KDL403000D ΤΕΛΟΣ!

teras

New member
22 September 2007
88
Καλησπέρα,

Είχα παραγγείλει κι εγώ μια KDL403000D πριν από 2 εβδομάδες και μου είπαν προχθές ότι το μοντέλο αυτό αποσύρεται από τη sony. Οπότε τώρα πρέπει να πάρω κάτι άλλο αναγκαστικά. Μπορεί να μου προτείνει κάποιος κάποια αντίστοιχα καλή tv στα ίδια χρήματα (1500 περίπου); Με ενδιαφέρει να είναι 100Hz.
 

g_kor06

New member
17 April 2007
93
ΑΘΗΝΑ
Καλησπέρα,

Είχα παραγγείλει κι εγώ μια KDL403000D πριν από 2 εβδομάδες και μου είπαν προχθές ότι το μοντέλο αυτό αποσύρεται από τη sony. Οπότε τώρα πρέπει να πάρω κάτι άλλο αναγκαστικά. Μπορεί να μου προτείνει κάποιος κάποια αντίστοιχα καλή tv στα ίδια χρήματα (1500 περίπου); Με ενδιαφέρει να είναι 100Hz.


Γεια χαρά ,
Απο που την παρήγγειλες ???
Μου φαίνεται λίγο περιέργο μιας και πληροφορίες απο παιδιά εδω στο forum αναφέρουν ότι αναμένονται κάποια κομμάτια απο την Sony τέλος του μηνός αρχες του άλλου.
 

teras

New member
22 September 2007
88
Γεια χαρά ,
Απο που την παρήγγειλες ???
Μου φαίνεται λίγο περιέργο μιας και πληροφορίες απο παιδιά εδω στο forum αναφέρουν ότι αναμένονται κάποια κομμάτια απο την Sony τέλος του μηνός αρχες του άλλου.

Από κωτσόβολο (δεν είχα επιλογή). Ενώ η παραγγελία μου μπήκε κανονικά 2 εβδομάδες πριν, μου τηλεφώνησαν για τα άσχημα μαντάτα. Μου είπαν ότι εκτός από μένα έμειναν ξεκρέμαστοι και άλλοι 35 με την ίδια παραγγελία..Ενδεχόμενως σε κάποιο άλλο κατάστημα να υπάρχουν αποθέματα δεν ξέρω, αλλά μάλλον δύσκολο.
 

g_kor06

New member
17 April 2007
93
ΑΘΗΝΑ
Από κωτσόβολο (δεν είχα επιλογή). Ενώ η παραγγελία μου μπήκε κανονικά 2 εβδομάδες πριν, μου τηλεφώνησαν για τα άσχημα μαντάτα. Μου είπαν ότι εκτός από μένα έμειναν ξεκρέμαστοι και άλλοι 35 με την ίδια παραγγελία..Ενδεχόμενως σε κάποιο άλλο κατάστημα να υπάρχουν αποθέματα δεν ξέρω, αλλά μάλλον δύσκολο.



Εγω αρχές καλοκαιριού που έκανα έρευνα αγοράς για το συγκεκριμένο μοντελό , πέρασα και απο τον Κωτσόβολο στο Mall για να πάρω μια ιδέα περι τιμής κ.λ.π
Ρωτόντας τον υπάλληλο για το μοντελο και αφού κοίταξε το on-line σύστημα τους :BDBDG54: για να δει τιμή μου είπε ότι η 40d3000
της Sony είναι παλαιο μοντέλο !!! και δεν το είχαν πλέον ... Ακουσον-ακουσον
Οπως ήμουν έκανα μεταβολή και την έκανα με ελαφρά πηδηματάκια !!!
Δεν ρίχνεις μια ματιά σε κάποιο Sony Centre μήπως αποδειχτείς πιο τυχερός ???
 

GeoGeoGeo

Supreme Member
28 March 2007
3,498
Κρίμα.....Άρα πλέον είναι 100% επιβεβαιομένο πλέον....Κάνε πάντως μια προσπάθεια μήπως έχει μείνει τίποτα αλλά μακριά από Ηλεκτρονική Αθηνών!!!Θα σου δώσουν εκθεσιακό μοντέλο!!
 

teras

New member
22 September 2007
88
Εγω αρχές καλοκαιριού που έκανα έρευνα αγοράς για το συγκεκριμένο μοντελό , πέρασα και απο τον Κωτσόβολο στο Mall για να πάρω μια ιδέα περι τιμής κ.λ.π
Ρωτόντας τον υπάλληλο για το μοντελο και αφού κοίταξε το on-line σύστημα τους :BDBDG54: για να δει τιμή μου είπε ότι η 40d3000
της Sony είναι παλαιο μοντέλο !!! και δεν το είχαν πλέον ... Ακουσον-ακουσον
Οπως ήμουν έκανα μεταβολή και την έκανα με ελαφρά πηδηματάκια !!!
Δεν ρίχνεις μια ματιά σε κάποιο Sony Centre μήπως αποδειχτείς πιο τυχερός ???

