Reign over Me-Ζωη απο την αρχή /BluRay

takisot

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
27,851
Παλλήνη
[FONT=Verdana,Arial]
ReignOverMe2007.JPG
[/FONT]​
[FONT=Verdana,Arial]Έτος:[/FONT] [FONT=Verdana,Arial]2007[/FONT] [FONT=Verdana,Arial]Ετ. παραγωγής: [/FONT][FONT=Verdana,Arial]Columbia [/FONT][FONT=Verdana,Arial]Ετ. διανομής: [/FONT][FONT=Verdana,Arial]SPHE Hellas [/FONT][FONT=Verdana,Arial]Διάρκεια:[/FONT][FONT=Verdana,Arial]119 λεπτά [/FONT][FONT=Verdana,Arial]Παίζουν:[/FONT][FONT=Verdana,Arial]Ανταμ Σάντλερ[/FONT]
[FONT=Verdana,Arial]Ντον Τσιντλ[/FONT]
[FONT=Verdana,Arial]Λιβ Τάιλερ[/FONT]
[FONT=Verdana,Arial]Σάφρον Μπάροους[/FONT]


[FONT=Verdana,Arial]Τεχνικά Χαρακτηριστικά[/FONT] [FONT=Verdana,Arial]( Πηγη: http://www.in.gr/homecinema/mdvddsk.asp?mcdi=0011968)
clear.gif
[/FONT][FONT=Verdana,Arial]
clear.gif
[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial]
clear.gif
[/FONT]​


[FONT=Verdana,Arial]Reign Over Me [/FONT]
[FONT=Verdana,Arial]Ζωή από την Αρχή [/FONT]

[FONT=Verdana,Arial]Μάικ Μπίντερ[/FONT]


[FONT=Verdana,Arial]Κοινωνικό[/FONT]

[FONT=Verdana,Arial][FONT=Verdana,Arial]Θέμα [/FONT][/FONT][FONT=Verdana,Arial]
[FONT=Verdana,Arial]Ο Αλαν, πετυχημένος οδοντίατρος, συναντά τυχαία τον Τσάρλι, πρώην συμφοιτητή του, που δείχνει να μη θυμάται τίποτε από το παρελθόν. Καθώς αρχίζουν να κάνουν παρέα, ο Αλαν θα προσπαθήσει να πείσει τον Τσάρλι να μιλήσει για το γεγονός που άλλαξε για πάντα τη ζωή του: Το χαμό της γυναίκας του και των παιδιών του την 11η Σεπτεμβρίου 2001... [/FONT]


[FONT=Verdana,Arial]Extra[/FONT]
[FONT=Verdana,Arial]Παρασκήνιο, συνεντεύξεις, σκηνές που κόπηκαν[/FONT]



[/FONT]
H ταινια αυτη ηταν μια εκπληξη για μενα, διοτι δεν περιμενα πως ο Adam Sandler θα μπορουσε να ερμηνευσει τοσο καλα εναν περιπλοκο κωμικοτραγικο ρολο αλλα και γιατι ο σκηνοθετης/σεναριογραφος Μαικ Μπιντερ καταφερε να αποδωσει τοσο καλα ενα τοσο δυσκολο θεμα οπως τις τραγικες συνεπειες της 9/11 πανω σε εναν απλο ανθρωπο που σε μια στιγμη καταστραφηκε η ζωη του για παντα..
Η ταινια φλερταρει επιτυχημενα μεταξυ κομωδιας και δραματος επιτρεποντας σου να ταυτιστεις με τους πρωταγωνιστες.
Γενικα, ηταν μια φρεσκια ματια στο πως προσεγγιζουμε ενα ανθρωπινο δραμα.
Το Bluray, ειχε πολυ καλη εικονα με βαθια μαυρα και ζωντανα χρωματα. Η φωτογραφια ηταν επισης ενδιαφερουσα.
 
Last edited:

dimitris84

AVClub Addicted Member
2 September 2006
1,552
Αθήνα
πολυ ωραια ταινια!αξιζει και με το παραπανω η αγορα της για την συλλογη μας!!!
 
Last edited:

spyrmak

Supreme Member
19 February 2007
4,748
Aθηνα
εγω την ειδα σε dvd ολο μου λεγανε θα τη φερουμε σε μπλου ρει , θα τη φερουμε σε μπλου ρει


κλπ κλπ

εε τελικα ειδα to dvd.

δε μου αρεσε και πολυ. ουτε αξιζει να αγορασει κανεις το μπλου ρει. (δεν εχει τιποτα εντυπωσιακες σκηνες για να ''αναδειχτει'' το μπλου ρει.
 

Αλέξης

Supreme Member
20 June 2006
6,319
Απλά φοβερή ταινία που δεν πρέπει να χάσετε.

Η ερμηνεία του Adam Sandler συγκλονιστική.:SFGSFGSF::SFGSFGSF::SFGSFGSF:
 

dimitris84

AVClub Addicted Member
2 September 2006
1,552
Αθήνα
εγω την ειδα σε dvd ολο μου λεγανε θα τη φερουμε σε μπλου ρει , θα τη φερουμε σε μπλου ρει


κλπ κλπ

εε τελικα ειδα to dvd.

δε μου αρεσε και πολυ. ουτε αξιζει να αγορασει κανεις το μπλου ρει. (δεν εχει τιποτα εντυπωσιακες σκηνες για να ''αναδειχτει'' το μπλου ρει.

δηλαδη μια ταινια πρεπει να εχει εντυπωσιακες σκηνες για να την αγορασει καποιος σε blue ray..??
 

giovani

New member
15 November 2006
87
XANIA
τελικα τους καλυτερους δραματικους ρολους τους παιζουν οι κωμικοι.απιθανη ταινια με εναν φοβερο σαντλερ.