Transformers [HD-DVD]

takisot

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
27,851
Παλλήνη
DSCN0740.jpg


Ημουν πολυ περιεργος να δω αυτη την ταινια καθοτι δεν μπορουσα να φανταστω πως ενα ηλιθιο παιδικο παιχνιδι αυτοκινητου που μετατρεπεται σε ρομποτ, θα μπορουσε να μετουσιωθει σε ταινια και μαλιστα blockbuster!
Και ομως, το transformers βλεπεται και μαλιστα ευχαριστα! Για την ακριβεια βγαζει τον 12χρονο που κρυβουμε ολοι μεσα μας! Ειμαι σιγουρος δε οτι τα παιδια σας θα την λατρεψουν.
Αφηστε λοιπον τα βαθια νοηματα στην ακρη. Η ταινια ειναι ενα οπτιακουστικο οργιο! Τα εφε ειναι απιστευτα και η εικονα και ο ηχος στο HD-DVD σε τρομερα επιπεδα! Ειδικα το subwoofer σας, θα υποφερει απο την ασταματητη χρηση ενω το κεφαλι σας θα ζαλιστει απο τα γρηγορα Pannigns της καμερας και τον ηχο να στρυφογυριζει απο πανω σας!
Α must see για ολους τους "σιτεμενους" 12χρονους!

DSCN0743.jpg

DSCN0746.jpg


ΥΓ Δειτε το τουλαχιστον για αυτο το θεικο πλασμα (Megan Fox)!:Banane0:
 

spcav

AVClub Fanatic
18 August 2006
16,599
Re: TRANSFORMERS HD-DVD!

Πρόλαβες και το είδες κιόλας Κούλη;

Λίγο που το είδα πάντως η ποιοτήτα ήταν πολύ καλή αλλά όχι απολύτως άριστη (μου έκανε λίγο ''φιλμίλα'' ενώ θα περίμενα κάτι πιο ''γυαλιστέρο'' για μία τέοιου είδους ταινία). Θα του έδινα 4+/5.
 
18 June 2006
8,260
Θεσσαλονίκη
Απάντηση: TRANSFORMERS HD-DVD!

Εγώ που νιώθω 10χρονός κάνει να το δω η είναι άνω των 12? :flipout:

Από τις ταινίες που μας κάνουν να επιζητούμε ακόμα περισσότερο το HD . ¨όταν όλο το περιεχόμενο της ταινίας βασίζετε στο οπτικοακουστικό αυτό που θέλουμε είναι το απόλυτο . Να δούμε πότε θα το δούμε και σε ελληνική έκδοση ( αν το δούμε ) κι εμείς οι κοινοί θνητοί. Και μην ακούσω κανέναν να σχολιάζει για το σενάριο , ερμηνείες κλπ . Αν θέλετε από αυτές πάτε αλλού . Εδώ έχουμε να κάνουμε με ένα τσίρκο χρωμάτων , ήχων και εφε για μικρά παιδιά .
Πάω τώρα να ποιώ το γάλα μου. -bye-
 

Φρα.Πε.

Supreme Member
17 June 2006
6,443
Ελευσίνα
Απάντηση: TRANSFORMERS HD-DVD!

Ωραια ταινία όντως και απ´'οτι φαινεται εχουν κανει καλή δουλεια ασ ειναι και HD-DVD


PS Ευτυχως στην ταινία δε φαινονται τα υπερβολικά tatoo της Megan.
 

takisot

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
27,851
Παλλήνη
Απάντηση: Re: TRANSFORMERS HD-DVD!

Πρόλαβες και το είδες κιόλας Κούλη;

Λίγο που το είδα πάντως η ποιοτήτα ήταν πολύ καλή αλλά όχι απολύτως άριστη. Θα του έδινα 4+/5.

Ρουλη'μ εσυ εισαι πιο αυστηρος κριτης! Τσεκουρι!:flipout:
 

Babis K.

Super Moderator
Staff member
17 June 2006
28,670
Αθήνα
Απάντηση: TRANSFORMERS HD-DVD!

Ναι όταν κάνω pause ,όπως στις παραπάνω φωτός..

Χμ.... Τότε μήπως δεν είναι Χ-Box και είναι Toshiba; Εκτός αν έχουν και τα δύο ακριβώς τον ίδιο slider.

Τάκη, όταν κυκλοφορίσει σε HD-DVD "Ο Κλούβιος και η Σουβλίτσα" το θέλω...
icon10.gif
 

takisot

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
27,851
Παλλήνη
Απάντηση: TRANSFORMERS HD-DVD!

To μυστηριο λυθηκε λοιπον...

Μπαμπη, τα "Στρουμφακια" κυκλοφορησαν αλλα ειναι σε Blu Ray! :D :D