Στην περίπτωσή μου ο υπάλληλος ήξερε καλά ποια μοντέλα είναι παλιά και ποια καινούργια και μάλιστα τη συγκεκριμένη δεν την είχε ούτε στην έκθεση, αλλά μόλις του είπα γι'αυτήν την ήξερε. Δεν τίθεται θέμα άγνοιας. Το κακό είναι ότι πρέπει να πάρω από εκεί αναγκαστικά (λίστα γάμου:hanged:)
 

lynyrd

Established Member
22 September 2007
266
Ο Λαρισαίος την έβγαλε και δεν ξέρω κατά πόσο αξιόπιστος είναι.Την έχει το net-electric 2250, είναι αξιόπιστο ?
 

STELIOS

AVClub Addicted Member
27 August 2006
2,072
παντως ακομα πολλα e-shop αναφερουν διαθεσιμοτητα ριξε και σε αυτα μια ματια, ακομα δεν εχω καταλαβει προς τη οφελος θα εχει για την SONY η καταργηση της σειρας D3000!!! οταν οι περισοτεροι γραφουν τα καλυτερα σχολια για την σειρα αυτη.
 

teras

New member
22 September 2007
88
Παιδιά, δεν μπορώ να δω σε άλλο κατάστημα πρέπει να πάρω tv από εκεί αναγκαστικά, αν μπορεί κάποιος ας δώσει εναλλακτικές προτάσεις αλλά στα ίδια περίπου λεφτά.
 

Διονύσης1

AVClub Addicted Member
5 January 2007
1,568
Κέρκυρα
παντως ακομα πολλα e-shop αναφερουν διαθεσιμοτητα ριξε και σε αυτα μια ματια, ακομα δεν εχω καταλαβει προς τη οφελος θα εχει για την SONY η καταργηση της σειρας D3000!!! οταν οι περισοτεροι γραφουν τα καλυτερα σχολια για την σειρα αυτη.

Απλούστατα, η SONY το μετάνιωσε που έβγαλε μια ΤΟΣΟ καλή τηλεόραση σε τόσο χαμηλή τιμή....

Απλά το έκανε όπως έχουν πει και άλλοι απο εδώ, για να τσακίσει τον ανταγωνισμό και να πάρει και τα βραβεία από την EISA...

Τώρα, εν όψη της κυκλοφορίας των νέων μοντέλων, ΜΟΝΟ η σειρά Χ3000 θα διαθέτει ΟΛΑ μα ΟΛΑ τα καλούδια της D3000..... Στις υπόλοιπες σειρές ΚΑΤΙ θα λείπει.....

ΟΠΟΤΕ, δεδομένου και του ότι η διαφορά μεταξύ HD-ready και Full HD στις 40 ίντζες είναι ΑΣΗΜΑΝΤΗ, ΠΟΙΟΣ θα αγόραζε την 40X3000 στα 3000 Ευρώ περίπου ΜΟΝΟ και ΜΟΝΟ επειδή είναι Full-HD, όταν θα μπορούσε με ΜΟΝΟ 1500 ΕΥΡΩ να πάρει την 40D3000????

Y.Γ. : Το ίδιο ακριβώς ισχύει και στην περίπτωση της αντικατάστασης του βιντεοπροβολέα της EPSON TW-1000 με τον TW-2000!
Επειδή, αν συνέχιζε να κυκλοφορεί και ο 1000αρης, θα έπρεπε η τιμή του να πέσει κάτω από τα 1500ΕΥΡΩ, και η τιμή του 700αρη ΚΟΝΤΑ στα 500 ευρώ !!! Από τη στιγμή που 2500 θα έχει ο καινούργιος 2000! ΚΑΘΑΡΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΙΑΣ των εταιριών....
 
Last edited:

akren

Supreme Member
8 June 2007
4,266
Ηρακλειο
Καλα στην Αγγλια με 990 ευρω παιρνεις Panasonic PX70:

http://www.digitaldirect.co.uk/products_moreinfo3/index.asp?product_id=12738

Στην Ελλαδα εχουμε αλλες τιμες.

με δυο χρονια εγγυηση θελεις αλλα 220 συν του οτι δεν ειναι 100hz,αλλα μου κανει εντυπωση οτι κυκλοφορει εξω κανονικα η 40d3000

http://www.technikdirekt.de/main/en/lcd-plasma-tv/lcd-tv-ab46/170758/-/Article.html? εδω βεβαια εχει 1450 οταν θα ερθει
 

panosxgr

Supreme Member
24 June 2006
8,604
Παιδια, νομιζω οτι ο φιλος θελει λυση στο προβλημα του κι οχι αναλυση γιατι κυκλοφορει ή οχι η D3000.
Τουλαχιστον αυτο καταλαβα απο οσα διαβαζω. Μηπως θα επρεπε καλυτερα να του προτεινουμε κανενα μοντελο??