύμφωνα με τις προσδοκίες τους . Μην ξεχνάμε πώς μείωση τιμής υπέστη και η 60άρα . άλοστε όλες οι συσκευές με την πάροδο του χρόνου φθηναίνουν . Θα μου πείτε τόσο γρήγορα .? Μα κοντεύουμε στο χρόνο .
 

blizard

Banned
11 March 2007
1,001
Συν το τροφοδοτικό από 380 στα 200w, ενώ έκαναν αλλαγές και στο motherboard ρίχνοντας την κατανάλωση ρεύματος από 190 στα 130W, και αυτό αμέσως σημαίνει μείωση θερμότητας οπότε και μικρότερο κόστος σε κάποια άλλα εξαρτήματα.
 

alexdam

New member
16 October 2007
51
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΤΟ PS3 40GB. ΕΠΕΙΔΗ ΒΛΕΠΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ, ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ?
 

blizard

Banned
11 March 2007
1,001
Δεν παρουσιάζει προβλήματα, ο τίτλος του topic είναι αρκετά παραπλανητικός....

Μια παρτίδα σε ένα κατάστημα φαίνεται να είχε 40% επιστροφές λόγω ενός προβλήματος στο drive.... δεν φαίνεται να υπάρχουν αλλού τέτοια προβλήματα, οπότε αν δεν είναι τέλειος fake το άρθρο και υπάρχει η ελαττωματική παρτίδα και αλλού, το πρόβλημα θα εμφανιστεί γρήγορα και στο δικό σου.
 
18 June 2006
8,260
Θεσσαλονίκη
Απάντηση: Re: ps3 40gb προβληματικά το 40%...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΤΟ PS3 40GB. ΕΠΕΙΔΗ ΒΛΕΠΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ, ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ?
Πες μας τι ακριβός σου κάνει για να δούμε αν είναι φυσιολογικό η πρόβλημα.
 

alexdam

New member
16 October 2007
51
ΣΤΟ ΜΕΝΟΥ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΤΟΥ BACKROUND ΑΠΟ ΜΑΥΡΟ ΤΟ ΓΥΡΙΖΕΙ ΣΕ ΚΑΦΕ. ΕΠΙΣΗΣ ΠΡΙΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΜΙΑ ΤΑΙΝΙΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΧΡΟΝΟ ΟΛΗ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΑΣΠΡΗ ( ΜΕ ΠΟΛΥ ΠΥΚΝΑ ΧΙΟΝΙΑ ). ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.
 

blizard

Banned
11 March 2007
1,001
Το πρώτο είναι φυσιολογικό... το δεύτερο το κάνει καμιά φορά και σε εμένα, αλλά μόνο από όταν όταν πήρα ένα hdmi καλώδιο 3 μέτρα με 15 ευρώ για να βάλω το ps3 σε άλλο σημείο...
(ένα παλιό πιο μικρό που είχα , όχι ακριβό και αυτό βέβαια, δεν μου το είχε κάνει ποτέ... ίσως είναι κάτι ανάλογο)
 
18 June 2006
8,260
Θεσσαλονίκη
Το ν αλλάζει χρώμα το desktop είναι φυσιολογικό όπως και τα χιονάκια που σημαίνει ότι αργεί να κλειδώσει η TV στο σήμα που δέχεται . δεν είναι πρόβλημα μην ανησυχείς . Εγώ αυτό το έχω ,με τον προβολέα κάπου κάπου σε σύνδεση με τα DVD player . ¨σος και αν αλλάξεις καλώδιο να στρώσει
 

alexdam

New member
16 October 2007
51
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ. ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΚΑΛΩΔΙΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΦΤΗΝΟ. ΕΧΩ ΕΝΑ [SIZE=-1]Belkin PureAV, 1.20μ. ΠΕΡΙΠΟΥ 50 EURO ΤΟ ΠΗΡΑ...
[/SIZE]